Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powstał banknot o nominale… 0 euro. Teraz już w polskiej wersji


Wkrótce w Polsce pojawi się nowy banknot o nominale zero euro. Oczywiście nie oznacza to, że zmieniamy walutę, jak również, że taki banknot można otrzymać za zero złotych. To ciekawostka kolekcjonerska, którą można nabyć podczas IV edycji Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej.


Euro Souvernir to pamiątkowy banknot, który został wydany już w wielu krajach Europy i ma wartość kolekcjonerską. Pierwszy raz został wyemitowany we Francji w 2015 r., potem pojawiał się w kolejnych krajach Europy. Jednym z celów emisji jest podnoszenie świadomości społeczeństwa w poszczególnych krajach europejskich na temat najważniejszych historycznych i kulturowych zabytków, ciekawych turystycznie miejsc, ważnych wydarzeń i wybitnych osobistości.

W polskiej wersji na banknocie widoczna jest warszawska starówka, a na pierwszym planie – Kolumna Zygmunta oraz Zamek Królewski. W lewym górnym roku widać flagę Unii Europejskiej. Mimo że banknot ma wyłącznie charakter kolekcjonerski, to posiada jednak wszystkie zabezpieczenia, które mają zwykłe banknoty euro: hologram, znak wodny, mikrodruk, a także elementy ochronne UV. Banknot 0 Euro Souvenir produkowany jest we francuskiej drukarni papierów wartościowych Oberthur, która odpowiada za druk oryginalnych banknotów euro.

Nakład zaplanowano na 5000 egzemplarzy, a cenę emisyjną na 15,00 zł. Emitent przewidział sprzedaż banknotu jedynie podczas Giełdy i zapowiedział rozpoczęcie sprzedaży banknotu na godzinę 10:00. Płatność za bilety wstępu oraz banknot odbywa się tylko gotówką. Wejście na giełdę kosztuje 8 zł (lub 25 zł, gdy ktoś zechce wejść jeszcze przed oficjalnym otwarciem, w godzinach od 8:00 do 9:30).

źródło: Warszawska Giełda Kolekcjonerska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x