Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policja zaprasza na debatę o bezpieczeństwie


Komendant Powiatowy Policji w Mławie insp. Artur Ryfiński zaprasza mieszkańców Mławy i powiatu mławskiego na debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się 28 listopada 2019r. godz. 17.00 w auli im. Apoloniusza Strzeleckiego PUZ w Mławie, ul. Warszawska 52

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”, to hasło debat społecznych, które odbywają się już od kilku lat. Zgodnie z powyższym hasłem, debaty organizowane są w celu zaprezentowania stanu bezpieczeństwa na terenie Mławy i powiatu mławskiego oraz wskazania kierunków działań Policji, aby to bezpieczeństwo stale poprawiać. Bardzo ważnym elementem spotkań jest rozmowa z mieszkańcami. Wzajemna rozmowa na tematy dotyczące konkretnych zagrożeń obserwowanych w określonych miejscach, może w konsekwencji doprowadzić do znalezienia możliwych do zastosowania działań, które przyczynią się do ograniczenia czy też do wyeliminowania niepokojących zjawisk, negatywnie wpływających na poczucie bezpieczeństwa.


Każdy mieszkaniec Mławy i powiatu mławskiego, który zechce uczestniczyć w debacie, będzie mógł podzielić się z mławską policją swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mwa
mwa
2 lata temu

Byłem kiedyś na takim spotkaniu i absolutnie nic nie wniosło. Za robotę się weźcie.

Joanna
Joanna
2 lata temu

Spotkanie ok. To jedno z możliwych propozycji. Jednak zebrać informacje można, udostępniając ankietę, która pozwali zebrać informacje m. In. Na jakim osiedlu można spotkac policjanta. Na Sienkiewicza nigdy nie widziałam. Ponadto na ul. Sienkiewicza po godz. 18 strach chodzić, samochody szaleją. Pisk pon słychać chyba na policji również. I o czym tu debatowac.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Debata powina sie rozpoczać od informacji iz Policja to instytucja Państwowa o charakterze rodzinnym. Sposob naboru do Policji dobre uklady ukladziki trzeba przedstawic spoleczenstwu ile to rodziny pracuje w budynku za parkiem kto z kim pod jednym garkiem a dopiero wtedy plecaczki przezucamy od domu o 100 km oddalamy i niech pokaza jakie to stroze prawa (pewnie 95 % poszlo by do cywila bo z dala od domu nie ma co robic z siebie debila) a tak na miejscu jak nozka sie powinnie to ktos pomoze w koncu po rodzinie. Tak ze debatujcie Policjanci drodzy gdzie wiecej patroli po nocach chodzi moze pod lasem moze gdzies w krzakach napewno nie w centrum jak ma sie stracha. Debata potrzebna bo zdarzen jest wiele zamydlic oko społeczenstwu trzeba jednak i tak sie to na nic nie zda jak władza za parkiem jest strasznie nedzna.

mławianka
mławianka
2 lata temu

No to zobaczymy, kto z tych ujadających na policję, zjawi się na owej debacie i przedstawi swój nowatorski pomysł na poprawę bezpieczeństwa, albo może pouczy Komendanta jak powinna pracować policja żeby w naszym mieście było bezpieczniej.
Ja na to spotkanie nie pójdę, bo burmistrz i tak nie wyrazi zgody nawet na zmniejszenie stanu strażników w Straży Miejskiej, a na pewno byłoby lepiej jakby obsada w tej komórce uległa zmniejszeniu, a część zaoszczędzonych pieniędzy UM przekazałby dla profesjonalistów czyli dla policji.

Do mławianki
Do mławianki
2 lata temu
Reply to  mławianka

Komendantówi nic nie trzeba przedstawiać, to on sam i sztab ludzi w komendantach wojewódzkich i głównej mają wiedzieć w jaki sposób policja ma zapewnić bezpieczeństwo.
Komendant bierze około 8 tys. Pensji to niech działa.
Ma swoich zastępców, naczelnikow, kierowników którzy też biorą kasę z naszych podatków, to oni mają tak ustawiać swoich podwładnych żeby na ulicach Mławy było bezpieczniej.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Do mławianki

Bezpieczeństwo w mieście zależy nie tylko od policji, zacznijmy od tego.
Nigdy nie będzie bezpiecznie jeżeli policja łapie sprawcę, prokurator występuje do sądu o jego tymczasowy areszt, a sąd puszcza sprawcę na wolność, bo nie widzi ku temu przeciwwskazań.
Nigdy nie będzie bezpiecznie jeśli wiezienie będzie ośrodkiem wypoczynkowym dla przestępców i więźniowie będą mieli lepsze warunki niż chorzy w szpitalach albo dzieci w domach dziecka.
Nigdy nie będzie bezpiecznie jeśli my nie włączymy się do tego i nie zadbamy o własne bezpieczeństwo. Jeśli będziemy przechodzić obojętnie widząc wybryki chuligańskie jak niszczenie wiat przystankowych, koszy na śmieci czy też malowanie ścian sprejem i tym podobne akcje. Często zdarza się, że ludzie widząc złodzieja kradnącego w sklepie, albo okradającego kogoś na ulicy udają, że tego nie widzą – a taki stosunek do tego typu zdarzeń jest przyzwoleniem dla przestępcy.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

Rady nad wyraz dobre, tylko jak wielu z nas z tego skorzysta, o wlaczy się w te TWOJE rady. Ja nie bo mam przed oczyma czlowieka, ktory wlasnie podjął interwencję, w sprawie takiego lumpa, ktory sprejem malowal sobie wulgaryzmy na zabytkowych ogrodzeniach, to ba zwrocona uwagę, tak stluk czlowieka ze na twarzy wyglądał jak sliwka, i o malo oczu nie stracil, i takie widoki z Tv nie zachęcają, aby tej mlodej bandyterce, zwracac uwagę.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x