Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga! Okradł seniorkę, podszywając się pod gazownika


Ciechanowska Policja prowadzi postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na gazownika”. Mężczyzna podający się za pracownika gazowni wprowadził 78-latkę w błąd i ukradł jej pieniądze.


20 listopada br. do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła  się 78-letnia mieszkanka Ciechanowa, która została oszukana. Kobieta poinformowała, że w godzinach porannych wracając z banku  pod swoim blokiem zastała mężczyznę podającego się za pracownika gazowni.

Pod pretekstem spisania numeru kuchenki wszedł wspólnie z 78-latką do jej mieszkania. W mieszkaniu udało mu się zmylić czujność seniorki i ukraść z jej torebki pieniądze.

Policjanci przestrzegają przed domokrążcami, którzy podają się m.in. za gazownika, hydraulika, kominiarza czy pracownika administracji. Przez nieostrożność można stracić oszczędności. Oszuści chętnie wykorzystują osoby starsze i samotne. Uważajmy na to, kogo wpuszczamy do domu. W rozmowie z nieznajomym pracownikiem instytucji należy żądać okazania legitymacji lub podania personaliów, służbowego numeru w celu potwierdzenia jego tożsamości. Najlepiej potwierdzić wizytę fachowca dzwoniąc do danej instytucji. Gdy mamy wątpliwości co do autentyczności dokumentów najlepiej zadzwonić pod numer 112.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x