Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MDK doczekało się własnego studio nagrań


Do końca listopada zostanie zrealizowany projekt, którego założeniem było przygotowanie profesjonalnego studia nagrań w budynku Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Inwestycja jest już na finiszu. Od grudnia ze studia nagrań będą mogły korzystać sekcje muzyczne i teatralne działające w MDK, a w przyszłości również amatorskie i profesjonalne zespoły z zewnątrz.


W pomieszczeniu do nagrywania zostały zastosowane różne rodzaje materiałów – odbijające, pochłaniające i rozpraszające. Zakupiono również profesjonalne mikrofony, a reżyserkę wyposażono w cyfrowy mikser, zestaw komputerowy, monitory aktywne i niezbędne akcesoria. Prace nad wyposażeniem i uruchomieniem studia nagrań trwały od sierpnia.

Nowe studio nagrań posłuży Miejskiemu Domu Kultury do wielośladowych nagrań wokali i instrumentów, nagrywania lektorów i całych audycji. Pozwoli tworzyć i miksować podkłady muzyczne, co znacznie ułatwi pracę instruktorom zatrudnionym w MDK, a uczestnikom zajęć da nowe możliwości rozwoju.  

Członkowie sekcji muzycznych będą mogli nabrać studyjnego doświadczenia, a w przyszłości może nagrają w nim swoją pierwszą płytę.  

Pomieszczenia studyjne otwarte będą również dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, które w ramach zajęć i wycieczek często odwiedzają Miejski Dom Kultury. Po nowym roku MDK planuje również przygotowanie oferty komercyjnej dla wszystkich, którzy zechcieliby skorzystać z usług studia nagraniowego.

Miejski Dom Kultury w Mławie nie będzie w naszych okolicach jedyną placówką dysponującą takim studio. Niektóre domy kultury już znacznie wcześniej skorzystały z możliwości dofinansowywania tego typu wyposażenia. Podobne studio znajduje się od 2017 roku choćby w sąsiadującym z Mławą ośrodku kultury w Iłowie Osadzie.

źródło: MDK Mława

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
grupamocarta
grupamocarta
2 lata temu

sprzęt to nie wszystko . jeszcze trzeba go umieć obsłużyć .

Wojnar z filmu Wesele
Wojnar z filmu Wesele
2 lata temu

Olszówa lepszy od Kowala zatem

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Zawsze był lepszy, to go nie chcieliście.

every
every
2 lata temu

Dlaczego nie piszecie z jakich pieniędzy powstaje to studio nagrań? – z naszych? czy było jakieś dofinansowanie?
To jest istotne przy wypunktowywaniu burmistrza i jego ekipy.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  every

Bo pewnie ma zostac to tajemnicą, aby nie zdradzać, nazwisk fundatorów, wszak, rok rocznie przybywa w Mławie milionerow.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x