Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie będzie Kosiński „pluł nam w twarz”


Odkąd przewodniczący Prejs ukrócił głosy publiczności na sesjach rady, wydawać by się mogło, że żadne większe emocje na sali obrad się już nie pojawią. Jednak przywołana pod koniec sesji przez burmistrza korespondencja z prezydentem Ciechanowa momentalnie ożywiła zmęczonych już kilkugodzinnymi obradami radnych. W przyjętym oświadczeniu rada poparła nieugiętą postawę burmistrza Sławomira Kowalewskiego wobec ultimatum Prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego. Uczyniła to jednak w sposób doprawdy zadziwiający.


Burmistrz Kowalewski składając w jednym z końcowych punktów sesji sprawozdanie z działalności między sesjami odczytał fragmenty pisma Prezydenta Ciechanowa, który zwrócił się do burmistrza o akceptację wprowadzenia do planu inwestycyjnego Regionalnego Instrumentu Terytorialnego (RIT), nowego zadania pn. „Rewaloryzacja budynku po młynie ulica Nadrzeczna w Ciechanowie i nadanie mu nowych funkcji społeczno -gospodarczych”.  W piśmie, które wpłynęło do ratusza 7 listopada, prezydent Kosiński miał zaznaczyć, że akceptacji oczekuje do dnia 12 listopada do godziny 12-tej.

W odpowiedzi burmistrz 12 listopada wystosował pismo, którego fragment również odczytał radnym, o treści jak poniżej:

„Informuję, że nie wyrażam zgody na takie arbitralne działania. Miasto Mława, zapewne tak jak inni członkowie partnerstwa jest zainteresowane wprowadzeniem do planu inwestycyjnego nowych projektów. Wybrany przez lidera partnerstwa sposób działania,  stawia wszystkich partnerów projektów przed faktem dokonanym, pozostawiając im jedynie możliwość zaakceptowania bądź nie zmiany w planie inwestycyjnym. Takie działania stoją w całkowitej sprzeczności z zasadą partnerstwa.”

Dodatkowo burmistrz Kowalewski przypomniał składane w 2018 roku do Ciechanowa wnioski Mławy, o wprowadzenie dwóch zadań do planu inwestycyjnego RIT, które nie zostały uwzględnione. W udzielonej wówczas odpowiedzi podniesiono, że zmiany zgłaszane są tylko przez lidera (Miasto Ciechanów), po wcześniejszej akceptacji wszystkich partnerów RIT (tj. powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego i miast Mława, Pułtusk  i Żuromin). Podkreślił też, że oczekuje zwołania zebrania wszystkich partnerów i dania im również możliwości dopisania do planu swoich projektów. Sam burmistrz odrzucił jednak wystosowane do niego zaproszenie prezydenta Kosińskiego, by 19 listopada spotkać się w Ciechanowie. W wypowiedzi burmistrza oberwało się też służbom marszałka Struzika za nieprawidłową ocenę wniosku o dofinansowanie budowy Alei Św. Wojciecha.

Z wnioskiem o wsparcie postawy burmistrza wystąpił radny Marek Kiełbiński. Zaapelował, aby rada miasta zajęła w tej sprawie stanowisko. Takiego wsparcia najwyraźniej właśnie oczekiwał burmistrz Kowalewski i te oczekiwania sprecyzował.

– Ja jestem zbulwersowany taka postawą prezydenta Ciechanowa i podzielam zdanie radnego Kiełbińskiego, że stanowisko Rady Miasta Mława wspierałoby działania burmistrza i wyrażało oburzenie – podkreślił burmistrz.

Ostrożne stanowisko w tej sprawie zajął przewodniczący rady Lech Prejs. Głośno zastanawiał się jak zapoznać radnych z pismami czytanymi przez burmistrza, a dopuszczając do dyskusji podkreślił:

– Tylko bym chciał, żebyśmy tego tematu dziś nie rozwijali, bo najpierw zapoznajmy się z tym. Z dyskusji wiemy tylko to, co nam powiedział burmistrz i nic więcej. Rada musi mieć chwilę czasu, żeby się naradzić – mówił przewodniczący Prejs.

Emocje w tym punkcie próbowali ostudzić radni Marcin Burchacki i Wioleta Błaszkiewicz.

Obydwoje podkreślili, że interes Mławy jest najważniejszy, ale apelowali, żeby na tym posiedzeniu rady nie zajmować stanowiska. Radny Burchacki proponował, aby poczekać do spotkania wszystkich partnerów i dopiero po nim powrócić do tematu. Radna Błaszkiewicz (będąca pierwszy raz radną) poprosiła o zapoznanie z regulaminem funkcjonowania partnerstwa.

Ostatecznie po dłuższych dywagacjach przewodniczący Prejs zarządził kilkuminutową przerwę, podczas której stworzone zostało stanowisko rady, które w głosowaniu zgodnie przyjęli wszyscy radni obecni na sesji. W tym stanowisku czytamy:

„Rada miasta Mława uważa, że aktualizacja, tj. zmiana planu inwestycyjnego RIT powinna być poprzedzona spotkaniem wszystkich partnerów RIT podczas którego również partnerzy będą mieć możliwość wprowadzenia nowych projektów do zmienianego planu RIT. Powyższe stanowisko wyraża dbałość rady miasta Mława o ogólnie pojęty interes Miasta Mława i jego mieszkańców.”

JK

Z punktu widzenia Mławy, trudno nie przyznać słuszności opiniom i osobom, które już dużo wcześniej zauważały nadmiernie uprzywilejowaną pozycję Ciechanowa przy podziale środków unijnych na inwestycje. Czy jednak coś w tej sprawie zmieni „zadyma” na sesji rady miasta? Czy rzeczywiście jest to najlepszy sposób na obronę mławskich interesów?

Zauważmy – pismo z Ciechanowa wpłynęło 7 listopada, burmistrz odpowiedział 12-go, a sesja odbyła się 19. Przecież było dużo czasu, aby zapoznać radnych z tymi pismami na komisjach, naświetlić sprawę i przedyskutować problem. Nie trzeba wtedy  medialnych wystąpień i w pośpiechu, na kolanie pisanego stanowiska rady.  A może warto było w tej sytuacji zaprosić prezydenta Ciechanowa na posiedzenie komisji czy sesję, niech się broni i tłumaczy.

Zadziwiająca jest też postawa samego burmistrza. Żyjący dotąd z marszałkiem Struzikiem „za pan brat” (jak wieść gminna niesie, aleja pod lasem nie bez kozery została nazwana „Marszałkowską”) teraz coraz częściej publicznie zgłasza pod jego adresem różne pretensje. Czyżby mu już z jakichś względów nie zależało na tak zażyłych jak dotychczas stosunkach?  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
40 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz z MŁĄWY
Mariusz z MŁĄWY
2 lata temu

A mnie sie wydaje że xawery i every to po prostu peeselowcy którzy grają w jedną trąbkę z Burchackim i Kosińskim. Ot cały PSL. Szkoda na nich czasu !

every
every
2 lata temu

1.
Nigdy nie należałam do żadnej partii, Mariuszu.
W swoich komentarzach podałam 2 linki odnoszące się do planu RIT Subregionu Ciechanowskiego, a więc nie wmawiaj mi stronniczości, bo zapoznałam się z nim.
Natomiast czy burmistrz na sesji RM pokazał plan RIT? umowę partnerską którą swego czasu podpisał? – NIE!!!
Ponieważ wiem, że burmistrz niejednokrotnie mijał się z prawdą, dlatego chciałam temat pogłębić w internecie żeby nie pisać bzdur.
Prawda jest taka jak napisałam. Jeśli nie wierzysz otwórz strony, które podałam i poczytaj sobie. Samorządy podpisały umowę partnerską, w której wyraźnie jest napisane, że miasto Ciechanów jest liderem tego planu.

every
every
2 lata temu

2.
Nadal nie wierzysz? – przeczytaj sobie artykuł na innym mławskim portalu, którego redaktor pokusił się o poznanie racji drugiej strony, czyli prezydenta Ciechanowa, Pana Kosińskiego.
Kosiński nadal jest otwarty na dialog z burmistrzem.
Tak, że prośba do UM Mława,:
ogarnijcie się, bo jeśli nie dogadacie się z Ciechanowem, to po prostu w następnym planie RIT na lata 2021-2027 Mława nie zostanie uwzględniona i nie pójdą na Mławę żadne pieniądze.
Wpłyńcie na burmistrza (radni, podwładni) żeby skończył z tymi fochami, bo mieszkańcy nie są aż tak bogaci, żeby ciągle finansować jego wybujałe ego, jak ktoś powiedział.
Tak a propos: te czerwone przystanki MKM-ki to chyba też są z bieżącego planu RIT? – dobrze mi się wydaje pani rzecznik UM?

every
every
2 lata temu

Dodam jeszcze, że jak wynika ze słów prezydenta, to tylko samorząd miasta Mławy robi problemy. Inne miasta nie miały tego problemu, mimo, że burmistrz na sesji tak właśnie twierdził.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  every

every===moze inaczej bo to co opisujesz, to wedlug mnie to nie samorząd robi takie problemy, ale te problemy robi Pan Burmistrz Kowalewski, ktory dziala i rzadzi, na takiej prostej zasadzie, ze jei fakry nie zgadzają sie z jego linią postepowania===TO TYM GORZEJ DLA FAKTOW, i dlatego mamy to co mamy, a Rada Miasta, jako wladza samorządu, bezwolnie sie poddaje, Kowalewskiemu, i Kielbinskiemu, bo że robi to Kiełbinski, to sie nie dziwię, bo splaca dlug Kowalewskiemu, ktory tego aktywiste PIS, mianowal dyr. Liceum, szkoly z wielkimi tradycjami, a Pan Burmistrz ustawia sie tak jak wiatry histori wieją, i trudno mu zrozumiec,że nie broni sie czegos co jest nie do obrony, bo fakty przedstawiaja zupelnie inna rzeczywistość, którą, wyłożyłas==ewery w swych postach.Mariusz z Mławy, nie wmawiaj nam partyjnej choroby, mnie sie wydaję, ze sam jestes z tego PSLU, powinienes wiedzieć, ze ta partia, to jest cos lepszego niż PIS. Pamietaj czytaj NASZE posty ze zrozumieniem nawet po kilka razy, a w nich miedzy wierszami znajdziesz odpowiedz na nurtujące Cię pytania, i wtedy nie bedzie Ci się wydawać

Kate
Kate
2 lata temu
Reply to  Xawery

Co za bzdury. Kielbinski dyrektorem LO został dzięki Rakowskiemu i Markiewiczowi. Oni go przepchnęli, mimo że tak naprawdę to powinna wygrać konkurs M. Sieńska. Była najlepsza. Proszę nie powielać kłamstw. Miasto nie ma nic do wyborów dyrektorów szkół średnich.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Kate

A gdzie to przeczytałeś, bo jednak rzeczywistość skrzeczy bardzo MOCNO. Panowie wymienieni przez ciebie to niech sami dziękują swym mocodawcom mławskim z PIS, że dostali tak intratne stanowiska, anonimowo jak ci szkoda czasu, to przestań pisać te swoje wypociny, i lepiej się zajmij czym innym niż pisaniem tych swoich wypocin. TAK JESTEM Z MŁAWY !!!

Klara
Klara
2 lata temu
Reply to  Xawery

Xawery, najgorsze jest to, że ktoś Cię wyprowadza z błędu (nie masz elementarnej wiedzy)…a Ty mu ubliżasz. Przerażające jest to, że w tych bzdurach jeszcze ktoś Cię popiera. Ręce opadają.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Tak człowieku, ty jesteś z MŁĄWY, a nie z Mławy, no chyba z może z ratusza. Szkoda na ciebie czasu.

every
every
2 lata temu

2.
Teraz w swoje rozgrywki z Kosińskim, burmistrz wmieszał jeszcze radnych, którzy podejrzewam, że nie znając zasad dali się wmanewrować.
Warto sobie trochę poczytać:
https://www.funduszedlamazowsza.eu/wp-content/uploads/2017/12/ciechanow.pdf
https://www.umciechanow.pl/main/aktualnosci/RIT-podpisanie-umowy-partnerskiej-miedzy-samorzadami-przystapienie-powiatu-zurominskiego/idn:4938
Jeżeli podpisało się umowę partnerską, to trzeba być do końca konsekwentnym, a nie strzelać focha.
Cóż, działanie burmistrza na sesji RM było prawdopodobnie celowe, nie dał wcześniej dokumentów radnym (żeby przypadkiem, z ciekawości, nie grzebali w necie), zadziałał przez zaskoczenie i wplątał radnych, nawet Burchackiego. Panie Burchacki chyba masz pan przechlapane w Ciechanowie.
To tylko moje zdanie.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani every==WITAM !!!! nareszcie po długiej nieobecności w komentowaniu mławskich wydarzeń,===pojawia się Pani z komentarzem i od razu bardzo celnie przedstawia Pani naszego mławskiego bajarza, BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO /chyba zapatrzył się w Morawieckiego /==BRAWO !!, Z POWYŻSZEGO WIDAĆ JAK NA DŁONI ŻE TO JEST SZCZAWNY LIS. Dziwić się należy ze rajcowie miejscy, tak łatwo dali się wmanewrować „wybitnemu pisowskiemu politykowi” za jakiego uchodzi w Mławie KIEŁBIŃSKI, przecie te działanie z góry bardzo brzydko pachniało, bo naruszone zostało EGO BURMISTRZA, a tego Pan Kowalewski nie akceptuje, a jeśli tak to co nie wiedział co podpisuje??? Nie wiem cz y tak jest obecnie ale Radni przed Sesją Rady, wcześniej otrzymują materiały, i powinni się zapoznać z materiałami o których mają decydować, a nie iść jak powolne owieczki, za przywołaniem KIEŁBIŃSKIEGO CZY KOWALEWSKIEGO, bo takie działanie bardzo zle świadczy o RADNYCH, bo stają bezradni, a to bardzo zle o nich świadczy, w ich działaniach na dalsze lata. ZGADZAM się z Panią nie tylko Pani nie rozumie działań BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO===takich osób mieszkańców Mławy jest dużo więcej===no ale cóż możemy na takie rządzenie poradzić możemy tylko, pisać swe spostrzeżenia, może to wreszcie dotrze do większości, która przestanie patrzeć, przez różowe okulary i zmierzy się, z efektami tych rządów, a w szczególności dotyczy to RADNYCH, BO ABY PODJĄĆ DECYZJĘ NAJPIERW TRZEBA POZNAĆ FAKTY !!!!!!

every
every
2 lata temu

1.
Najpierw wszyscy, a w szczególności radni, winni się zapoznać czym jest RIT, a potem dopiero podejmować decyzje.
Umowa partnerska miedzy samorządami została podpisana przez przedstawicieli władz Ciechanowa, Mławy, Pułtuska oraz powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego. Ogółem w RIT subregionu ciechanowskiego znalazło się 31 projektów, zgłoszonych przez osiem samorządów. W sumie miasto Ciechanów w ramach RIT uwzględnił 9 projektów. Zaznaczyć trzeba, że Ciechanów jest LIDEREM subregionu ciechanowskiego.
Projekty były opiniowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Teraz Ciechanów chce wprowadzić dodatkowe zadanie do RIT i w związku z tym musi mieć zgodę samorządów partnerskich, czyli tych wyżej wymienionych. Nie rozumiem stanowiska burmistrza odnośnie jego sprzeciwu. Przecież w powiecie mławskim też zostały uwzględnione zadania inwestycyjne.

mławiak
mławiak
2 lata temu

jak czytam niektóre komentarze to nie wierzę.Ludzie z Mlawy bronią pazernego Kosińskiego ? To szok. To chyba nie mławiacy ! idzcie do ciechanowa , bedzie wam lepiej

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  mławiak

mławiak—przestań czytac wybiórczo niektóre komentarze to może wreszcie zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi, chciałbym mieć tak pazernego BURMISTRZA W MŁAWIE jak PREZYDENT KOSIŃSKI W CIECHANOWIE. Po twoim komentarzu widać, że chyba nie jesteś z Mławy bo cieszysz się byle czym.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Od stycznia 2020r. szykuje się podwyżka podatków.
Podatek do nieruchomości jak powiedziała pani Grzywacz w radiu wzrośnie, ale bardzo mało… tylko o 6%,
a tak w ogóle to podobno był bardzo niski.

do Green
do Green
2 lata temu

człowieku , jakie ego. O czym ty mówisz, jak ci sie Mława nie podoba to do Ciechanówka droga prosta !

Anonim
Anonim
2 lata temu

Burmistrz urządził medialny spektakl na sesji RM. Co tym ugra? – nic, poza tym, że przysporzy sobie wrogów.
Trochę więcej pokory panie burmistrzu, bo do bycia prezydentem Polski jeszcze trochę panu brakuje.
Pana buta i niesłuszna w tej sprawie duma, źle wpłynie na postrzeganie miasta Mławy w oczach sąsiadów. a miasto Mława to nie jest to samo co Pan Kowalewski, panie burmistrzu. Winien pan pamiętać o tym, że reprezentuje pan miasto Mławę, a nie samego siebie.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Anonim

P.Kowalewski, bierze przyklad z PIS, a pomaga mu w tym mlawski szef struktu PIS Kiełbinski. UWAZAJA ZE SA PANAMI NA NASZEJ MLAWSKIEJ ZAGRODZIE, zle na tym wyjda obydwaj.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Anonim

Anonim–wszystko w twym komentarzu jest OKY!!–Pan Kowalewski nic sobie z tego nie robił i nie robi czuje się jak u siebie na zagrodzie w TRZCIŃCU, teraz już takich zachowań nie zmienimy z tych zachowań widać jasno że ludzi mądrzejszych od siebie BARDZO NIE LUBI, stąd ta jego urażona duma. dlatego w RATUSZU OBSTAWIŁ SIĘ miernej jakości fachowcami i urzędnikami, także i poza ratuszem, i dlatego z szybką pomocą pośpieszył KIEŁBIŃSKI.—poza jednym wspomniałeś PREZYDENTA RP DUDĘ—ten Pan to ma dopiero butę i arogancję, wczoraj i dziś można oglądać na wizji jego krzyki i wrzaski,oraz szkalowanie ŚĘDZIOW SĄDU NAJWYZSZEGO, A CO GORSZE TYCH JEGO WRZASKÓW I KRZYKÓW SŁUCHAJĄ NIE TYLKO W POLSCE, za granicami POLSKI już sie śmieją z tego „klęcznika”, tak jak powiedział Pan DUDA że ryba psuje sie od głowy to na naszym podwórku, mamy taki przykład który opisujesz, a tych ludzi do uslug Burmistrz ma bez liku, co pokazało głosowanie na Sesji,

mławiak
mławiak
2 lata temu

Dla dobra mieszkańców panie burmistrzu trzeba nawet pochylić głowę i poprosić, przykładem jest scena w serialu RANCZO ksiądz poszedł do brata w którym był skłócony i prosił o środki dla dzieci. Wiemy wszyscy, że pan uważa się za WYSOKĄ OSOBISTOŚĆ bo został wybrany na piątą kadencję. szkoda tylko, że mieszkańcy tracą na pana konfliktach 🙁

Mławianka.
Mławianka.
2 lata temu
Reply to  mławiak

A to że Marszałek nie właczyl nas w plan dotycz śmieci i ze juz niedlugo mamy placic krocie za smieci bo ponoc to co placimy to nadal malo i w zwiazku z koniecznoscia wywozu smieci do Ciechanowa . Wzrosna oplaty i tak najwyzsze w Polsce to ok . I bedziemy grzecznie placić ?????

Green
Green
2 lata temu

dotknięte jego ego, obnażylo prowincjonalizm oraz brak profesjonalizmu i zdrowego rozsądku rady

Mariusz
Mariusz
2 lata temu

Brawo Pan Burmistrz i radni.PrezydentCiechanowa to może sobie rządzić w Ciechanowie i PSLu. A swoją drogą , to ci radni z PSLu dużo robili , aby sprawę odciągnąć i nie narazić się Kosińskiemu. Ot cały PSL !

Wojtek
Wojtek
2 lata temu
Reply to  Mariusz

Pismo wplynelo wczesniej niz wczoraj i można bylo Radnym przeslac to mailowe czy tez w formie pisemnej, zeby mogli sie do tego odniesc, ale jak widac nie otrzymali czegos takiego..

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Mariusz

Mariusz, czy Ty czasem na głowę mocno nie upadłes,??==za co te BRAWO, dla Burmistrza chyba tylko za brak profesjonalizmu.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Mariusz

Mariusz–bo radni PSL są dużo mądrzejsi od ciebie słusznie chcieli to odłożyć bo chcieli sie zapoznać z trescią tych pism, aby wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. A co za tym idzie mądrzejsi od tego duetu się nawzajem wspierającego–czyli KOWALEWSKI I KIEŁBIŃSKI, a nie dopuszczenie do przełożenia tego głosownia, o co o dziwo apelował także Pan Prejs, nie odniosło żadnego skutku, no i swoje przeforsowało tych 2 Panów, czyli duet który zarządza RADNYMI MIEJSKIMI, którzy staja sie tylko maszynką do głosowania.

Podinspektor
Podinspektor
2 lata temu

Idę na Wysoką poskakać w łóżku pracownicy.
Tylko oni mnie ci dwaj nagrali

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Podinspektor

Panie Podinspektorze—proszę nie być tak tajemniczym???===jak tam nie zaszkodziło Panu to skakanie.???

czytelniczka
czytelniczka
2 lata temu

Zaraz, zaraz… Burmistrz napisał do prezydenta, że oczekuje spotkania wszystkich partnerów po czym nie przyjął zaproszenia na takie właśnie spotkanie w Ciechanowie. Teraz znowu pisze, że oczekuje takiego spotkania. Nic nie rozumiem… poza tym, że rzeczywiście ton ostatniego pisma od prezydenta Ciechanowa był raczej niestosowny i burmistrz może czuć się dotknięty.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  czytelniczka

Ciekawe jakie powody były takiego a nie innego tonu pisma Prezydenta Ciechanowa, może wcześniejsze ustalenia telefoniczne albo pisemne… ja słowom burmistrza nie daję wiary.
Może doczekamy się na wypowiedź samego zainteresowanego.
Może codziennik podejmie temat i ustali gdzie leży prawda.

Hsa
Hsa
2 lata temu
Reply to  mławianka

Słuchaj podstawowa zasada z podwórku : masz sprawę przyjdź sam.
Jeżeli Kowalewski przyjąłby zaproszenie by się zblaznil.
Struzik obiecał kasę i tylko brakuje akceptacji. Redaktorze kogo Pan broni? Ciechanowa? Wstyd.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hsa

Zaraz, zaraz. przeczytaj dokładnie czwarty akapit artykułu zaczynający się od słów: „Dodatkowo burmistrz Kowalewski…”
Wnioskuję, że burmistrz samodzielnie próbował składać swoje wnioski do RIT, a nie poprzez prezydenta Ciechanowa. Został więc pouczony o tym, kto jest uprawniony do składania takowych wniosków.
Wg Ciebie, Kosiński powinien jeździć do każdego starosty i burmistrza i kłaniać mu się w pas, żeby wyraził swoją akceptację?
Burmistrz jest zainteresowany złożeniem swoich projektów do RIT, a takie projekty można składać tylko przez prezydenta Ciechanowa, to powinien je złożyć na ręce prezydenta, czyli jechać do Ciechanowa i pertraktować.
No ale góra do Mahometa powinna przyjść, a nie Mahomet do góry.
Kosiński zaprosił go, to Kowalewski winien to wykorzystać. Spotkanie zaplanowane na 19 listopada było również w interesie Mławy.
Twoja zasada podwórka: to Kowalewski winien jechać do Ciechanowa, bo on chce wprowadzić swoje projekty.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

Szanowna mlawianko!!==szkoda twego pisania, bo Ci ludzie z Ratusza, nawet na podwórku nie potrafią sie znaleźć, przykre to ale taka jest ta nasza rzeczywistosc, uwazaja że wszystkie rozumy juz pozjadali, i teraz bawią sie w rzadzenie przynoszą nam tylko WSTYD

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hsa

Tak, focha to można strzelać na podwórku, w piaskownicy, a nie będąc wybrańcem mieszkańców.

pytam
pytam
2 lata temu

Nie uważacie, że rozmowy na ten temat między Burmistrzem a Prezydentem były wcześniej a list mógł być wysłany dlatego, ze Burmistrz zwlekał z konkretną odpowiedzią?

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  pytam

Też tak uważam.
Ciekawe co by powiedział Kosiński na ten temat.
Moim zdaniem winien się wypowiedzieć. Poznaliśmy tylko rację jednej strony, która nie pała sympatią do Ciechanowa (nie pała sympatią, to nawet mało powiedziane).
Burmistrz chce zdyskredytować Kosińskiego.

olek
olek
2 lata temu

Brawo P.Burmistrz a 5 dni na zapoznanie się to bardzo mało.

Goldi
Goldi
2 lata temu

Znowu propoagandowa zagrywka. Oj jak on honorowo dba o dobre imie Mlawy. Tylko, ze w polityce to w ten sposob mozna zaszkodzić bardziej niz zyskać. Gdzie tu takt i dyplomacja. Może trzeba było taką energię włozyć do zalatwienia dworca na Mława M. na koszt PKP. Czy przypadkiem to nie jest puszczanie oka do PiS, bo ten z Ciechanowa jest beee bo jest z PSL. Łatwy temat zastępczy na obecne czasy. Życzę burmistrzowi wiecej zdolności do kooperacji zamiast do bezsensownej rywalizacji.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Goldi

Tak, burmistrz zmienia front, ciekawe co z tego wyniknie, a dyplomacji w piśmie do Prezydenta Ciechanowa ani krzty, za to arogancja i buta aż od niego biją.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

A nie wiesz gdzie sie tej dyplomacji misl nauczyć P.Kowalewski===bo chyba nie w TRZCINCU. Jest takie przyslowie że CHLOP ZE WSI WYJDZIE##ALE WIES Z CGLOPA NIGDY.

40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x