Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Premier Morawiecki powołał nowych wojewodów. Na Mazowszu – Konstanty Radziwiłł


Premier Mateusz Morawiecki powołał czterech nowych wojewodów: lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Na Mazowszu pełniącego dotychczas funkcję wojewody Zdzisława Sipierę zastąpi były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.


– Wojewodowie są nie tylko oczami, uszami rządu, ale są również głową, rękami. Patrzą na to, co dzieje się dobrze, poprawiają to, żeby było jeszcze lepiej, ale także usprawniają. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle kluczową funkcję – oświadczył premier podczas uroczystości wręczenia nominacji.

O nowych wojewodach:

Nowy wojewoda lubelski Lech Sprawka był m.in. wiceministrem edukacji narodowej i dwukrotnie Lubelskim Kuratorem Oświaty. W latach 2007-2019 zasiadał w Sejmie jako poseł z listy PiS.

Wojewodą łódzkim został Tobiasz Bocheński. Najmłodszy wśród powołanych, 32-letni wojewoda był dyrektorem biura poprzedniego wojewody Zbigniewa Raua. Jest doktorem nauk prawnych, wykłada m.in. w tomaszowskiej filii Uniwersytetu Łódzkiego.

W fotelu wojewody wielkopolskiego zasiądzie były senator Łukasz Mikołajczyk. Nowy wojewoda jest twórcą Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”, skupiającej się na działaniach na rzecz szeroko pojętej edukacji, nauki i kultury. Pracował jako nauczyciel, a następnie dyrektor szkoły podstawowej. Były także radnym Rady Powiatu Ostrowskiego

Wojewodą mazowieckim został Konstanty Radziwiłł. Nowy wojewoda wcześniej był prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej w Naczelnej Izbie Lekarskiej oraz senatorem. Od 2015 do 2018 roku pełnił funkcję ministra zdrowia w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Zastąpił on na stanowisku wojewody pełniącego swoją funkcję od 2015 roku Zdzisława Sipierę.

źródło i fot. KPRM

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x