Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy znasz historię naszego leśnego munduru? Zobacz krótki filmik 


Jeżeli macie chwilkę czasu to obejrzyjcie ten kilkunastominutowy filmik poniżej. Dokładnie 200 lat temu został ustanowiony mundur leśnika. Z dystynkcjami, haftowanymi elementami i narodowym godłem m. innymi na czapce. Od tamtej pory zmieniają się kroje, dodatki, tkaniny. Jest jednak coś, co pozostaje niezmienne. Kolor. Od zawsze z elementami zieleni!


Pod koniec lat 40-tych pojawiły się zapisy o obowiązku mundurowym dotyczącym kobiet, które wstępowały w szeregi leśników. Dziś kobiety w leśnym mundurze stanowią już 1/3 załogi Lasów Państwowych. 

Obecny wzór munduru leśnika czeka na lekki ,,lifting”, polegający głównie na zmianie tkaniny oraz lepszym dopasowaniu kroju. Wcześniejsze wzory zbliżone były w dużej mierze do mundurów wojskowych i sięgały tradycji okresu międzywojennego. Teraz będzie zdecydowanie nowocześniej.

Zapraszamy na specjalny odcinek #ObliczaLasów

Jeśli interesujecie się historią i ciekawią Was opowieści z leśnictwa sprzed lat, zajrzyjcie na profil Historia lasem pisana – dzieje leśnictwa w Polsce. Nie pożałujecie!

źródło: Nadleśnictwo Dwukoły

https://www.facebook.com/LasyPanstwowe/videos/492662394789358/

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x