Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Czy znasz historię naszego leśnego munduru? Zobacz krótki filmik 


Jeżeli macie chwilkę czasu to obejrzyjcie ten kilkunastominutowy filmik poniżej. Dokładnie 200 lat temu został ustanowiony mundur leśnika. Z dystynkcjami, haftowanymi elementami i narodowym godłem m. innymi na czapce. Od tamtej pory zmieniają się kroje, dodatki, tkaniny. Jest jednak coś, co pozostaje niezmienne. Kolor. Od zawsze z elementami zieleni!Handemade with love Lucky&Berry

Pod koniec lat 40-tych pojawiły się zapisy o obowiązku mundurowym dotyczącym kobiet, które wstępowały w szeregi leśników. Dziś kobiety w leśnym mundurze stanowią już 1/3 załogi Lasów Państwowych. 

Obecny wzór munduru leśnika czeka na lekki ,,lifting”, polegający głównie na zmianie tkaniny oraz lepszym dopasowaniu kroju. Wcześniejsze wzory zbliżone były w dużej mierze do mundurów wojskowych i sięgały tradycji okresu międzywojennego. Teraz będzie zdecydowanie nowocześniej.

Zapraszamy na specjalny odcinek #ObliczaLasów

Jeśli interesujecie się historią i ciekawią Was opowieści z leśnictwa sprzed lat, zajrzyjcie na profil Historia lasem pisana – dzieje leśnictwa w Polsce. Nie pożałujecie!

źródło: Nadleśnictwo Dwukoły

https://www.facebook.com/LasyPanstwowe/videos/492662394789358/

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500