Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Spacerek śladami mławskiego rzemiosła


Wczorajsze, kolejne odkrywanie tajemnic Mławy w cyklu „Spacerek po Mławie” z prof. Leszkiem Zygnerem tym razem zatytułowane „Wśród rzemieślniczej braci”, odbyło się szlakiem dawnego mławskiego rzemiosła. Liczna grupa spacerowiczów przeszła ulicami Stary Rynek, Chrobrego, Narutowicza, 1 Maja, Warszawską i Żwirki, by w poszczególnych miejscach  dowiedzieć się gdzie i jacy rzemieślnicy mieli swoje siedziby oraz czym się zajmowali. Wśród opowiadanych przez historyka ciekawostek pojawiła się i taka, że najliczniejszą grupą  rzemieślników mławskich byli piwowarzy.


„Spacerek po Mławie” organizowany cyklicznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mławie to dobra okazja do poznawania dawnej, ale przeplatającej się ze współczesną historii i tradycji naszego miasta.

  red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kura
Kura
3 lata temu

Bardzo ciekawa inicjatywa.
Tylko szkoda, że Redakcja nie poinformowała o niej, przed jej rozpoczęciem.
Z chęcią bym posłuchał Pana Profesora.

Gsha
Gsha
3 lata temu
Reply to  Kura

Redakcja informuje tylko o tym co się dzieje w ratuszu. Wtedy ma najwięcej fanów komentujących, ciekawe czy na w/w inicjatywę by się zapisali…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x