Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kurs na mistrzostwa. Start za startem Michał Chlastosz prowadzi w mławskim klubie pływackim Płetwal najstarszą grupę pływaków. W jej skład wchodzą Jakub Czupryn, Adrian Kaliszewski, Tomasz Murawski, Jakub Prosiński, Kalina Ossowska i Sylwia Rząp. Wszyscy przygotowują się do zimowych mistrzostw Polski.

– Na początku sezonu skupiliśmy się tylko na treningach. Teraz przyszedł czas na złapanie odpowiedniej formy. Staramy się to robić metodą startową. Poprzez udział w jak największej liczbie imprez chcemy przygotować się jak najlepiej – podkreśla trener „płetwalowców”.

Pod koniec listopada powalczą na memoriale Cezarego Piórkowskiego w Płocku. Natomiast kilka dni wcześniej rywalizowali w mistrzostwach okręgu warszawskiego-mazowieckiego. Na basenie w Pruszkowie poczynali sobie bez żadnych kompleksów.

Do strefy medalowej przedarli się Jakub Czupryn i Sylwia Rząp. Pierwszy z wymienionych zawodników zrobił to nawet dwukrotnie. Na 100 metrów stylem grzbietowym sięgnął po złoto. Natomiast w tym samym stylu, tylko na połowie krótszym dystansie, wypływał drugi czas. Jego koleżanka klubowa była trzecia na 200 metrów stylem dowolnym.

Pozostali mławianie także nie próżnowali, plasując się wysoko w klasyfikacji generalnej. Na 50 metrów stylem dowolnym Adrian Kaliszewski wypływał siódmy czas, a Tomasz Murawski dziewiąty. Natomiast na 100 metrów stylem klasycznym pierwszy z wymienionych pływaków był piąty Ten sam wynik na 50 metrów stylem klasycznym powtórzyła Kalina Ossowska.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x