Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już w poniedziałek wybory Rady Działalności Pożytku Publicznego. Zgłoś kandydata


Zapraszamy na spotkanie wyborcze na członków Mławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji, które odbędzie się 25 listopada 2019 r.  (poniedziałek) o godz. 16.15 w sali ślubów w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego, przy ul. Sienkiewicza 1.


Poniżej przekazujemy Państwu informację o procedurze wyboru kandydatów spośród przedstawicieli mławskich organizacji pozarządowych.

Celem powołania Rady jest wzmocnienie i doskonalenie dialogu obywatelskiego pomiędzy Samorządem Miasta Mława, a organizacjami pozarządowymi.
Rada Działalności Pożytku jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym, w skład którego wejdą przedstawiciele organu stanowiącego – wskazani przed Burmistrza Miasta Mława (3 osoby),  organu wykonawczego  czyli wybrani przedstawiciele Rady Miasta Mława (3 osoby) oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych (6 osób).

Wybory 6 członków Rady – reprezentantów organizacji pozarządowych przeprowadzone zostaną podczas spotkania, spośród zgłoszonych osób z mławskich organizacji. Przeprowadzanie wyborów dla organizacji pozarządowych  zaplanowano w dniu 25 listopada 2019 r.  (poniedziałek) o godz. 16.15 w sali ślubów w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego, przy ul. Sienkiewicza 1.

Każda organizacja pozarządowa może zgłosić kandydata na członka Rady w  następujących obszarach działania – kultura i dziedzictwo narodowe, sport, edukacja, ratownictwo, ekologia, pomoc społeczna, kombatanci. W załączeniu lista organizacji współpracujących z miastem. Prosimy o weryfikacje, czy Państwa organizacja znajduje się w wykazie oraz czy został właściwie przypisany obszar działania. Ewentualne uwagi prosimy o przekazanie Agnieszce Puzio – Dębskiej, Pełnomocnikowi Burmistrza Miasta Mława ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, przez e-mail na adres [email protected], telefonicznie 604417109, bądź osobiście w siedzibie Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Mława, ul. Padlewskiego 13.

Zgłoszenie dokonywane jest na formularzu „Karta zgłoszenia kandydata na członka do Mławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego” (w załączeniu). Kartę można wcześniej dostarczyć do Urzędu do Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej, ul. Padlewskiego 13, bądź złożyć bezpośrednio na spotkaniu wyborczym.

Do kandydowania uprawnione są także nieposiadające osobowości prawnej jednostki terenowe, pod warunkiem uzyskania zgody podmiotu, którego są jednostką, wyrażonej w formie stosownego pełnomocnictwa do oddania głosu, które należy załączyć do formularza.

Głos oddaje się poprzez wypełnienie karty do głosowania na zgłoszone kandydatury. Każdej organizacji pozarządowej uczestniczącej w spotkaniu przysługuje prawo głosu na 1 karcie do głosowania,  zaznaczając maksymalnie 3 kandydujące osoby.

Do Rady wejdzie 6 osób, które uzyskają  największą ilość głosów w następujących obszarach:
•    trzy w obszarze organizacji sportowych oraz organizacji kulturalnych (po jednej osobie  z każdego obszaru oraz trzecia z większością głosów);
•    jedna w obszarze edukacja, ratownictwo  oraz ekologia;
•    jedna w obszarze pomoc społeczna;
•    jedna w obszarze kombatanci.

Zachęcamy przedstawicieli mławskich organizacji do zaangażowania się w tworzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji  oraz do prac w samej radzie. Zróżnicowany skład Rady (3 przedstawicieli Burmistrza Miasta Mława, 3 Rady Miasta Mława, 6 wybranych w demokratycznych wyborach reprezentantów mławskiego sektora pozarządowego) umożliwi prezentowanie różnych stanowisk i poglądów, co da szansę na wypracowywanie korzystnych rozwiązań dla tych wszystkich, którzy aktywnie prowadzą działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Podstawa prawna: Uchwała Nr V/47/2015 Rady Miasta Mława z dnia 24 marca 2015 r. w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Mławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

W imieniu Fundacji Fundusz Współpracy, prowadzącej Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, obejmujący swymi działaniami subregion ciechanowski zapraszamy również do udziału w szkoleniu „Księgowość w organizacjach pozarządowych”. Szkolenie odbędzie się również 25 listopada 2019 r. (poniedziałek) równolegle z przeprowadzeniem wyborów. Szkolenie poprowadzi Pani Aldona Olszewska właścicielka biura rachunkowego, która w codziennej pracy rozlicza księgowość stowarzyszeniom.

źródło: UMM

Załączniki:

karta zgloszenia kandydata_0 oswiadczenia kadydata do rady ngo obszary działalności_0 informacja o procedurze wyboru członków do rady_0

oswiadczenia kadydata do rady

informacja o procedurze wyboru członków do rady_0

ngo obszary działalności_0

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x