Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ktoś dwukrotnie próbował otruć psa. Policja apeluje do świadków


fot. ilustracyjne


10 listopada o godzinie 07:10 mieszkaniec Leszna w gminie Przasnysz zgłosił, że nieznany sprawca próbuje otruć jego psa, podrzucając na teren jego posesji mięso z zawartością trutki. To druga próba otrucia zwierzęcia, podobna sytuacja miała już miejsce 3 listopada. Teraz policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie o przestępstwo z ustawy o ochronie zwierząt. Funkcjonariusze zwracają się o pomoc do wszystkich posiadających informacje w tej bulwersującej sprawie.

Wstępne ustalenia policji wskazują, że mięso nafaszerowane trucizną nieznany sprawca wrzucił  przez płot posesji. Na szczęście nie doszło do zatrucia psa, śmiercionośną karmę znalazł właściciel i powiadomił policję. Śledczy zakładają, że sprawca działał w zamiarze uśmiercenia zwierzęcia, za co grozi 5 lat więzienia, a sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 1 000 zł do 100 000 zł na wskazany cel.

Wszystkie osoby, które mają jakieś informacje pomocne dla ustalenia sprawcy, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu pod numerem telefonu 29 756 72 00.

źródło: KPP Przasnysz/infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x