Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowy – stary poseł w naszym okręgu. Olejniczak za Opiołę, Wąsik wiceministrem


Zmiana wśród składu parlamentarzystów w płocko-ciechanowskim okręgu wyborczym. Tu wśród posłów, którzy uzyskali mandat był Marek Opioła. Jednak w związku z tym, że przedwczoraj powołany został do pełnienia funkcji wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli, musi zrezygnować z poselskiego mandatu, gdyż tych funkcji łączyć nie można.


Jego mandat obejmie więc kolejny kandydat z listy PiS. Jest nim poseł PiS ubiegłej kadencji Waldemar Olejniczak z Sierpca. Co ciekawe, w ubiegłej kadencji Waldemar Olejniczak również objął mandat poselski na skutek rezygnacji ówczesnego posła Wojciecha Jasińskiego, który był prezesem Orlenu.

Ważną funkcję w rządzie będzie pełnił też Maciej Wąsik. W nowym  jego składzie, został mianowany sekretarzem stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wolność
Wolność
2 lata temu

Pieniądze i Stanowiska

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Wolność

Pieniądze – owszem, dla ludzi. Przypominam, jak wygladaly sprawy za rządów PO – PSL, tak przykrecono śrubę ludziom,, że nawet zasiłki pogrzebowe poszły w dół.

To dopiero były rządy!

Wolność
Wolność
2 lata temu
Reply to  Hemi

A teraz gdzie nie spojrzysz to rodzina PiS na swoim (stanowiskach). I kasa z tego nie mała. A tak dla Twojej Hemi wiadomości to zawsze krytykowałem rządzących. Nie wystawiałem im laurek tak jak Ty obecnym. Same z Twojej strony zachwyty, jak ktoś przeciwko to poprzednicy to i tamto. A ci obecni przecież miel tego nie robić, mieli być uczciwi. I co mamona ważniejsza od ideologii.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Wolność

Dla Hemiego są tylko dwa kolory: biały i czarny. Nie ma różnych odcieni ani białego, ani czarnego, a tym bardziej wielu odcieni szarości.
On i jego wybrańcy są według niego czyści jak łza.
Rodzina na swoim czyli PIS uznaje tylko kler, któremu sypie pieniądze szerokim strumieniem.
Należę do pewnego panelu badawczego i odkąd do władzy doszedł PIS, dostaję tak durne ankiety do wypełnienia, z tak debilnie sformułowanymi pytaniami, po których widać gołym okiem, że są zadawane na polecenie PIS i przygotowywane przez tych ograniczonych ludzi.. Dla przykładu: czy zgadzasz się, żeby dzieci w przedszkolu uczono, że seks jest przyjemny, żeby uczono je zachowań seksualnych, czy też: czy zgadzasz się na przyzwolenie dla seksu wśród młodocianych.
No pytania poniżej krytyki.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

No ale chyba nie zaprzeczysz, że są samozwańczy „edukatorzy seksualni”, finansowani z wywrotowej kasy zagranicy, którzy aż przebierają nogami, aby wedrzeć się do szkół i uzyskać dostęp do dzieci?

Po co? Chyba nie powiesz, żeby edukować je w dziedzinie płciowej, od tego jest biologia, a ponadto w dobie Internetu to sorry niektóre dzieci są już lepiej wyedukowane w tej dziedzinie od dorosłych.

Chodzi po prostu o możliwość krzewienia lewackiego światopoglądu pod płaszczykiem wiedzy, oraz propagowanie relatywizmu, czyli tak naprawdę deprawowania dzieci, wmawiania im, że różne perwersje to jakoby zachowania normalne.

Był na ten temat program „Alarm”.

Na szczęście przy obecnym rządzie ta wywrotowa robota zostanie udaremniona, i bardzo dobrze, i dla dzieci, u rodziców.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

No właśnie, Hemi, za dużo TvPIS i za bardzo wierzysz w to co głosi wierchuszka PIS i kościół. Tu nie o to chodzi.
Nie wiem czy śmiać się, czy płakać z waszego zacofania i wmawiania szaremu Kowalskiemu przeróżnych głupot związanych z lekcjami edukacji seksualnej w szkołach.
Po pierwsze i najważniejsze:
LEKCJE EDUKACJI SEKSUALNEJ W SZKOŁACH mają być LEKCJAMI NIEOBOWIĄZKOWYMI, a dodatkowymi.
Po drugie:
mają być chyba wprowadzane od szóstej klasy szkoły podstawowej,
ale
najważniejsze, że to mają być lekcje nieobowiązkowe.
Lepiej jak dziecko czegoś się dowiaduje od fachowca niż od koleżanek czy z internetu.
Kolejna sprawa, to wcale nie ma dotyczyć głupot, które mi sugerują pytania z ankiet.

Mlawianka
Mlawianka
2 lata temu
Reply to  mławianka

Ryle postow piszesz na rym portalu, i jeszcze nie dostrzeglas,co od dawni piszą mieszkancy ze HEMI, ==to jeden z mlawskich mlodych operatywnych, ludzi ktorzy chodzą w takich dlugich kieckach czarnych., to przeczytaj sobie post ponizej tej eminencji, sam sie zastanawiam ze w PIS jest TYLE CIEMNIAKOW, ale wydajemi się ze jeszcze wiecej ich jest wśród wyborców, tych oszustow i zlodzieji, aHemi mimo ze jego znakiem rozpoznawczym jest koloratka, juz sie szykuję, na spotkanie, wigilyjne z taca, i będzie CO ŁASKA.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Wolność

Ideologia jest ważna i jest to podstawa. Jak powiedział Jarosław Kaczyński, moc bierze się z ideałów.

Nie jest prawdą, że PiS wszędzie wstawia swoich i jeszcze daje im zarobić, a jest taka niebezpieczna teza, lansowana przez polskojęzyczne media, które żerują na najprymitywniejszych uczuciach: zawiści, zazdrości, frustracji materialnej, żeby zohydzić Dobrą Zmianę.

Nie bądźmy naiwni. PiS nie będzie na kluczowe stanowiska wystawiał ludzi z opozycji, bo oni zanotowali by zmiany dobre dla Polski i dla ludzi. Dla nich niestety „im gorzej, tym lepiej”, bo liczą, że wtedy dorwa się z powrotem do władzy i utraconych apanaży, których brak doskwiera im już czwarty rok z rzędu.

I nie jest tak, że PiS jest zamknięty na ludzi z opozycji. Na wariatów z sejmowej „frakcji wściekłych” (!) na pewno. Ale trzeba było słuchać expose Premiera, prof. Zembala, były minister zdrowia z czasów PO, został zaproszony do realizacji programu poprawy służby zdrowia, podobnie jak prof. Marek Balicki z lewicy. Mądrzy ludzie są wysluchiwani i jest dla nich miejsce.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Hemi

Erratum: nie „zanotowali”, ale =sabotowali= oczywiście.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tu cie boli Hemi== widac nie mozesz tego przebolec tych zasiłków, czyzbys musial obniżyć, stawki za pogrzeby,

dzidek z bliska
dzidek z bliska
2 lata temu
Reply to  Wolność

Jest jeszcze jedno adekwatne, porownanie, po aferze BANASIA==PROSTYTUTKI I SUTENERZY IT

Hemi
Hemi
2 lata temu

Nie ma czegoś takiego jak „afera Banasia „.

Za dużo TVN oglądasz Dziduś.

Wolność
Wolność
2 lata temu
Reply to  Hemi

I dwóch wież nie ma i działek Pinokia za bezcen też nie ma i TVPiS też nie kłamie. A babcia miała wąsy.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Wolność

„Dwie wieże” to owszem jest afera, ale Platformy.

W Warszawie w Śródmieściu zbudowano, przy przychylności władz miasta zgadnij jak uzyskanej?, całą masę wieżowców, przez co wygląda tam jak w jakimś Bangkoku czy Manili, zero stylu, o uciążliwościach dla mieszkańców nie wspominając.

Buduje głównie zagr. kapitał.

I tylko jeden inwestor nic zbudować nie może, Srebrna, mimo że ma pełny porządek w papierach i prawo do działki.

Inwestor ten jest Polski i związany jest z PiS. I to jest przyczyna.

Jest to jawne bezprawie administracyjne. Konstytucja, którą całą opozycja wybiera sobie gębę, statuuje podstawową zasadę równości wobec prawa.

Ale od dawna wiadome,że opozycja powołuje się na konstytucję, w ośmieszający zresztą sposób, ubierając te koszulki, szarfy i nawet pomniki, wyłącznie wtedy, gdy to jej pasuje.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Hemi

Jejku==hemi trzeba byc mocno nawiedzonym DURNIEM zeby pisac takie głupoty, skad ty czerpiesz taką wiedzę chyba od ojca TADEUSZA z TORUNIA. Za to teraz aby rozwiazac sprawę, ZLODZIEJA I SUTENERA BANASIA, TEN TWOJ PIS POD WODZĄ KACZYNSKIEGO apeluje do opozycjo aby poparla w Sejmie zmianę w konstytucji która by pozwolila odwolac tego zlodzieja,tylko yeraz opozycja mowi pisowi wprost=/POCALUJTA W D€€E, WÓJTA.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Hemi

Gdybym nie ogladal TVN, to bylbym takim naiwnym ciemniakiem jak ty, hemi, a dla ciebie lepiej by było zebys się zajął, tym do czego zostales powołany, i zaczal modlic sie o swoje zdrowie, bo jak bedziesz dalej oglądał, TVP KURSKIEGO, to do reszty, zglupiejesz.

miki
miki
2 lata temu

śmietanka towarzyska

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x