Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Uwaga! Okradł seniorkę, podszywając się pod gazownika


Ciechanowska Policja prowadzi postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na gazownika”. Mężczyzna podający się za pracownika gazowni wprowadził 78-latkę w błąd i ukradł jej pieniądze.


20 listopada br. do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła  się 78-letnia mieszkanka Ciechanowa, która została oszukana. Kobieta poinformowała, że w godzinach porannych wracając z banku  pod swoim blokiem zastała mężczyznę podającego się za pracownika gazowni.

Pod pretekstem spisania numeru kuchenki wszedł wspólnie z 78-latką do jej mieszkania. W mieszkaniu udało mu się zmylić czujność seniorki i ukraść z jej torebki pieniądze.

Policjanci przestrzegają przed domokrążcami, którzy podają się m.in. za gazownika, hydraulika, kominiarza czy pracownika administracji. Przez nieostrożność można stracić oszczędności. Oszuści chętnie wykorzystują osoby starsze i samotne. Uważajmy na to, kogo wpuszczamy do domu. W rozmowie z nieznajomym pracownikiem instytucji należy żądać okazania legitymacji lub podania personaliów, służbowego numeru w celu potwierdzenia jego tożsamości. Najlepiej potwierdzić wizytę fachowca dzwoniąc do danej instytucji. Gdy mamy wątpliwości co do autentyczności dokumentów najlepiej zadzwonić pod numer 112.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500