Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uchwały zarządu powiatu w sądzie. Czy wybór dyrektora SOSW był zgodny z prawem?


Znów odżywają kontrowersje związane z procedurą konkursową prowadzoną od czerwca br. przez zarząd powiatu i wyborem Magdaleny Kozakiewicz na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mławie. O tym, czy podejmowane w toku procedury uchwały były zgodne z przepisami prawa rozstrzygnie na wniosek wojewody – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Wojewoda Mazowiecki w dniu 8 listopada skierował skargę do WSA w Warszawie na pięć uchwał Zarządu Powiatu Mławskiego dotyczących procedury konkursowej wyboru na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Wojewoda po skardze złożonej przez rodziców w prowadzonym postępowaniu w trybie nadzoru prawnego dopatrzył się istotnego naruszenia prawa w podejmowanych przez zarząd powiatu uchwałach. Zaskarżone zostały następujące uchwały:

Uchwała Nr 176/2019 Zarządu Powiatu Mławskiego z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie powołania przedstawicieli organu prowadzącego do prac Komisji Konkursowej w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mławie,

Uchwała Nr 177/2019 Zarządu Powiatu Mławskiego z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie powołania Komisji Konkursowej w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mławie,

Uchwała Nr 188/2019 Zarządu Powiatu Mławskiego z dnia 11 lipca 2019 r. w sprawie rozpatrzenia odwołania Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Mława,

Uchwała Nr 189/2019 Zarządu Powiatu Mławskiego z dnia 11 lipca 2019 r. w sprawie zatwierdzenia konkursu na dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mławie,

Uchwała Nr 190/2019 Zarządu Powiatu Mławskiego z dnia 11 lipca 2019 r. w sprawie powierzenia stanowiska Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mławie.

Główny zarzut podniesiony przez wojewodę w skardze do WSA opiera się na tym, że w skład komisji konkursowej organ wykonawczy (zarząd powiatu) delegował jako swoich przedstawicieli osoby nieuprawnione do zasiadania w komisji, a także przy powoływaniu przedstawicieli organizacji związkowych spowodował ich nadreprezentatywność w składzie komisji.  

Przypomnijmy pokrótce historię zdarzeń. W czerwcu zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora SOSW. Stanęły do niego pełniąca wcześniej funkcję dyrektora tej placówki Anna Drozdowska i Magdalena Kozakiewicz nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie.

W skład komisji konkursowej weszli:

przedstawiciele organu prowadzącego – wicestarosta Zbigniew Markiewicz, dyrektor wydziału edukacji Bożena Tomkiel, członek zarządu Krystyna Zając, ówczesny radny powiatowy Szymon Zejer,

przedstawiciele kuratorium: Jacek Zawiśliński, Joanna Kozioł, Anna Maliszewska i Anna Zadrożna,

przedstawiciel ZNP – Przemysław Bieniak, przedstawicielka „Solidarności” – Elżbieta Bieńkowska, przedstawicielka Obywatelskiego Związku Zawodowego Pracowników Oświaty – Małgorzata Bielska,

przedstawiciele Rady Pedagogicznej – Grażyna Nagucka i Anita Pontus

oraz przedstawiciele rady rodziców – Barbara Kwiatkowska-Boberek i Grażyna Szymborska.

W ocenie komisji jeden głos więcej uzyskała właśnie Magdalena Kozakiewicz i to ona została rekomendowana zarządowi jako kandydatka na dyrektora.

Takie rozstrzygnięcie komisji oprotestowali do zarządu powiatu rodzice i nauczyciele przy wsparciu związkowców z ZNP. Domagali się wówczas unieważnienia konkursu, podając uchybienia, do których ich zdaniem doszło. Zarząd powiatu chociaż rozmawiał z protestującymi i kandydatką, nie uwzględnił protestu, odrzucił również złożone na piśmie odwołanie ZNP. Rodzice pisma ze skargami wysłał wówczas również do kuratorium i wojewody. Zarząd zatwierdził jednak wybór i Magdalena Kozakiewicz objęła obowiązki dyrektora SOSW z dniem 1 września 2019 r.

Trudno w tej chwili wyrokować jakie rozstrzygnięcie przed sądem zapadnie. Jednak w istniejącym już orzecznictwie sądów administracyjnych w podobnej do mławskiej kwestii, WSA w Opolu podtrzymał decyzję wojewody o unieważnieniu zawierającej takie naruszenie prawa uchwały samorządu. Oczywiście jakikolwiek będzie wyrok WSA, stronom niezadowolonym przysługuje kasacja do Naczelnego Sądu Administracyjnego, co na pewno oznacza jeszcze długotrwałą procedurę.

Poproszony przez redakcję o komentarz do tej sprawy starosta Jerzy Rakowski, który jest równocześnie przewodniczącym zarządu powiatu zapowiedział, że odniesie się do niej po dokładnym zapoznaniu ze stanowiskiem wojewody, przysłanym do starostwa jeszcze w ubiegłym tygodniu. Na razie więc nie wiadomo, czy powiat zgadza się z podnoszonymi przez wojewodę zarzutami i jakie działania zamierza podjąć.

Poniżej publikujemy nadesłane już po publikacji artykułu stanowisko mławskiego starostwa .

W dniu 13 listopada 2019 r. Zarząd Powiatu Mławskiego otrzymał skargę Wojewody Mazowieckiego na uchwały Zarządu Powiatu Mławskiego dotyczące konkursu na dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mławie. W skardze Wojewoda Mazowiecki zakwestionował skład komisji konkursowej. Zarząd Powiatu Mławskiego ma 30 dni na udzielenie odpowiedzi na skargę i przesłanie akt do WSA.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

188
KOMENTARZE

avatar
1500
Lubię futrzaki z wyjątkami
Gość
Lubię futrzaki z wyjątkami

Mam wrażenie, że celowo napuszcza się jednych na drugich aby odwrócić uwagę kto tu naprawdę namieszał .A tę żabę powinny przełknąć urzędasy, które rodzicom i pedagogom to wszystko zafundowały.

Odważny
Gość
Odważny

Czyżby panie się wystraszyły opinii uczciwych ludzi? Nie wszyscy są tacy naiwni i dadzą się zmanipulować. Dla mnie najważniejsze jest to, co jest w środku , a nie na zewnątrz naszej szkoły.

500
Gość
500

w sumie to nic się nie zmieniło, przyszła nowa Pani dyrektor, była Pani dyrektor zasiliła szeregi kadry nauczycielskiej i tyle w temacie. Takie życie, tak bywa. Co tu dalej temat roztrząsać. Nie ma sensu. Niech każdy zajmie się własnym ogródkiem i zacznie wykonywać swoje obowiązki tak jak powinien to robić, już od początku września.

Zielona trawka
Gość
Zielona trawka

Ależ wszyscy robią, co do nich należy, a że komentują bolesną sprawę, to chyba nic złego. Poza tym ten nasz ogródek to właśnie ta szkoła.

Lubię futrzaki z wyjątkami
Gość
Lubię futrzaki z wyjątkami

Pani Kickong i reszta czekamy na magiczne słowo !

Amadeusz
Gość
Amadeusz

Moim zdaniem to nauczyciele i tak wznieśli się na wyżyny i to dzięki nim ośrodek funkcjonuje dobrze. To żadna zasługa obecnej dyrekcji. Proszę nie przypisywać jej ani Pani wice, która ich zdradziła, ani nowej Pani, której od trzech miesięcy dają szansę. Mam nadzieję, że decyzja WSA będzie dla nich przychylna.

Do Amadeusza
Gość
Do Amadeusza

Z mojego punktu widzenia nauczyciele powinni zawsze wykonywać swoją pracę rzetelnie i uczciwe. Jaki mają wpływ na pracę dyrektora i jego zastępcy? przecież za nich decyzji nie podejmują, jak również papierków nie wypełniają? winni tylko słuchać i stosować się do ich poleceń. Więc gdzie tu sens i logika w tym co napisałeś? Piszesz też o jakiś zdradach?, świadczy to tylko o tym że w tej instytucji wcześniej był podział na normalnych i tych normalniejszych, a to nigdy nie służy dobru ogólnemu. Wnioskuję więc że chyba dobrze się stało że tam zaszły takie zmiany.

Optymista
Gość
Optymista

Wyrok WSA wykaże nieudolność organizatorów konkursu czyli dyr edukacji , nie przywróci p.D ale władze starostwa powinny wyciągnąć wnioski , nie czekać na wyrok tylko ogłosić nowy konkurs a nie brnąć dalej w działania nieprawne podejmowane przez nową dyr

Do Optymisty
Gość
Do Optymisty

Z kart to wyczytałeś czy u wróżki byłeś? Pisząc takie brednie, myślę że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Rodzic z wwr
Gość
Rodzic z wwr

Dno

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

LUDZIE SKOŃCZCIE !!! WSTYDU NIE MACIE !!! CO ZA SZKOŁA!!! MNIEJ NIŻ ZERO.

Smaczny
Gość
Smaczny

Proponuję poczytać inne wiadomosci, mniej wstydliwe.

Znajomy
Gość
Znajomy

Ludzie czy wy nie macie innych problemów. Zrozumcie że byłej Pani dyr ciężko jest się pogodzić z przegrana, dajcie obecnej dyr szansę. To jest właśnie Polski naród nic tylko oczerniac ludzi jak się ich nie zna

Nieznajoma
Gość
Nieznajoma

Widać nie mamy. Nasze życie zawodowe i prywatne to czysta sielanka. A szansy nowa pani niestety nie wykorzystała!

Głos rozsądku
Gość
Głos rozsądku

Przecież dyrektorem się bywa!, trzeba dać już spokój z tymi różnymi teoriami spiskowymi tylko wziąć się do pracy, podopieczni czekają. A część nauczycieli tak się zaangażowała w rozgrzebywanie starych kotletów że chyba zapomnieli o co tak na prawdę chodzi, a chodzi tylko o dobro dzieci. Uważam że zmiana na stanowisku dyrektora w żaden ujemny sposób nie powinna wpływać na poziom nauczania wychowanków. Dyrektor to w 90% manager placówki a pozostałe 10% jest nauczycielem. Nie mówię że była Pani dyrektor była słabym managerem, wręcz przeciwnie słyszałem że dawała sobie bardzo dobrze radę, ale też trzeba dać szansę i nie skreślać na… Czytaj więcej »

Obywatel
Gość
Obywatel

Ale tutaj drodzy Państwo chodzi o uczciwość i działanie zgodne z prawem, do czego jest zobowiązany każdy obywatel, a w szczególności urzędnik państwowy.

Alinka
Gość
Alinka

dwóch członków komisji (popierających nową kandydatkę) wybranych niezgodnie z prawem! co to oznacza??? odpowiedzcie sobie sami

nie wiesz nie bredź
Gość
nie wiesz nie bredź

szczerze? stek bzdur 😉 żeby być ‚głosem rozsądku’, trzeba mieć WIEDZĘ… zacznę i skończę od końca: zastępca NIE PROWADZIŁA TEGO OŚRODKA! robiła to, co wcześniej(dyrektor od spraw dydaktycznych) z jedną różnicą; jako naczelna ograniczała się WYŁĄCZNIE do korzystania z nowej pieczątki i długopisu 😉 więc może najpierw poznaj fakty, a potem, ewentualnie, zabieraj głos

Glos krytyki
Gość
Glos krytyki

Popieram, ciekawe jak panie sobie poradzą, gdy wyczerpią już wszystkie pomysły poprzedniej dyrekcji. To, co teraz sie dzieje to nic innego, jak plany, które przedstawiała nam poprzednia dyrekcja. Najłatwiej bazować na pomysłach innych. Tak, tak ale paniom trzeba dać szansę

M. Mi
Gość
M. Mi

A skad ty tak wszystko wiesz chyba wtajemniczony w prace dyrekcji.

Glos krytyki
Gość
Glos krytyki

Raczej promuje, ale siebie w starostwie. Zrobiła świństwo i tyle w temacie

I.
Gość
I.

Zgadzam się z J.

J.
Gość
J.

Wy ludziska to chyba poglupieliscie wy sie leczcie tosz to idiotyzm i debilizm w jednym. co wy piszecie do roboty dzieci chore uczyc a nie bzdury pisać

Rodzic
Gość
Rodzic

brawoo!!! Jak by im zależało na dzieciach to by takich szopek nie robili. Dali by już spokój tej nowej dyrektorce i zajęli się uczeniem dzieci.

Beata
Gość
Beata

A ja tam jestem zadowolona z tej zmiany. W końcu wiodę pierwsze skrzypce. Do tej pory to trochę nie mogłam rozwinąć swych skrzydeł.

Bożena
Gość
Bożena

Super, gratuluję Beatko i trzymam kciuki.

Konstancja
Gość
Konstancja

Skoro zrobiła to byłej dyrektorce, to może zrobić to każdemu z nas. Nikt jej juz nie zaufa. A teraz niech się zastanowia, kto to pisze. Ja się tak szybko nie ujawnię! Poczekam cierpliwie na odpowiedni moment.

Wikary
Gość
Wikary

chyba zapomniałaś kto rok przed konkursem był dyrektorem i dlaczego ?

Alinka
Gość
Alinka

panie ‚Wikary’, jak już tak dociekamy, to może dowiesz się, jeśli nie wiesz, gdzie urzędowała przez ten rok owa p. ‚dyrektor’ i na czym polegało jej ‚dyrektorowanie’ …napomknę, że wystarczył jej Długopis 😉 a co do ‚dlaczego’? bo złamała przepis dotyczący Dyrektorów i chociaż natychmiast się wycofała, stanowisko straciła, ale nie postawiono jej żadnych zarzutów… wiem, że to niezgodne z prawem, ale nie wyolbrzymiaj Grzechu byłej dyrektorki i może zajrzyj do swojego oka, czy nie tkwi tam czasem jaka belka gruba 😉

Proboszcz
Gość
Proboszcz

A czy Wikary to nie powinien zadbać raczej o plebanię i nauczanie dzieci o wartościach najważnych w naszej religii? Może omówić nimi problemy współczesnego świata : wszechobecne zakłamanie, postawę po trupach do celu, hipokryzję, egoizm i brak poczucia wstydu. Jeśli chce, to może wykorzystać do tego celu obecną sytuację w tej szkole.

Nauczycielka
Gość
Nauczycielka

Muszę przyznać, że do tej pory nie angazowalam się w sprawy tego konkursu. Wiedziałam z góry, że na nic nie mam wpływu, ale teraz, te komentarze osób, które nie wiedzą, jak jest naprawdę wypowiadają się o naszej szkole. Była dyrektorka to akurat ma naprawdę klasę i z tego, co widzę nie prowadzi żadnej wojenki. Szybko wpadła w wir pracy, chodzi uśmiechnięta i nawet nie rozmawia o tym, co sie stało. Ciarki to po plecach przechodzą, ale z innego powodu, a mianowicie jak jej wieloletnia koleżanka omija ją szerokim łukiem. Czy to normalne, żeby po tylu latach współpracy zachowywać się w… Czytaj więcej »

Postronna
Gość
Postronna

A ja tu nie mogę się doszukać głosu byłej dyrektorki, a jedynie ludzi, którzy chcą żebyśmy zwrócili uwagę na to, co ten konkurs zrobił z ich szkołą.

Dobromir
Gość
Dobromir

to nie konkurs tylko koryto albo niemożność odspawania się od tego koryta wprowadziła taki zamęt w tej szkole.

JotDwadziesciaTrzy
Gość
JotDwadziesciaTrzy

Jeśli Zastępca czasami TU zagląda, to ja macham na powitanie i przypominam: W Sejmiku Śląskim jest Kałuża, a w Ośrodku Zastępca 😉

Rudy102
Gość
Rudy102

Dobre porównanie! Trafione w punkt

Edek
Gość
Edek

Cyba sie przyjaźnią

Przyjaciółka
Gość
Przyjaciółka

A ja tej Pani nie macham, bo jestem jej przyjaciółką, ale tylko do czasu, gdy ktoś inny okaże się dla mnie lepszym przyjacielem.

Dobromir
Gość
Dobromir

w sumie z dyrektora na zastępce dosyć miękkie lądowanie. nie to co była wicedyrektor na nauczyciela.

Febi
Gość
Febi

Tak patrzę i czytam te komentarze, aż mnie ciarki przechodzą, lecz dochodzę do takiego wniosku. Jeżeli byłej Pani dyrektor naprawdę zależałoby na szkole i dzieciach to myślę że dla dobra ogólnego (szkoły, dzieci i całej kadry), odpuściła by sobie te niepotrzebne nikomu wojenki. Ale jej chyba bardziej chodzi o posadę? może się mylę?, tego nie wiem. Ale tak na zdrowy rozum, tak to właśnie wygląda. Nie liczy się nic i nikt, byle by mieć dyrektorski stołek pod tyłkiem.

Rozżalona
Gość
Rozżalona

Drogi Febi chyba nie jesteś pracownikiem ośrodka była Pani Dyrektor nie prowadzi żadnych wojenek !!!bzdura!!Byla Pani Dyrektor jak zawsze zachowuje się z klasa !!!i myśle ze nie zależy jej na stołku !Że jeszcze nie jeden w życiu zajmie i napewno nie w ośrodku, teraz jest nauczycielem wśród nas i powinna chodzić z podniesiona głowa bo zachowała klasę i honor a pozostali się sprzedali ….a jak zawsze jest sobą i za to ja uwielbiamy ….za autentyczność i prawdziwa postawę i darujcie sobie te obraźliwe teksty w stosunku do niej bo nie zasłużyła na to …..

ROZGORYCZONA
Gość
ROZGORYCZONA

czytam i się wstydzę, że ludzie nie mają godności wywlekają sprawy, o których nie powinno się mówić na forum a rozdmuchują …….

Do rozgoryczonej
Gość
Do rozgoryczonej

A kiedy mają mówić? Najlepiej by było, żeby siedzieli cicho, to by i zaskarżenia wojewody nie było.

Feliks
Gość
Feliks

Wielu ludzi pracuje jak Ty SZARA MYSZKO OJ I TO LATAMI

Szara myszka
Gość
Szara myszka

A zatem wiesz o czym piszę

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Niekiedy donos jest po to żeby nastała sprawiedliwość

Szara myszka
Gość
Szara myszka

A ja sobie pracuję jak zwykle. Udaję, że wszystko jest ok, ale wiem swoje. Wiem, jak było i wiem, jak jest teraz. Nie godzę się z wynikiem konkursu i formą jego przeprowadzenia, ale udaję, że jest ok. Muszę pracować, kocham tą pracę, ale nie mogę głośno o tym mówić, bo się obawiam konsekwencji. I wiem, że w moim myśleniu nie jestem sama. Czekam cichutko na ten wyrok sądu, bo nie można tak upokarzać ludzi, którzy tak wiele zrobili dla tej szkoły. Mam nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone.

Apolityczny
Gość
Apolityczny

I po co to wszystko? Ludzie sklóceni, zdeptano dobre imię tej szkoły, a wystarczyło jedynie rzetelnie i sprawiedliwie rozstrzygnąć ten konkurs. Dziś takie czasy, że każdy może być wrogiem, jeden na drugiego donosi, jeden drugiego opluwa. Nie ma szacunku i tolerancji, a jedynie słuszna władza tylko rączki zaciera i robi swoje, nie kryjąc już nawet swoich intencji. Szkoda, szkoda, że dotknęło to też tą szkołę

Wanda D
Gość
Wanda D

ZACHĘCAM DO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM! Tematem tego artykułu jest: „Uchwały zarządu powiatu w sądzie. Czy wybór dyrektora SOSW był zgodny z prawem?” . Nie potraficie tego skomentować, tylko zajmujecie się plotami i hejtem, prawda? Jest w tym szacownym gronie choć jeden racjonalnie myślący komentator?

Do Wandy
Gość
Do Wandy

Na stanowisko dyrektora powołuje uchwała zarządu, a zatem skoro co do nich( pieciu) są zastrzeżenia to oznacza, że dyrektor mógł zostać powołany ze złamaniem przepisu prawa.

Do Wandy
Gość
Do Wandy

Jedno wynika z drugiego!!!

Postman
Gość
Postman

nowe uchwały uchwalą i będzie to co było wcześniej. też uważam że fajerwerków już nie będzie. klamka zapadła.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dokładnie nauczyciele obiektywni a pojecia o Kodeksie Postepowania Administracyjnego. 0 che che
Sad zajmuje sie uchwałami nawet jesli uzna je za nieważne ich skutki są i zyja już własnym zyciem pisalem o tym a Ci swoje

Nauczycielka
Gość
Nauczycielka

Nic nie zrozumiałeś, prawda? ( hehe) Tłumaczę: Sprawą nieprawidłowo przeprowadzonego konkursu zajmie się Sąd Administracyjny i to ON wyda wyrok! Jeśli uzna zarzuty Wojewody, konkurs musi zostać unieważniony, a wszystkie ‚decyzje’ nieprawidłowo wybranej dyrektorki zostaną odwołane… i wszystko zacznie się od początku, i to jest Problem Rady Pedagogicznej, a nie wasz, funkcjonalni analfabeci (uczyć się czytania ze zrozumieniem!!!)

Cordoba
Gość
Cordoba

O kim mówicie.? Nie zapominajmy także o tych przemiłych osobach które pracują w Ośrodku dzięki D. Ta ryba popsuła się od głowy i co niektórzy poszli niestety za przykładem . Zawsze będą tacy którzy zrobią wiele dla korzyści. Co z nami się stało? Jak bardzo ta sytuacja ludzi zdemoralizowała.

Pedagog
Gość
Pedagog

Niestety muszę się zgodzić z Twoją opinią, osobiście uważam że trzeba było posprzątać tą stajnię Augiasza, w jaką niewątpliwie zmienił się ośrodek przez te dwie dekady. Powiew świeżości zawsze jest potrzebny. `Ogólnie uważam że dyrektor powinien pełnić tylko jedną kadencję, żeby nie było właśnie takich sytuacji jakie mają miejsce teraz.

oligofrenopedagog
Gość
oligofrenopedagog

Ja prdle! jeśli jesteś pracownikiem ośrodka, to cyniczna szuja z ciebie 🙁 jeśli nie jesteś pracownikiem ośrodka, a tylko reprezentujesz interesy ‚sprzątających (TĘ nie tą) stajnię Augiasza, w jaką nie!wątpliwie zmienił się ośrodek przez te dwie kadencję’, to jesteś albo cynicznym głupcem, albo nieświadomym głupcem… inaczej tego nazwać się nie da. A ‚powiew świeżości’ to przydałby się twojej głowie, Pedagogu 🙁 Jeśli pracujesz w ośrodku, to doskonale wiesz, co się działo przez te ostatnie dwie kadencje/co i jak się zmieniało przez te 10 lat i kłamiesz perfidnie (ciekawe, czy bezinteresownie) , Jeśli nie pracujesz w ośrodku, to (znów) albo robisz… Czytaj więcej »

Pedagog
Gość
Pedagog

Pomodlę się dla Cibie o więcej rozumu. Bo nie każdy wie, kiedy ze sceny zejść….

Pedagog
Gość
Pedagog

Poziom jaki sobą reprezentujesz drogi oligofrenopedagogu just dosłownie rynsztokowy, taki sam poziom reprezentujesz w kwestii czytania ze zrozumieniem. Nawet nie jesteś w stanie zrozumieć co tam napisałem i o co tak naprawdę mi chodziło. Jeżeli, była czy obecna Pani dyrektor obstawia się takimi ludźmi to trzeba pogratulować.

oligofrenopedagog
Gość
oligofrenopedagog

GDZIE „rynsztokowy język” ? …tylko tak precyzyjnie! Rozumiem doskonale, co Pedagog napisał: „trzeba było posprzątać tą stajnię Augiasza, w jaką niewątpliwie zmienił się ośrodek przez te dwie dekady” … i powtarzam po raz drugi: Jesteś Kłamcą, tylko nie wiem, czy bezinteresownym, czyli głupim, czy wynajętym trollem, mającym na celu zdyskredytować osiągnięcia dawnej dyrektorki 🙁 nie jestem osobą, którą się Pani dyrektor ‚obstawia’, tylko nauczycielem i byłym długoletnim pracownikiem SOSW, przeżyłam kilku dyrektorów tej placówki i mam bardzo dokładny obraz jego rozwoju, więc… Jak czytam takie głupoty, to mi się nóż w kieszeni otwiera (choć go w kieszenie nie mam) 😉… Czytaj więcej »

Pedagog
Gość
Pedagog

w takim razie drogi były nauczycielu,
z Bogiem, z Bogiem – żegnam i nie mówię do widzenia.

Pedagog
Gość
Pedagog

Szkoda że jeszcze nie domyśliłeś/aś się że chodzi mi o ludzi pracujących w tym ośrodku. Poczytaj komentarze opisujące atmosferę panującą w tej szkole, do jakiego podziału doszło w tej placówce. Podobno ludzie boją się ze sobą rozmawiać!! Czy to jest normalna atmosfera w placówkach oświatowych? Czy to normalne że osoby tam pracujące dały się tak podzielić tak skłócić ? Musiałem wyłożyć kawę na ławę bo za sto lat nie pojmiesz o co mi chodziło. A co do osiągnięć byłej Pani dyrektor, przyznam się szczerze – nie mam pojęcia jakie są i też nie chce wiedzieć, tak żeby było po równo… Czytaj więcej »

Ala
Gość
Ala

Kultura osoby ,, wykształconej „

Robotnik
Gość
Robotnik

To ciekawe dlaczego byly zastępca jest obecnym zastępcą. Skoro trzeba przewietrzyc, to nalezy to zrobić gruntownie. Widać był wladzy potrzebny, dlatego utrzymał swoją pozycję.

Pedagog
Gość
Pedagog

trzeba zapytać byłego i obecnego w jednej osobie, zastępcy.

ciekawe
Gość
ciekawe

wiesz, dlaczego były zastępca jest obecnym zastępcą? bo główna dyrektor NIE MA POJĘCIA o specyfice pracy w szkolnictwie specjalnym, a także o zarządzaniu placówką..NIGDY nie miała kontaktu z taką szkołą i nie pracowała w żadnej szkole, oprócz swojej wiejskiej 6 klasowej na zadupiu 😉 władza zabiegała, żeby zastępcą został ktoś z rady pedagogicznej dla ‚ulżenia’ niedoświadczonemu/niekompetentnemu, ale za to Swojemu Człowiekowi…i tak też się stało… zastępcą została osoba, która kiedyś była lubianym szanowanym członkiem rady, a od paru miesięcy… dech zapiera

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Niestety to prawda. Jeszcze parę miesięcy temu ten sam zastępca rwał włosy z głowy, a teraz dumnie kroczy korytarzami szkoły w towarzystwie nowej dyrektorki. Jej to dopiero ciężko było rozstać się ze stołkiem, skoro zdecydowała się na coś takiego.

Myślący inaczej
Gość
Myślący inaczej

A może jej zależy bardziej na dobru szkoły i dzieci niż niektórym wspaniałym pedagogom? Którzy teraz chodzą podobno z podniesioną głową. Dla dobra tej placówki i podopiecznych zaryzykowała krytykę sitwy?, którą i tak ma pewnie w czterech literach. Co o tym sądzicie?

ciekawe
Gość
ciekawe

poza tym, to Dyrektor Sam dobiera sobie zastępcę z rady pedagogicznej

Ciekawe
Gość
Ciekawe

Ale nie ten…

Mała Mi
Gość
Mała Mi

przecież teraz zastępcą jest były dyrektor – chyba że coś mi umknęło?

Mieszczuch
Gość
Mieszczuch

Niestety to co się teraz dzieje można porównać do sądów, Trybunału i innych instytucji państwowych. Samowola i bezprawie. Nic dodać, nic ująć. Tylko jak Ci ludzie mają się odnaleźć w takiej sytuacji. Inaczej jest słuchać o takich sytuacjach, a inaczej zmierzyć się z nimi osobiście.

kreatywna
Gość
kreatywna

wyłącz TVŁEN i zacznij normalnie myśleć.

Program Partii
Gość
Program Partii

normalnie, czyli po partyjnemu, prawda? kreatywna pokazuje swoją ‚kreatywność’ (proponuję luknąć do słownika) 😉 wyłącz KurWizję i rozejrzyj się wokół ! Naród z Partią! Partia z… Partią! 😉

Medialny
Gość
Medialny

Trzeba naprawdę być kreatywnym żeby tak zapisać TVN

Wiocha
Gość
Wiocha

Kiedy była pozytywna atmosfera ludzie co wy piszecie Mława jest mała Ręka r…..

quiz
Gość
quiz

kto by nie rządził i tak nie jest w stanie być dla wszystkich super. Tam gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. A te cyrki poparcia dla byłej Pani dyrektor urosły już chyba do kuriozum.

Prawnik
Gość
Prawnik

To nie są słowa poparcia dla Pani D, tylko słowa walki o prawdę i praworządność.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Nigdy nie było super atmosfery teraz jest ok bo jest równość a nie wywyzszanie !co niektórych

Mławianka
Gość
Mławianka

popieram, była Pani dyrektor miała ulubieńców i przydupasów , którzy chyba najbardziej teraz krzyczą ponieważ trzeba ciężko pracować a wcześniej wystarczyło po prostu być i się należało. Tak mi się po prostu wydaje.

zlituj się nad sobą
Gość
zlituj się nad sobą

Na Boga! Mławianka, klęknij w konfesjonale i wyznaj grzechy, bo łamiesz przykazanie PRZYZWOITOŚCI 🙁 jak ci przyszły do głowy takie bzdury??? ” …teraz krzyczą, bo trzeba ciężko pracować!!! a kiedyś wystarczyło po prostu być”! KTO cię ‚obdarzył’ taką wiedzą? ? bo jeśli tam pracujesz , to doskonale wiesz, że łżesz jak przysłowiowy pies 🙁 nowa dyrektorka pełni funkcję od 2 i pół miesiąca, nie ma pojęcia o pracy w szkole specjalnej, nie zna sie na zarządzaniu i ..wychodzi na to, że ‚teraz trzeba ciężko pracować’! chyba na jej konto (haha). Mam propozycję: Zapoznaj się ze zmianami, jakie zaszły w ośrodku… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

I tak oto wychodzi teraz cala prawda. Ten konkurs i to co się teraz dzieje w ośrodku pokazuje, jak łatwo można skłócić i podzielić społeczeństwo. Władza tu, jak i wyżej promuje swoich adoratorow i wielbicieli. Kto jest z nami ma szansę na stołek, kto przeciwko nam, niech kończy marnie. Niestety cała ta sprawa podzieliła ludzi. Atmosfera w pracy jest nie do zniesienia. Ludzie nie chcą ze sobą rozmawiać. Obawiają się dyrekcji, kar i poniżenia. Jedni dla własnego spokoju udają sojuszników, a inni pochowali się po kontach. Tak oto się dzieli ludzi, którzy jeszcze niedawno stanowili zgrany teem. Niezaprzeczalnie jest to… Czytaj więcej »

Hanna
Gość
Hanna

Do Kasia bardzo ładnie to ujęłaś tak jest dokładnie boimy się rozmawiać ze sobą !
A kiedyś było to nie do pomyślenia nie mogę się pogodzić z tym, ze tak się stało ☹️I nie chodzi o stołek dla AD ale nie można ukrywać ze za rządów tej Pani była inna pozytywna atmosfera.

Acu rem tetigisti
Gość
Acu rem tetigisti

Trzeba spojrzeć logicznie na tą sprawę, podzielić środowisko i doprowadzić do takiej atmosfery mogła mieć możliwość w sumie tylko jedna osoba. Osoba za którą tak niby wszyscy tęsknią i rozpaczają. Ponieważ nie wierzę że na samym starcie można być uprzedzonym do człowieka którego tak naprawdę się nie zna. Przecież to by było całkowicie nielogiczne. A nauczyciele to osoby podobno wykształcone, kulturalne, inteligentne, nieuprzedzone do innych, dające szansę, o szerokich horyzontach oraz światopoglądzie. Po prostu elita elit.

Kadra
Gość
Kadra

To środowisko, to podzieliła Pani wice, która wcześniej do buntu wszystkich ze swoją świtą namawiała, a teraz się pokornie wycofała, Wiedziała, że inaczej spadnie ze stołka. Taka jest prawda. Ludzie tak szybko tego nie zapomną. Bo jak zrozumieć taką dwulicowość i zakłamanie? My cierpliwie poczekamy, Prawda kiedyś wyjdzie na jaw.
Ludzie to tęsknią nie za p. Drozdowską, ale za spokojem, który wtedy gwarantowała i panią wice nieco w swoich zapędach hamowala. Dziś brak hamulca!!!

Do Kadry
Gość
Do Kadry

Prawda o p. D wyszła już dawno i dlatego jest BYŁĄ PANIĄ DYREKTOR .

ciekawe
Gość
ciekawe

JAKA PRAWDA??? oświeć mnie! a byłą panią dyrektor jest WYŁĄCZNIE dlatego, że Partyjna Władza przyniosła swoją własną ‚panią dyrektor’ w teczce 🙁

Rodzic z wwr
Gość
Rodzic z wwr

Nie ośmieszaj się. A do tej pory to nie było władzy partyjnej ?! Była tylko inna. I nie zaprzeczaj faktom

Kaddra
Gość
Kaddra

rozumiem że piszesz o Pani D? bo chyba ona była przed konkursem pełniła funkcję wicedyrektora ?

Ola
Gość
Ola

Kiedyś każdy pracownik czuł się tu dobrze, a dziś mogą nas spotkać szykany i problemy jeśli nie podporzadkujemy się obu paniom. Kiedyś to było nie do pomyślenia.

WOW
Gość
WOW

Coś mi się wydaje że prawda to dopiero wyjdzie na jaw.

Mlawa
Gość
Mlawa

DO KASIA atmosfera zawsze była do kitu

nauczyciel
Gość
nauczyciel

Starostwo Powiatowe przeprowadziło konkurs nie bacząc na prawo i zdrowy rozsądek, co przedstawił w swoim wystąpieniu były prezes ZNP na Sesji Powiatu, a teraz potwierdził Wojewoda Mazowiecki, wykazując rażące błędy, i dlatego zaskarżył konkurs kierując sprawę do Sądu. I o tym jest ten artykuł. nie o dyrektorce, która ‚nie może oderwać się od stołka’ ani nie o dobrej nowej dyrektorce, której źli nauczyciele nie chcieli ‚dać szansy’ na rozwinięcie skrzydeł, ani nawet o oburzonych rodzicach, którzy dbają o swoje niepełnosprawne dzieci. Więc chodzi o to, żeby lokalna władza (nawet TA Partyjna) zrozumiała, że nie można łamać prawa, a jak się… Czytaj więcej »

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Brak kompetencji nowej dyrekcji to jedno, druga kwestia, która we mnie osobiście wywołuje jeszcze więcej niesmaku, to atmosfera w Ośrodku, którą ta dyrekcja wywołuje. W każdej pracy są konflikty i nieporozumienia, ale tak skłóconego i nieufnego wobec siebie „zespołu” jeszcze nie widziałam. Niestety zrozumiałe, kiedy nagradzana jest lojalność wobec nowych rządów i donoszenie na współpracowników a karane okazywanie poparcia poprzedniej dyrektor. W moim odczuciu poniżej poziomu oczekiwanego na takim stanowisku.

Adhibe rationem difficultatibus
Gość
Adhibe rationem difficultatibus

W takim razie ta nowa dyrekcja musi mieś strasznie silną osobowość skoro potrafiła skłócić ludzi jeszcze ich nie znając. brawo, brawo. Tok rozumowania godny nauczyciela.

Ktoś
Gość
Ktoś

Dyrekcja jest dwuosobowa

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Nie silną osobowość a po prostu władzę. Jeśli nie miałeś osobiście doczynienia z przełożonym bazującym na polityce strachu wystarczy prześledzić karty historii żeby wiedzieć co mam na myśli. Nie ta skala, ale sposób działania adekwatny.

Lila
Gość
Lila

W ogólniaku też będzie odwołanie?

Emi
Gość
Emi

Ciekawe jak czują się teraz członkowie zarządu, dyrektorka Wydz. Edukacji, no i wreszcie pani prawnik zatrudniona w starostwie!? „Odwalić” tyle numerów w jednym konkursie to MISTRZOSTWO ŚWIATA!!!

Zasmucona
Gość
Zasmucona

Smutne w tej całej sytuacji jest to, że człowiek, który tak wiele zrobił dla tego ośrodka dziś usunął się w cień, a Ci których przez wiele lat wspierał , dziś o wszystkim zapomnieli. Tu nie chodzi o p.D…, ale o zwykłą przyzwoitość i szacunek dla osoby, która tak wiele zrobiła dla nas wszystkich. Może sprawiedliwe rozwiązanie tej sprawy pozwoli naprawić błąd, do którego nigdy nie powinno dojść.

Do Zasmucona
Gość
Do Zasmucona

Masz rację, szybko przyjaciółki z piętra zapomniały o swojej koleżance i przeszły na drugą stronę barykady.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

O i tak to potraktowaliscie barykada
Bo ma być nasz nasz rozumita my tu mławska elita tylko my i nasze dzieci mogą do urzedu inne won do LG
A tu jakis konkurs jak do tej pory przynosili w teczce tak sie przyzwyczailiscie i
Widac zwykłe przejezyczenie ale jak prawdziwe o barykady chodzi przetrwac bo za 4 lata może nasi wrócą to w nagrode za walke moze cos dadzą

Aaa
Gość
Aaa

nie używaj języka/klawiatury po pijaku, bo wychodzi bulgot 😉

Anonim
Gość
Anonim

Zamiast kłapać przczytajcie co zarzuca uchwale wojewoda. Na dziś nikt nie neguję wyboru a uprawnienia członka komisji sad zajmuję sie uchwałą nie wyborem zobaczymy moje zdanie .sad uchyli uchwałę
A co za tem idzie………..
Trzeba ja bedzie napisać ponownie
A swoja droga fakt w mławie klanow granatem nie oderwiesz bo nasza rodzina z dziada pradziada znaczy od komuny sa drektory

argumenta a fortiori
Gość
argumenta a fortiori

Święte słowa, popieram w całej rozciągłości.

Pracownik
Gość
Pracownik

Jak zawsze największą burzę wywołują osoby, które nie mają nic wspólnego z tematem. Osoby uczestniczące w życiu Ośrodka doskonale widzą, że wszystkie decyzje podejmuje nasz własny Kałuża… Tak to się kończy jak podaje się na tacy poważne stanowisko osobie niekompetentnej. Internet rządzi się swoimi prawami, każdy może zostać „rodzicem”, „nauczycielem” czy nawet „prezydentem”. Wasz problem jest taki, że fakty nie pozostawiają zbyt dużego pola do dyskusji.

Agent Tomek
Gość
Agent Tomek

Nie chodzi o to że jest nowy dyrektor. Był konkurs i wszystko mogło się zdarzyć. Ale powinna wygrać osoba kompetentna, a tak się nie stało, czego doświadczamy każdego dnia. Więc ani nikomu za ten wybór nie podziękujemy ani nowej pani nie będziemy przepraszać. Już nikt z nas oszołomów nie zrobi, bo kompletny brak przygotowania widzimy każdego dnia. Król jest nagi i to jest smutna prawda.

Do Agent Tomek
Gość
Do Agent Tomek

Jakich kompetencji można wymagać id osoby pierwszy raz zajmującej takie stanowisko. W takiej sytuacji był by każdy włącznie z Panią Drozdowską kiedy Ona obejmowała stanowisko kierownicze w tym ośrodku. Nikt nie może piastować stanowiska dyrektora ponieważ tylko Pani Drozdowska posiada doświadczenie. Idąc tym tokiem myślenia to powinniśmy wybierać dożywotnio dyrektorów, kierowników, starostów, burmistrzów itd.. bezsens totalny.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Czego doświadczanie na codzień?

peagog
Gość
peagog

Ludziska nauczyciele specjalni wstydu nie macie piszac glupoty na nowa Pania Dyrektor to porzadna modra i dobra osoba. Wstyd mi za was.

koleżanka
Gość
koleżanka

beatka? 😉

Ewka
Gość
Ewka

Jakie błędy za co płacą dzieci ludzie uspokujcie się po co ta walka i ninawisc ale trudno się ludziom pogodzić z rzeczywistością w dzisiejszych czasach Każdy myśli tylko o sobie i swoich korzyściach Wstyd

Do Ewki
Gość
Do Ewki

Z rzeczywistością w dzisiejszych czasach czyli obłudą, kłamstwem i intrygą. Masz rację Ewka, trudno się z tym pogodzić. A poza tym, nie wszyscy myślą tylko o sobie, choć może trudno Ci w to uwierzyć!

Do Ewki
Gość
Do Ewki

Tak, tak lepiej iść z wiatrem

Matka
Gość
Matka

A kto zapłaci za błędy naszych włodarzy. Na razie to płacą dzieci i ich rodzice za decyzję, którą wydali.

Rodzic
Gość
Rodzic

a w jaki sposób za to płacą? 3

Matka
Gość
Matka

Jak to w jaki? Obecna dyrekcja ma w głębokim poważaniu nasze zdanie. Nie odczuwa potrzeby współpracy z nami. Przykre, ale prawdziwe.

Rozzalona
Gość
Rozzalona

Uważam ze dobrze się stało sprawiedliwość zawitała, nie jest tak wcale wspaniałe w szkole za rządów nowej Pani dyrektor chyba czuć trochę niekompetencje i brak wiedzy i obeznania za rządów Pani AD było inaczej czuło się ze obie strony wiedza o czym mówią i do działania !!!!a teraz słabo z tym ale Cóż na nas się nauczy może ,oczywiście ma ludzi którzy podlizują się,aby mieć dobrze i to mnie przeraża najbardziej ale cóż zawsze tacy się znajda a mnie co najbardziej przeraziło???? No niestety te prywatne miejsce parkingowe szkoda ze tak się zaczyna brak profesjonalizmu .Pani AD nigdy nie wyznaczała… Czytaj więcej »

Rozżalona
Gość
Rozżalona

pozwolisz że dołączę się w żalu i ubolewaniu, ale nad Twoim rozumem. Czy uważasz że funkcję dyrektora pełni się dożywotnio?, była Pani D, teraz jest Pani K a za 5 lat może być Pan lub Pani X. Zapamiętajcie że dyrektorem się bywa. Ta nowa Pani jest dopiero kilka miesięcy, więc dopiero uczy się pracy na tym stanowisku. Nie uważasz że trzeba dać każdemu szansę?
ps. na pewnym poziomie intelektualnym, wskazane jest używanie właściwych form pisowni.

Rzetelny
Gość
Rzetelny

No przepraszam bardzo, ale na stanowisko dyrektora to raczej powołuje się kompetentną i doświadczoną osobę a nie kogoś, kogo trzeba wszystkiego uczyć? Do czego ten świat zmierza?
Szansę to można zdać każdemu, oczywiście ale na stanowisku, do którego ma kwalifikacje.

Do Rzetelny
Gość
Do Rzetelny

Z tego co jest mi wiadomym, to nowa Pani dyrektor takie kwalifikacje posiada. W innym przypadku nie zostałaby dopuszczona do konkursu. Proszę zapytać byłą Panią dyrektor o doświadczenie w zakresie kierowania placówką oświatową, jak pierwszy raz ubiegała się o stanowisko dyrektora. Uważam że było zerowe. Chyba że się mylę to proszę o merytoryczny komentarz.

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Doświadczenie nowej pani dyrektor: ok 10 lat pracy w małej wiejskiej szkółce jako nauczyciel przedmiotu. Kwalifikacje: mgr filologii polskiej oraz podyplomówki z oligofrenopedagogiki i zarządzania na szacownej mławskiej uczelni …Zero doświadczenia w pracy z osobami niepełnosprawnymi, Zero doświadczenia w zarządzaniu placówką oświatową i jakąkolwiek placówką… Była pani dyrektor przed objęciem stanowiska ponad 10 lat pracowała w ośrodku jako pedagog szkolny – to pierwsza podstawowa różnica 😉

Ubolewam
Gość
Ubolewam

pozwolisz, że się dołączę w ubolewaniu nad twoim tokiem (nie)myślenie 😉 potrafisz czytać ze zrozumieniem??? wiesz, o co chodzi? TU nie chodzi o dyrektorkę jedną, czy drugą, TU chodzi o zarzuty do sposobu przeprowadzenia tego konkursu, które są NAPRAWDĘ poważne…w 5 obszarach prawnicy nadrzędnego Urzędu zakwestionowali prawidłowość jego przeprowadzenia i skierowali sprawę do Sądu Administracyjnego, który orzeknie, czy zarzuty są uzasadnione, wystarczy, że jeden z nich zostanie utrzymany, konkurs będzie musiał być unieważniony i przeprowadzony ponownie… z tego, co wiem, ‚stara’ dyrektorka nie ma zamiaru do niego przystępować, więc teza, tak często tu pojawiająca się, jakoby pani D nie mogła… Czytaj więcej »

Tasiemiec
Gość
Tasiemiec

No cóż, zawsze tak bylo i będzie, ze nie wszyscy mają kręgosłup moralny.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

No, no, no trzeba przyznać, że starostwo rzeczywiscie pokazalo klasę w tym konkursie. Tylko pogratulować!

Rozbawiona
Gość
Rozbawiona

A może wojewoda prześwietli konkurs w LO?

Anja
Gość
Anja

może prześwietlić, jeżeli zostanie wystosowana Skarga zainteresowanych…z tego, co mi wiadomo, nikt o to nie zabiegał

Ula
Gość
Ula

Ta sprawa pokazuje, że trzeba mieć zawsze nadzieję. Już myślałam, że Ci ludzie się poddali, a tu taki obrót sprawy…

Uczciwa
Gość
Uczciwa

Może skoro są takie nieprawidłowości to powinno się jednak tą panią zawiesić? Tak byłoby chyba uczciwie?

kuba
Gość
kuba

Jaka kasa się tam kręciła że była dyrektor tak koryta nie chce oddać. I to z naszych podatków. A rozliczył ktoś już koszty napraw samochodu szkolnego za czasów Pani D.

Trzeźwa
Gość
Trzeźwa

Ale jad! Była Pani dyrektor to gromne pieniadze wlasnie na osrodek pozyskala. Dziś też sobie świetnie radzi. Ma szacunek nauczycieli, rodziców i uczniów. Jaka kasa człowieku? Teraz to dopiero się kręci. Wszystko na pokaz. Tu kwiatek, notesiik, mebelki, a innym razem wódka w autokarze, żeby ugłaskać nauczycieli. Tak sie bawi nowa pani.
Żenada…

Zenia
Gość
Zenia

Tak, tak też o tym słyszałam. No jakoś musi udowodnić swoje kompetencje…ha, ha

Misiu
Gość
Misiu

Drogi Kubo, skąd takie informacje? Nie kompromituj się lepiej. Z tego co wiem nowa pani swoje rządy to rozpoczęła od prywatnego miejsca parkingowego pod szkołą. Prywata, że aż huczy!!!

Zosia
Gość
Zosia

Byłaś Widziałaś Miejsce Parkingowe…?.sama sobie nie namalowala..minęły 2miesiace pracy to co wy oceniacie?..współczuć tylko takich wspolpracownikow co tu sie podpisują matka misiu trzezwa…to widac ze jestescie z tego osrodka skoro macie tak dokladne informacje…i te zagraniaczne wycieczki o ktorych glosno na miescie….

Do Zosi
Gość
Do Zosi

Pewnie, że sobie sama nie namalowała. Jak powiedziała na konkursie to ludzie są od roboty.

Jaś Fasola
Gość
Jaś Fasola

ach te wycieczki, podobno baaarrdzooo drogie.

Jakasienka
Gość
Jakasienka

No proszę…a jednak bezprawne…i to hurtem, po całości, że tak powiem.

Pozytyw
Gość
Pozytyw

A ja wierzę, że wkrótce ujrzymy całą prawdę. Obsadzają stanowiska swoimi ludźmi gdzie tylko się da. A tu… chyba trafila kosa na kamień. Brawo ludzie, że walczycie dalej.

rodzic
Gość
rodzic

Drozdowskiej od koryta granatem nie oderwie. A szkoła jak byla tak jest.

Do rodzica
Gość
Do rodzica

A czyj rodzic to pisze? Może kogoś z tej komisji?
Szkola jest i będzie, ale jej poziom to juz nie ten!!!

rodzice
Gość
rodzice

Nie zgodzę się, teraz do grona nauczycieli dołączyła najwybitniejsza jednostka we własnej osobie. Pani D, ma wyśmienitą okazję przypomnieć sobie jak to jest pracować z dziećmi, dobrze jest nieraz po dwudziestu latach powrócić do korzeni.

nauczyciel
Gość
nauczyciel

pani D jako dyrektor miała również ‚okazję’ pracować z dziećmi…każdy dyrektor oprócz funkcji dyrektora, jest również nauczycielem i jako nauczyciel pracuje (oczywiście nie w pełnym wymiarze), ps. pani D była dyrektorem 12 lat, nie 20… przed objęciem stanowiska, kilkanaście lat pracowała jako pedagog szkolny w tej samej placówce

włóczęga
Gość
włóczęga

no to super, przypomni sobie dokładnie jak to jest być nauczycielem „pełną gębą”. cytując słowa matek? o ile dobrze pamiętam – taki wspaniały pedagog, – więc niech się wykazuje.

Obserwator
Gość
Obserwator

Jakim była nauczycielem to dobrze wiemy. Ta skarga do wicestarosty p. Gutowskiej nie była bezzasadna

Ornitolog
Gość
Ornitolog

no jak nie ten poziom?, przecież poziom się podniósł i to znacznie. przybył nowy wspaniały pedagog w samej osobie byłej dyrektor. To poziom wzrósł chyba.

Olka
Gość
Olka

Wysoka Pani Dyrektor wysoki poziom

rodzice
Gość
rodzice

Właśnie o to chodzi, jeszcze nie jeden dyrektor w tej szkole będzie rządził, szkoda tylko że niby inteligentni ludzie a nie potrafią przyjąć na klatę porażki.

Darek
Gość
Darek

i będzie, przeżyje nie tylko byłą ale i obecna, zapewne jeszcze dziesiątki innych dyrektorów.

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Jakich rodziców…dobrze wiadomo kto za tym stoi – wszyscy o tym wiedzą a zaslaniają sie rodzicami.
Hahahahahah szkoda słów. Boli ich (kastę), że wychodzi na jaw niekompetencja i nieudolne zarządzanie byłej dyrektor. a tego pewnie będzie jeszcze wiecej.

Do nauczyciela
Gość
Do nauczyciela

Z tego co wiemy to kasta się dopiero zaczęła. I ona też ujrzy kiedyś światło dzienne. Cierpliwości

Do nauczyciela
Gość
Do nauczyciela

Tego na pewno nie pisze nauczyciel. Jestem nauczycielką i wiem, jak jest. Niekompetencja to aż bije od nowej Pani.

Anna
Gość
Anna

To KTO za tym STOI? i JAKIE ‚niekompetencje i i nieudolne zarządzanie’ masz na myśli??? Dyrektorka postawiła na nogi ośrodek, który w zasadzie był na wygaszeniu. Dokonała tego,czego nawet w 10% nie zrobili wszyscy poprzedni dyrektorzy razem wzięci. Kiedy obejmowała stanowisko, w szkole nie było nawet setki uczniów. W ciągu 10 lat liczba się podwoiła+ przedszkole specjalne+kilkadziesiąt dzieciaków na Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju, wyremontowana cała szkoła+strych dostosowany do potrzeb zajęć terapeutycznych, zatrudnienie najlepszych specjalistów w zakr. logopedii/neurologopedii/SI/terapii psych/. Pracowałam w ośrodku ponad 25 lat (w tym 6 z poprzednią dyrekcją) i nóż mi się w kieszeni otwiera, kiedy czytam te brednie… Czytaj więcej »

Do Anna
Gość
Do Anna

Każdy normalnie myślący człowiek, obejmujący stanowisko kierownicze, dąży do rozwoju podległej placówki, to jest chyba normalne. A że dzieci przybywa to jest również zasługa niestety naszej nieszczęsnej demografii. Proszę prześledzić dobrze statystyki w jakim zastraszającym tempie wzrasta odsetek dzieci z różnego rodzaju upośledzeniami jak również innego rodzaju schorzeniami. A jakim managerem będzie nowa Pani dyrektor to się okaże po roku może dwóch jej działalności. Wiem z własnego doświadczenia że obejmując tak dużą placówkę to minimum pół roku trzeba się wdrażać i zapoznawać ze samym systemem działania tej szkoły, nie mówiąc już o reszcie.

Jasnowidz
Gość
Jasnowidz

Tak, tak nich się wdraża aż do jej odwolania!

Altruista
Gość
Altruista

No właśnie, czlowiek normalnie myślący, a nie myślący jedynie o własnym interesie. To niegodziwe, aby swoje wybujałe fantazje realizować wbrew prawu. Ten konkurs był ustawiony, to potwierdził już nawet wojewoda wytykając aż tyle nieprawidłowości.

The crown
Gość
The crown

A ja widzę to nieco inaczej. Nie każdy powinien zajmować kierownicze stanowisko, bo mu się wtedy w głowie przewraca. Widać to doskonałe na przykładzie ośrodka pod rządami nowej dyrekcji.

Zaskoczona
Gość
Zaskoczona

Czyżby w końcu glos zabrała sama Pani B..? Ostatnio to zaciekle broniła poprzedniej Pani dyrektor, a dziś skacze koło nowej i tak ja wspiera, że aż jej tchu czasami brakuje do dalszej nauki Madzi.

Zainteresowana
Gość
Zainteresowana

Masz rację, ciekawe ile bierze za korepetycje dla nowej Pani? Ją wyszkoliła poprzednia dyrekcja, więc teraz może dzielić się wiedzą z panią Madzią.

Anna
Gość
Anna

ta pani się nie wdraża, ta pani nawet nie próbuje się uczyć, ma zastępcę, który robi za nią prawie całą robotę, więc proszę mi tu nie wyjeżdżać z takim tekstem… a co do ‚przybywaniu dzieci z powodu ‚ nieszczęsnej demografii’ to odpowiem, że do szkół specjalnych dzieci TRZEBA POZYSKIWAĆ, zachęcać rodziców, stwarzać im perspektywę i warunki, żeby chciały swoje dzieci w placówce specjalnej umieścić… nie ma obowiązku wysyłać dzieci (szczególnie z lekkim upośledzeniem) do takiej szkoły… i jeszcze jedno: skoro normalne jest, że: ‚Każdy normalnie myślący człowiek, obejmujący stanowisko kierownicze, dąży do rozwoju podległej placówki”, to DLACZEGO tak niewiele placówek… Czytaj więcej »

Modliszka
Gość
Modliszka

Myślę, że pracowała i nadal pracuje, ale tym razem dla odmiany i ku zaskoczeniu rodziców i nauczycieli widzi swój cel w ścisłej współpracy z nową dyrekcją. Grunt to podążać z falą i osiągnąć swój cel! Nie każdy potrafi tak się ustawić! Należy pogratulować tej Pani tak niezwykłej elastyczności.

Terenia
Gość
Terenia

Idiota Płatna menda splunelaby w twarz…brawo – to wasza nauczycielska inteligencja…jak w poprzednich artykulach byly wyzwiska srodkowe palce i ch…i ku…tak sie szczyczycie wyksztalceniem studiami. …..nie wy jedyni pokonczyliscie studia….w tych komentarzach pokazujecie swoj poziom….żenada. …

Znajoma
Gość
Znajoma

co byś, Tereniu, powiedziała, gdyby ktoś na forum nazywał cię złodziejką, łapówkarą, kombinatorką, która nie może się oderwać od stołka? zarzucał ci, że będąc dyrektorem kradłaś i dorabiałaś swoją rodzinę? ale tak szczerze! no i dlaczego nie odczytasz tych określeń w kontekście, jakim padły? usprawiedliwiasz teksty typu: „Drozdowskiej od koryta granatem nie oderwie” ??? znam Drozdowską nie od dzisiaj i tym bardziej jest to dla mnie nie do zniesienia 🙁

Wiesław
Gość
Wiesław

Do rzekomego nauczyciela:
A kto za tym stoi? Jakoś nikt nie widział związanych i zastraszanych rodziców i nauczycieli. Bzdury wypisujesz!

Rozżalona
Gość
Rozżalona

Nauczycielu szkod mi Ciebie żenada !!!!!

Konstytucja
Gość
Konstytucja

Może coś w tym jest, że była Pani dyrektor bardziej boi się ewentualnych konsekwencji prawnych po swoich rządach i tak zaciekle walczy z tą nową dyrektor? pożyjemy zobaczymy.

Szok
Gość
Szok

ty, bezwstydzie, chowający się za ksywką ‚Konstytucja’ …to niby czego boi się była pani dyrektor po swoich rządach ??? jakich konsekwencji prawnych? i jak ona ‚zaciekle walczy’ z tą nową dyrektor? tyle pytań, ile głupiego bełkotu 🙁 Sprzeciw wobec decyzji Starostwa do jednostek wyższych wystosowali nauczyciele, związki zawodowe i rodzice, a nie była pani dyrektor ! czy to była pani dyrektor ma jakieś zarzuty prawne? i to ona stanie przed sądem administracyjnym? masz jakąś wiedzę ‚konstytucyjną’ w tej materii? a może to jednak Starostwu Wojewoda zarzuca nieprawidłowości w przeprowadzonym konkursie? Przeczytaj jeszcze raz ten artykuł i spróbuj włączyć myślenie

Szok
Gość
Szok

„niekompetencje i nieudolne zarządzanie byłej dyrektor” ??? ty nie jesteś ŻADEN nauczyciel, ty jesteś zwykła łajza, bez wstydu i honoru 🙁

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Co tu wojowac ludzie nie mają honoru.Nie byłoby nieprawidłowości nie byłoby zmian czy to tak tudno zrozumieć

rodzic
Gość
rodzic

Jak nie wiadomo o co chodzi… kasą państwu D. uciekla

Anja
Gość
Anja

ty się ‚rodzic’ przebadaj, bo może jakieś braki intelektualne posiadasz (hehe) sprawa dotyczy zaskarżenia przez Wojewodę Mazowieckiego (którego siedziba znajduje się w Warszawie) Konkursu na Dyrektora SOSW w 5 punktach, czyli w zasadzie po całej linii 🙁 Prawnicy ustalili, że w konkursie doszło do złamania wszelkich możliwych standardów prawnych dot. przeprowadzania konkursów na stanowiska publiczne, więc co TU ma do rzeczy ‚rodzina państwa D’? ani ona nie organizowała konkursu, ani tym bardziej nie łamała prawa…

Eryk
Gość
Eryk

Brawo ludzie z tego osrodka! Nie daliście sobie wmówić, że tak musi być. Trzymamy kciuki!!!

Empatia
Gość
Empatia

Ale obciach. A co na to ta nowa dyrektorka, która tak butnie potraktowała rodziców?
Trzeba przyznać, że poprawiła swoją sytuację. Jak ją odwołają, to kto ją teraz zatrudni? Może jakaś fucha w starostwie???

Media
Gość
Media

Pani D Dr…dopuściła się czynu nieprawidłowego dlatego została odwołana Nic się nie dzieje bez przyczyny Najtrudniej pogodzić się z porażką i przyznaniem się do niej

Do Media
Gość
Do Media

No właśnie, może starostwo powinno się w końcu przyznać do błędu, skoro wytknął go nawet wojewoda!

Do Media
Gość
Do Media

Nieprawidłowości to dopuściła się ta komisja i inni ludzie, którzy ten konkurs ustawili. Taka jest prawda.

XYZ
Gość
XYZ

Ktoś tu chyba pojęcia nie ma (albo udaje) o sprawie 🙁 Najpierw trzeba się zapoznać z faktami, a potem, ewentualnie, się wypowiadać. Pani D za ‚czyn nieprawidłowy’ została odwołana ze stanowiska w roku 2018, przestała pełnić funkcję dyrektora, do końca roku pozostając wicedyrektorem. W czerwcu 2019 roku przystąpiła do konkursu, do czego miała pełne prawo…reszta znana: ‚Konkurs’ się odbył, jak się okazało z TEZĄ’:(Nasz Właściwy Człowiek na Właściwym Miejscu i Stań kobieto do ‚walki’, Wygrasz Wbrew Wszystkiemu;), tylko teraz cdn… Jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem (zaczynam mieć wątpliwości), zapoznaj się z zastrzeżeniami Wojewody Mazowieckiego (5 zarzutów!!!) wystarczy, że przynajmniej jeden… Czytaj więcej »