Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wkrótce nabór do Dziennego Domu Seniora


Od stycznia 30 pensjonariuszy będzie mogło skorzystać z pobytu w Dziennym Domu Seniora. Placówka zaoferuje zajęcia rekreacyjne, edukacyjne i usprawniających oraz terapię zajęciową. Seniorzy będą mogli również skorzystać z gorącego posiłku, usług pralniczych, kąpielowych oraz pomocy w załatwianiu spraw urzędowych. Pobyt w placówce jest odpłatny.


Na powstanie DDS miasto otrzymało prawie 300 tys. dofinansowania, a wkład finansowy własny Mławy wynosi 286 132,27 zł. Placówka będzie usytuowana w Mławie przy ul. Sienkiewicza 15/13.

Przeznaczona jest dla seniorów w wieku powyżej 60 lat, którzy są nieaktywni zawodowo, mają niski dochód, są samotni, bezradni w prowadzeniu gospodarstwa domowego, posiadają ograniczoną samodzielność i wyrażą zgodę na uczestnictwo w zajęciach Dziennego Domu Seniora. Rodzaj i zakres oferty placówki będzie dostosowany indywidualnie do potrzeb i możliwości seniorów.

Miasto planuje, że zaoferuje seniorom zajęcia rekreacyjne, edukacyjne, usprawniające (fizykoterapia) i terapię zajęciową. Seniorzy będą mogli również skorzystać z oferty usług socjalnych, tj. gorącego posiłku, usług pralniczych, kąpielowych oraz pomocy w załatwianiu spraw urzędowych. Pobyt w Dziennym Domu Seniora będzie odpłatny. Wysokość odpłatności ustalana będzie zgodnie z kryterium dochodowym ustawy o pomocy społecznej.

Ratusz liczy, że placówka stanie się alternatywą dla oferowanych dotychczas usług całodobowych w domach pomocy społecznej, które dla gminy generują wyższe koszty związane z utrzymaniem osoby starszej w tej placówce, a dla osób starszych daje możliwość jak najdłuższego funkcjonowania w miejscu zamieszkania.

źródło: UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

No właśnie, nabór seniorów trwa od 4 stycznia,a gdzie nabór pracowników?

Ja44
Ja44
2 lata temu

A kadra już jest obstawiona pewnie bo jakoś cisza o naborze do pracy??!!!!!!!

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Ja44

Kadra juz z pewnością ustalona, a nazwiska znajduja się w notesie Burmistrza, i za chwilę się o niej dowiemy, zobaczymy na uroczystym otwarciu, oczywiście z kropidlem.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Ja44

Poczekamy, zobaczymy, ale chyba kadra została juz dawno ustalona i byla z Burmistrzem na wycieczce kolo Gdańska aby zobaczyc ja taki DOM SENIORA funkcjonuje.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x