Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od nowego roku tylko 7 niedziel handlowych


Stopniowo maleje liczba niedziel, w które możemy zrobić zakupy. W 2020 roku, takich niedziel będzie tylko siedem. Zobacz kiedy one przypadają.


Przepisy ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, stopniowo ograniczają możliwość robienia niedzielnych zakupów. Początkowo, pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca była handlowa. Od stycznia 2019 roku zakupy możemy zrobić już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Z kolei od 2020 roku zakaz ten zostanie jeszcze poszerzony.

Niedziele handlowe w 2020 roku przypadają w następujących terminach:

26 stycznia 2020,

5 kwietnia 2020,

26 kwietnia 2020,

28 czerwca 2020,

30 sierpnia 2020,

13 grudnia 2020,

20 grudnia 2020.

W pozostałe niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu. Sklepy nie będą pracować też w dni wolne od pracy z tytułu świąt kościelnych i państwowych. W 2020 roku będą to następujące dni:

  • 1 stycznia – Nowy Rok,
  • 6 stycznia – Trzech Króli,
  • 12-13 kwietnia – Wielkanoc,
  • 1 maja – Święto Pracy,
  • 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja,
  • 11 czerwca – Boże Ciało,
  • 15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie NMP,
  • 1 listopada – Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada – Święto Niepodległości,
  • 25-26 grudnia – Boże Narodzenie.

Ponadto 11 kwietnia 2020 oraz 24 grudnia 2020, sklepy otwarte będą do godziny 14-tej.  Te ograniczenia związane są ze świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia.

Tak jak dotychczas, w dni z zakazem handlu zakupy możemy zrobić między innymi w aptekach, na dworcach i na stacjach benzynowych, a także w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, kwiaciarniach, czy sklepach z prasą. Czynne będą także osiedlowe sklepy, w których za ladą stanie właściciel. 

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x