Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dofinansowania z ministerstwa na nową karetkę nie starczy. Dołoży miasto


fot. ilustracyjneHandemade with love Lucky&Berry

Mławski szpital ogłosił przetarg na zakup nowej karetki na potrzeby ratownictwa medycznego. Na ten cel we wrześniu br. placówka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia w kwocie 400 tys. zł. To jednak za mało, aby pokryć całkowite koszty zakupu w pełni wyposażonego ambulansu.

– W ogłoszonym przetargu wpłynęła tylko jedna ważna oferta. To auto marki Volkswagen, niedrogie w eksploatacji i w pełni wyposażone, ale kwota jaką musimy zapłacić to niemal 450 tys. zł.  400 tys. już mamy, pozostałą kwotę obiecało nam dołożyć miasto – mówi Waldemar Rybak, dyrektor SP ZOZ w Mławie.

Już na najbliższej, listopadowej sesji radni miejscy zajmą się projektem uchwały, w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi mławskiemu, a konkretnie szpitalowi. Jest więc realna szansa, że jeszcze w grudniu tego roku na drogi powiatu wyjedzie nowa karetka ratunkowa.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
Pik pok
Gość
Pik pok

Czemu miasto doplaci do karetki która wyjedzie na drogi powiatu skoro szpital to kasa powiatu?

Jr7
Gość
Jr7

Współpraca, tak to powinno wyglądać

Adam
Gość
Adam

I bardzo dobrze że miasto dopłaci. W końcu wyda nasze pieniądze na coś pożytecznego!