Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

MDK doczekało się własnego studio nagrań


Do końca listopada zostanie zrealizowany projekt, którego założeniem było przygotowanie profesjonalnego studia nagrań w budynku Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Inwestycja jest już na finiszu. Od grudnia ze studia nagrań będą mogły korzystać sekcje muzyczne i teatralne działające w MDK, a w przyszłości również amatorskie i profesjonalne zespoły z zewnątrz.Handemade with love Lucky&Berry

W pomieszczeniu do nagrywania zostały zastosowane różne rodzaje materiałów – odbijające, pochłaniające i rozpraszające. Zakupiono również profesjonalne mikrofony, a reżyserkę wyposażono w cyfrowy mikser, zestaw komputerowy, monitory aktywne i niezbędne akcesoria. Prace nad wyposażeniem i uruchomieniem studia nagrań trwały od sierpnia.

Nowe studio nagrań posłuży Miejskiemu Domu Kultury do wielośladowych nagrań wokali i instrumentów, nagrywania lektorów i całych audycji. Pozwoli tworzyć i miksować podkłady muzyczne, co znacznie ułatwi pracę instruktorom zatrudnionym w MDK, a uczestnikom zajęć da nowe możliwości rozwoju.  

Członkowie sekcji muzycznych będą mogli nabrać studyjnego doświadczenia, a w przyszłości może nagrają w nim swoją pierwszą płytę.  

Pomieszczenia studyjne otwarte będą również dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, które w ramach zajęć i wycieczek często odwiedzają Miejski Dom Kultury. Po nowym roku MDK planuje również przygotowanie oferty komercyjnej dla wszystkich, którzy zechcieliby skorzystać z usług studia nagraniowego.

Miejski Dom Kultury w Mławie nie będzie w naszych okolicach jedyną placówką dysponującą takim studio. Niektóre domy kultury już znacznie wcześniej skorzystały z możliwości dofinansowywania tego typu wyposażenia. Podobne studio znajduje się od 2017 roku choćby w sąsiadującym z Mławą ośrodku kultury w Iłowie Osadzie.

źródło: MDK Mława

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
grupamocarta
Gość
grupamocarta

sprzęt to nie wszystko . jeszcze trzeba go umieć obsłużyć .

Wojnar z filmu Wesele
Gość
Wojnar z filmu Wesele

Olszówa lepszy od Kowala zatem

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zawsze był lepszy, to go nie chcieliście.

every
Gość
every

Dlaczego nie piszecie z jakich pieniędzy powstaje to studio nagrań? – z naszych? czy było jakieś dofinansowanie?
To jest istotne przy wypunktowywaniu burmistrza i jego ekipy.

Xawery
Gość
Xawery

Bo pewnie ma zostac to tajemnicą, aby nie zdradzać, nazwisk fundatorów, wszak, rok rocznie przybywa w Mławie milionerow.