Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tężnię na Wólce już widać


Trwają prace przy budowie tężni i parku solankowego na Wólce. To dwa zadania, które w 2017 i 2018 roku zostały przyjęte do realizacji w ramach zawieszonych obecnie budżetów obywatelskich. W ramach złożonego przez Kamila Przybyszewskiego i Wiesława Moszczyńskiego projektu miały powstać dwie tężnie – na Wólce oraz przy placu 1-go Maja. Jak na razie powstaje tylko jedna – właśnie na Wólce.


Powstaniu tężni towarzyszyły od początku perypetie. Dopiero po kilku nieudanych przetargach wreszcie udało się wyłonić wykonawcę dwóch zaległych inwestycji budżetu obywatelskiego. Do tego należy dodać liczne wystąpienia i zapytania wnioskodawców do urzędu miasta.

Sama konstrukcja tężni została przywieziona w całości, na miejscu układany był jedynie wkład  z taniny. Na budowę obiektu tężni miasto po przetargu wyda kwotę 261 006 zł, wykonanie parku solankowego ma kosztować 263 000 zł. Według warunków przetargowych tężnia ma powstać do 29 listopada, a park solankowy do 17 grudnia bieżącego roku.

Oprócz tężni, wykonawca ma wykonać instalacje: elektryczną, wodociągową  oraz instalacją technologiczną do zasilania tężni. Wokół obiektu ma zamontować ławki i koszy na śmieci oraz pobudować fragment ogrodzenia pełnego. Dodatkowo pod tężnią i wokół niej będzie wykonane utwardzenie terenu.

Z kolei w ramach budowy parku solankowego przy ul. Dworcowej wykonana będzie wycinka drzew, karczowanie pni, rozbiórka ogrodzenia, usunięcie wierzchniej warstwy ziemi, dostarczenie ziemi urodzajnej, wykonanie trawników, wykonanie wzmocnionej nawierzchni trawiastej w strefie relaksu, i regulacja zbiornika. Rozbudowa będzie m.in. zewnętrzna instalacja wodociągowa zasilającej podziemne punkty czerpalne oraz fontannę zasilanej z istniejącej studni wodomierzowej.

Powstanie także nowa instalacja elektryczna oświetlenia zewnętrznego (bez montażu lamp oświetleniowych) i podłączone zasilania  szaf oświetleniowych, sceny i fontanny. Podobnie jak z projektu tężni, miasto z zakresu zadania, wyłączyło dalsze czynności, przekładając je na dalsze etapy realizacji.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
2 lata temu

Skoro konserwator zabytków nie pozwolił pobudować drugiej tężni w Mławie, to może pobudować też na Wólce tę drugą? Ciechocinka też tym nie przebijemy , a tu konserwator nie ma się do czego czepiać…Tak sobie marzę

Paweł
Paweł
2 lata temu

pewnie niejedna osoba zdziwiła się widząc rozmiary tej „tężni”. no ale cóż.. chcieli to mają… jaki budżet taka tężnia. Może mikroklimatu nie wytworzy ale do sefie nada się jak ulał

Kiki
Kiki
2 lata temu

Smuci mnie jedno, czy prawie zawsze jakaś rewitalizacja obszaru musi się wiązać z karczowaniem drzew 🙁 ? Czy nie można zrobić projektu, żeby wkomponować nowe w to co już jest? Tak w całej Polsce. Inna sprawa, że ten model mini tężni wygląda topornie, przy placu 1-go Maja coś takiego wyglądałoby naprawdę nieładnie. Tam rosną piękne drzewa.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Kiki

Burmistrz nie chciał, ale musiał, a więc odpłacił się mieszkańcom za wybranie takiego a nie innego projektu, wybraniem szkaradnego modelu tężni.
„Chcieliście – to macie”
Z tą wycinką drzew masz rację. Mam wrażenie, że wszyscy lubią rżnąć drzewa, czyli je karczować. Przy handlowcu też wykarczowano piękne lipy żeby posadzić jakieś cherlawe kije z miotełkami na górze.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

==mlawianka co ty jesteś tak bardzo niecierpliwa, spokojnie, poczekajmy az tężnie, beda wykończone, i teren bedzie zagospodarowany a wtedy bedziemy dyskutowac, i pisac swe spostrzeżenia, albo na plus, albo na minus.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Kiki

Kiki, zanim napisalas ten post winnas sie udac, na Dworcowo,i zobaczyc co to są za drzewa, to nie są drzewa rylko krzaki, samosiewy, slusznie robia ze wreszcie yen teren z tych samosiewow, bedzie uprzatniety, z twego pistu widac ze Ty byś chciała „zjeść ciastko i miec ciastko” a tak sie nie da, bo przy tej okazji, wreszcie zostanie zlikwidowany ten smietnik.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu

KTO PYTA NIE BŁĄDZI!!!!====czy przy tak gruntownym remoncie tego skrawka parku przy DWORCOWEJ, ==nie powinno się odtworzyć także dawnej funkcji tego parku, stworzyć niewielki krąg taneczny i kawałek podestu dla muzyków, dlaczego o tym piszę, bo pamiętam jak dziś MAJ 1963 ROK, i potańcówkę dla mieszkańców nie tylko WÓLKI, był mały bufecik, było gwarnie i wesoło, a wtedy do tańca przygrywał, zespół z akordeonistą KOLWICZEM NA CZELE. No tak pomarzyć dobra rzecz, chociaż z realizacją tego będzie z pewnością trudno. PANIE BURMISTRZU MOŻE WRESZCIE POPRZEZ SWEGO RZECZNIKA PRASOWEGO ODPOWIE ==== CZY TO W OGÓLE JEST MOŻLIWE. ????/ powyższą informację można przekazać za pośrednictwem portalu codziennik.p.l PRZYWRÓĆMY TEN PARK PO LATACH DO ŻYCIA!!!!

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x