Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burmistrz przegrywa w sądzie. Jest kara grzywny


Unikanie odpowiedzi na dziennikarskie zapytanie dotyczące m.in. sprzedaży udziałów w Novago zostało ukarane. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że tzw. bezczynność organu (Burmistrza Miasta Mława) miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa. Sąd zobowiązał ratusz do udzielenie odpowiedzi, zasądził zwrot kosztów postępowania, a także wymierzył karę grzywny. Od wyroku przysługuje miastu skarga do NSA.


Ustawa o dostępie do informacji publicznej gwarantuje – nie tylko zresztą dziennikarzom, ale każdemu obywatelowi – prawo do uzyskiwania informacji o działaniach, a także zamierzeniach m.in. władz samorządowych. Chodzi tu o zagwarantowanie jawności i przejrzystości działań nie tylko w sferze majątkowej.

Według przepisów tej ustawy udzielanie odpowiedzi na takie zapytania powinno następować niezwłocznie (nawet bez pisemnego wniosku), nie później jednak niż w ciągu 14 dni.

Zapewne są w Mławie lokalne media, które nie mają kłopotu z niezwłocznym i udzielanym na telefon uzyskiwaniem informacji, choć może nie zadają też niewygodnych pytań. Inaczej ma się sprawa z Codziennikiem Mławskim. Tu regułą jest, że na odpowiedź na zadane zawsze na piśmie pytanie trzeba czekać. Na szybkość udzielanych odpowiedzi nie wpłynęło pozytywnie nawet utworzenie coraz liczniejszego Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej w ratuszu, zamiast jednoosobowego rzecznika.

Wspomniana na wstępie sprawa nie jest zresztą pierwszą. Już raz Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w marcu 2019 roku wydał wyrok, stwierdzający, że Burmistrz Miasta Mława dopuścił się bezczynności. W tamtej sprawie uznał jednak, że nie doszło do rażącego naruszenia prawa. Jako ciekawostkę warto tu przytoczyć kuriozalne tłumaczenie urzędu miasta złożone wówczas do sądu. Otóż ratusz tłumaczył, że co prawda wniosek o udzielenie informacji nie został rozpatrzony w ciągu 14 dni, ale winien jest sam składający wniosek redaktor portalu (sic!) bo wysłał zapytanie na adres mailowy rzecznika prasowego (a nie urzędu) i nie monitorował braku odpowiedzi na zadane pytanie. No cóż, jest takie powiedzenie, że papier jest cierpliwy, wszystko przyjmie i nawet się nie zarumieni.

W sprawie dotyczącej udziałów miasta w spółce Novago sąd nie miał już wątpliwości, że doszło do rażącego naruszenia prawa przez Burmistrza Miasta Mława. W uzasadnieniu wyroku sąd napisał m.in.:

„… Organ już po zapoznaniu się ze skargą, nie podjął żadnych działań w kierunku udostępnienia skarżącemu żądanej informacji. Powyższe zatem wskazuje, że – w ocenie Sądu – stwierdzona bezczynność charakteryzowała się lekceważeniem oraz zignorowaniem skarżącego i wobec powyższego orzeczono, iż bezczynność miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa. Z tych samych powodów Sąd wymierzył organowi grzywnę …”

W ocenie Sądu grzywna w wysokości 500 zł winna odnieść swój prewencyjny cel w przestrzeganiu prawa w zakresie udostępniania informacji publicznej. Choć wiem, że taka jest procedura, to z taką opinią sądu zgodziłbym się, gdyby odpowiedzialny za to pracownik – w tym przypadku rzecznik prasowy ratusza – musiał zapłacić te grzywnę z własnej kieszeni. A tak w gruncie rzeczy zrzucimy się na nią wszyscy płacący podatki i czy będzie to rzeczywiście prewencyjne?

Naprawdę inaczej wygląda rola rzecznika prasowego w innych urzędach, no może z wyjątkiem ministerstw, do których spływają pytania z całej Polski, ale nawet te molochy pilnują terminu 14 dni. Jednak jako dziennikarz, za wzór mogę postawić np. rzeczników prasowych Sądu Okręgowego w Płocku lub też płockiej Prokuratury Okręgowej. Na zadane telefonicznie pytania odpowiadają tego samego lub najpóźniej następnego, a w bezpośredniej rozmowie można zadane pytania doprecyzować. Można? Jak się chce, to można swoje obowiązki wykonywać dobrze.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
62 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pytam
Pytam
2 lata temu

Ciekawe, co powiedzą jego koledzy z PiS, na czele z Michałem Polem i Markiem Kiełbińskim?
Czy zrzucą się na grzywnę Sławomira?

Urzędnik
Urzędnik
2 lata temu

Ten człowiek, to co pisze na swoich ulotkach i jego wypowiedzi pod publiczkę to czysta HIPOKRYZJA ! Mieszkańców ma za nic, ale nie tylko ich. To człowiek, który tylko potrafi kopać dołki pod innymi, którzy mają inne zdanie niż on, ale żeby kiedyś sam w ten dół nie wpadł. A ptaszki w naszym parku ćwierkają, że chce przejąć od starostwa MHS. Może ktoś wie dlaczego?

Rys
Rys
2 lata temu
Reply to  Urzędnik

Bo mu przeszkadza ze na Hali coraz więcej imprez się dzieje a i zięć Antcz…aka jest i dlatego Lisek chytrusek z tego łysego ale wątpliwe żeby mu majątek starostwa oddali

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Rys

Rys masz rację Kowal wykonczyl Antczaka, a teraz po przejeciu hali chce zwolnic zięcia, , zresztą obaj są siebie WARCI, a Koeal za nauki podziekowal swemu Skarbnikowi Antczakowi, no i odprawił go z kwitkiem, no ale Antczak zalapal się na radnego powiatu, i gdyby nie wsparcie 2 radnych Kowalewskiego, to Antczak na bank bylby vce starostą, no ale Kowal dogadal sie z Rakowskim, i mamy to co mamy, nowego zce burmistrza Zejera, bylego radnego powiatu. A Kowal dalej prowadzi swoje gierki, i tak sie kreci ta mlawska karuzela, wokół rych samych nazwisk od lat.

Transparentność
Transparentność
2 lata temu

Idąc za ciosem, jednocześnie dbając o zaspokojenie obywatelskiej ciekawości i wyczerpanie ustawowych narzędzi tj. Ustawy o dostępie do informacji publicznej , czy redakcja lub ktokolwiek z państwa dysponuje informacjami ile osób liczy wydział oraz wysokość ponoszonych z tego tytułu kosztów ?

PS. Warto byc przyzwoitym !

Gerber
Gerber
2 lata temu

Gdzie rozliczenie za wybory? Bo jak na razie tylko ten sam od kilku lat szyderczy usmiech widze na wygodnych imprezach Pana Burmistrza.. A moze jakas konkretna strategia dla Mlawy?.. No Szkoda, a moze jakas aleternatywa.. Choc szczerze, watpie, zeby cos sie zmienilo… Drodzy Panstwo ile to jeszcze potrwa?!

sławomir
sławomir
2 lata temu

KIEDY ??? – retorycznie ino pytam ! – minister Ziobro DOKOŃCZY reformę ministra Gowina i rozdupcy kolesiostwo w sądzie muława i milicji – które nekają i karają obywatela za wskazywanie ich bezczynności w obowiazkach gwarantowanych Konstytucją dotarcia Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej na czas !!! a nie ze do podejrzenia zawału pogotowie dojechało po pół godzinie !!! na moje wezwanie i milicja za pomocą sądu mnie ukarały pomijając monitoring za pomocą zeznań personelu z którym milicja regularnie współpracuje com widział wielokroć jak każdego niewyraźnie mówiącego odwożą na komisariat…

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  sławomir

Sławomir napisz to powoli i spokojnie z użyciem znaków interpunkcyjnych. To co napisałeś, to masło maślane i nie wiadomo o co ci chodzi.
Niewyraźnie gadasz, ale i niewyraźnie piszesz. Tyle, że przy niewyraźnym pisaniu nikt cię na dołek nie odwiezie.

jaa
jaa
2 lata temu

Do Ramzesa; Podatki od nieruchomości już mamy najwyzsze! Na obecną chwilę nie da się więcej z nas wyciągnąć (:

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  jaa

Niezupełnie chyba masz rację. Od czegoś tam, chyba między innymi od środków transportu, bunio ze 2 lata temu obniżył podatki, a więc jest z czego podnieść

Jan Rem
Jan Rem
2 lata temu

Cytat z ulotki „Program wyborczy KWW Sławomira KOWALEWSKIEGO, to GWARANCJA MŁAWY: ……dialogu, dobrej współpracy z każdym człowiekiem; urzędu z klasą, w którym każdy interesant jest ważny i profesjonalnie obsługiwany przez kompetentnych pracowników; szacunku dla każdego człowieka, niezależnie od jego poglądów politycznych i stanu majątkowego”. Warte śmiechu hieny. Wreszcie tych niekompetencyjnych leni sąd zmusi do zmiany swojego postępowania.

Z BLISKA
Z BLISKA
2 lata temu
Reply to  Jan Rem

Papier przyjmie wszystko===a rzeczywistość SKRZECZY !!!

Z bliska
Z bliska
2 lata temu

Czytam, czytam i sam nie mogę uwierzyc, czy to dzieje się naprawdę, że wreszcie ADMIN portalu Pan J.K, zdecydowal się zlozyc skargę na brak informacji, od BURMISTRZA MIASTA, na sprzedaz udzialow firmy NOVAGO, brawo!!! WRESZCIE moze nie tylko Burmistrz, ale takze P. Rzecznik zrozumieją, ze to jest ich obowiązkiem, pozytywne rozstrzygnięcie przez NSA, spowoduje że mieszkańcy będą poprzez zapytania dziennikarzy informowani, bez zadnych oslonek O dzialaniach RATUSZA, Kary nałożone na Burmistrza, sa jednak oszałamiające, oczywiste ze Burmistrz zapłaci, z wlasnej pensji , na ktora loza wszyscy mlawianie poprzez placenie podatkow . A tak przy tej okazji pytanie do P. Rzecznik, kiedy wreszcie dowiemy się o kosztach i rozliczeniu, kampanii wyborcze BURMISTRZA, czy to nadal bedzie tajemnica. Do tego pozostaje jeszcze, pytanie bo mimo wyroku NSA, nadal nie ma ingormacji o kosztach sprzedazy udziałów w firmie NOVAGO.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Ale numer, kara dla Dupka za którą my zapłacimy, o zgrozo jak można karać organ a nie osobę, która odpowiada osobiście za taki stan rzeczy. Powinien dostać nie 500 a co najmniej 5000 zł. i zapłacić z własnej kieszeni. Ponad 110 pracowników urzędu, kilkuosobowy wydział propagandy i nie ma kto odpowiadać na zapytania.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Powinienes wiedzieć ze ten Wydzial Propagandy, jest tylko obecnie do uslug Burmistrza, a kieruje nim Naczelnik GRZYWACZ, ktora może odpowiedziec na pytanie jesli dostanie zgode od BURMISTRZA.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Mieszkaniec==dyskutujmy, sam nie raz prowadzę ostrą polemikę, i dyskusję ale nazywanie kogoś DUPEK, to juz trochę przesada, nie bronie tu osoby, o ktorej piszesz, ale to nie wypada.

Green
Green
2 lata temu

Z tego wynika że to my mieszkańcy poniesiemy koszty buty i arogancji władzy, czy też braku profesjonalizmu niektórych urzędników, jakie to przykre

Sam
Sam
2 lata temu
Reply to  Green

Profesjonalizm jest tylko wybiórczy 😀

niewygodnie
niewygodnie
2 lata temu

„Jak się chce, to można swoje obowiązki wykonywać dobrze” – no właśnie jak Się Chce.

ramzes
ramzes
2 lata temu

pracownicy ratusza to „młode wilki”, którzy codziennie powinni rano przypominać sobie kto im płaci!
do wysokich kwot za śmieci już się mieszkańcy przyzwyczaili, czekamy na podwyżkę podatków od nieruchomości, działalności. i znowu burmistrz będzie argumentował że budżet się nie spina więc trzeba podnieść. za 4 lata wszyscy zapomną i dalej ich wybiorą 🙁

Win
Win
2 lata temu
Reply to  ramzes

Tak, kto im płaci? Burmistrz uważa, że to ON. Taka jest mentalność tego człowieka. To pan i władca.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Win

Win==to ze Burmistrz, uwaza się za pana i władcę, to my mieszkańcy, pozwalalismy , na TAKIE traktowanie mieszkancow, przez 12 lat, a mimo to daliśmy jeszcze, mozliwosc dzialania przez nastepne 5 lat, no to mamy tego efekty, a teraz cierp cialo cos chciało.

Koleś
Koleś
2 lata temu
Reply to  ramzes

Co tam dla niego budżet miasta, ważne, że domowy mu się spina.

mławianka
mławianka
2 lata temu

To już się zaczęło „minusowanie” komentarzy.
UM pracuje, widać, że pracuje: minęła 8.00, zaczął się czas porannej kawy… Czy to miejski wydział propagandy zaczął pracę.
Co za bezczelna odpowiedź na uwagę Marka.
Arogancja, arogancja i jeszcze raz arogancja.
Mławianie zapoznajcie sobie swoich znajomych, rodzinę i przyjaciół z tym artykułem, może w końcu zmienią zdanie i nie wybiorą po raz piąty tego samego aroganta na stanowisko burmistrza.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  mławianka

Przecież to już ostatnia kadencja tego „Pana”.Już sobie powołał następcę który miał ogromne parcie na władzę .Prawie bliżniacy .

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  mławianka

Tego pana trzeba najpierw wybadać, bo może w pewnym momencie okazać się nielojalny i zdradzić. To zadanie na I-szą jego kadencję, a w drugiej kadencji trzeba będzie go zapoznać z tajnikami.
Burmistrz tak szybko nie pożegna się z wygodnym fotelem, chyba, że… zamieni jeden fotel na inny wygodny fotel jak jego poprzednik. Tyle tylko, że wtedy może być tak samo wygryziony.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  mławianka

Jeśli ZEJER ma być następca Burmistrza Kowalewskiego. Szanowna –mławianko, to Mława wpadnie z deszczu pod rynnę, lepiej by było aby Zejer po tym chwilowym zachłyśnięciu się władzą, i warunkach które stworzył mu KOWALEWSKI– wrócił tam skąd wyszedł–bo i z tym sobie nie daje rady—to typowy SMUTAS, nie potrafiący dobrze sklecić zdania, boi się własnego cienia. Czy my MŁAWIANIE–NA PRAWDĘ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW NIE MOŻEMY ZNALEŚĆ ODPOWIEDNIEGO KANDYDATA— NA BURMISTRZA, przede wszystkim dobrze wykształconego / sportowców już wystarczy/ z dobrą prezencją, i aktywnego w działaniach na rzecz mieszkańców,bo aktywność, to nie tylko chodzenie po imprezach i wręczanie medali i kwiatków, a jeśli już chodzi Pani aby wybadać, to chyba pomyłka winno być zbadać WARIOGRAFEM, co lojalności—ale lepiej będzie abyśmy z tą przyszłą kandydaturą ZEJERA NA Burmistrza dali sobie spokój—bo to nic dobrego dla MŁAWY, NIE PRZYNIESIE.!!! szukajmy aż znajdziemy, jest jeszcze trochę czasu.

Do XAWERY
Do XAWERY
2 lata temu
Reply to  Xawery

Oho zazdrość czuć na kilometr! Co, fajnie tak anonimowo oczerniac innych? A może byś się podpisał imieniem i nazwiskiem pod tym co piszesz, bo taką postawą pokazujesz, że to właśnie Ty boisz się własnego cienia. Zamiast klikać bezsensowne w klawiaturę weź się człowieku za pracę, może za naukę, wystartuj w kolejnych w wyborach, zobaczysz jak to jest. Może wtedy przestaniesz zazdrościć mądrzejszym od ciebie. Może przestaniesz wtedy ANONIMOWO pisać bzdury?

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Do XAWERY

Poczekam aż Ty przestaniesz pisac moim nickiem w odpowiedzi na moj post, i wyjawisz swe dane, bo to eszystko o czym piszesz, to ja mam juz za sobą, piszę dla tego, ze znam te wszystkie mławskie elity władzy, pozwalam sobie pisac takie opinie, nie te lata aby brac udzial w wyborach, ale sa to lata ze po takich mlawskich doswiadczeniach stac mie, na takie opisanie tych mlawskich wlodarzy, to nie jest żadna zazdrość, bo nie mam czego im zazdrościć, mogę i to czynię wyrazic żal i swe uwagi co do działań,i błędów, tych notabli, powinienes zauwazyc ze nie tylko ja to opisuję, a jesli sam chcesz nadal słuchać tych bzdur, ktore opowiadają to twoja sprawa, i masz do tego prawo, ale nie znajac xawerego, bys mogl przestac pisac bzdury, bo to właśnie bardzo zle o tobie swiadczy, nie mam zadnego problemu, aby się podpisac imieniem i nazwiskiem, jesli takie beda wymogi portalu nie będę mial z tym problemu.Nie jestem dzickiem abym mial się bac!!!. Po twoim pisaniu jest mi tylko WSTYD, ze w Mławie sa takie indywidua, ktore bez znajomosci ludzi potrafią wystawiac im takie opinie. I tak jak napisalem to tylko zle swiadczy o nich, ja nikogo nie oczerniam piszę swe oceny bo znam tych ludzi, i mam prawo do wydania takich opini, a ze tobie to nie odpowiada== no to trudno.

Do XAWERY
Do XAWERY
2 lata temu
Reply to  Xawery

A skąd niby znasz naszych włodarzy? Przebywasz z nimi na codzień? Rozmawiasz? Spotykasz się? Czy tylko znasz z Facebooka czy widzenia? Wiesz co znaczy stwierdzenie „znać kogoś”???Tj, że kogoś widziałeś raz czy dwa na ulicy to nie znaczy że go znasz…

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Do XAWERY

Do xawery===odpowiadam ZNAM,!!chociarz dzis nie spotykam sie z nimi codziennie, a znam dlatego ,ze kiedy ja z dawnymi i obecnymi pracowalem=== to ty w pieluch robiłeś,i taka jest moja odpowiedz, a teraz na ulicy to co niektorzy z nich raczej takich spotkan unikaja, i dla mnie to normalne, bo nie chcą wracać so wspomnień, ktore nie zawsze sa ciekawe, a niektóre musza nadal pozostać w ukryciu, ale o tym piszę nie tylko ja, jesli jestes stalym bywalcem portalu, to pisza o tym takze inni mieszkańcy, miedzy innymi ==mlawianka, z bliska ,dziadek z bliska, dziad z bliska , z daleka, i wielu innych a wiec powinienes bacznie obserwowac i czytac akze ich posty bo wedlug mnie są bardzo CIEKAWE a ze ja piszę najwiecej ,tak się sklada ze mam duzo wolnego czasu, i piszę swoje wspominki, a ze CIEBIE one nie interesuja, to przykro mni, i to dlatego mamy to co mamy, konczac polemikę z tobą ,proponuje ci abyś izywal nicku CIEKAWSKI.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Do XAWERY

Wydaje mi się że XAWERY, ZNA TE MŁAWSKIE WŁADZE MIASTA I POWIATU, bo bacznie obserwuje sesję rad, miasta i powiatu, a pewnie kiedyś miał z tym do czynienia, bo jak pisze w postach, kiedyś z nimi pracował !!!!—-TO PISZE, Z REGUŁY CELNIE KOMENTUJE!!!!, i co niektórym to się nie podoba.

xawery
xawery
2 lata temu
Reply to  Do XAWERY

Znam z zwłaszcza Kowalewskiego i Grzywacz===z występów estradowych, i telewizyjnych sprawozdań!!!

LIMAK
LIMAK
2 lata temu
Reply to  Xawery

Xawery : Próbujesz innych zakrzyczeć, tak jakby twoja wiedza była jedyna i ta prawdziwa. W rzeczywistości wkurzył cię nieźle powyższy piszący pod nickiem Do Xawery. Skoro jesteś za stary, żeby brać udział w wyborach, to żyłeś za czasów komuny i twoje doświadczenia są komunistyczne. Jesteś zazdrosny, boisz się jak i inni, a twoje ” znawstwo” mławskich elit jest takie samo, jak i współczesnych, co widać w powyższym twoim wpisie. Wstydzić możesz się rzeczywiście – ale tylko za swoje słowa, które tu wypisujesz. To ty wystawiasz opinie innym, nie znając ludzi. W tym, co piszesz o p. Zejerze, nie ma krzty prawdy i ty go po prostu oczerniasz. Zajmij się lepiej wnukami i swoja emeryturką , bo żaden ROZSĄDNY człowiek nie chce czytać tego, co piszesz. Zobaczymy, ilu tobie podobnych zaraz się odezwie.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  LIMAK

Limak, jak obserwujesz dzisiejszą politykę, to powinienes wiedzieć, ze dzisdawni dzialacze komuny, sa w cenie, przyklad PIOTROWICZA, nie zamierzam prowadzic z toba polemiki, bo to po prostu mija sie z celem , ja staram sie pisac o faktach, gdybym nie znal , ludzi to bym nie pisał, nikogo nie oczerniam a ty Limak faktow nie zakrzyczysz, akurat twoja opinia mnie nie interesuje KROPKA

Limak
Limak
2 lata temu
Reply to  Xawery

Oczernianie ludzi to nie fakty. Fałszywych opinii nie da się zakrzyczeć. Niewiele masz do powiedzenia. Te twoje ” wspominki” to zwykłe bzdury, wyssane z palca. Taką wiedzę ma każda plotkara w miescie. Ty i te wszystkie dziadki z bliska i z daleka, plotą takie same głupoty i podniecają się swoją mądrością. Kółko wzajemnej adoracji, zawistne, czepliwe, bez grama empatii. Chcesz dyskutować, ale jak ktoś napisze nie po twojej myśli, to jest wrogiem. Skoro cię opinie innych nie interesują, to po co na nie odpowiadasz? Zobaczymy, czy i tym razem się skusisz???

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Limak

Zaś u władzy jest towarzystwo wzajemnej adoracji.
Limak vel Do Xawery powiedz, który przy korycie nie wychowywał się za komuny? Któremu komuna nie dała wykształcenia?
Wiesz co to jest empatia?
Zawiści też akurat tu nie widzę, a czepialstwo? czasami słuszne, czasami niesłuszne, ale chyba po to mamy możliwość komentowania, żeby wyrażać swoje opinie na różne tematy, a ty najchętniej byś to ukrócił i wprowadził to co jest na stronie UM, czyli wychwalanie miłościwie nam panującego. Taki portal też przecież jest (NM), przenieś się tam, a nie tu zamiast wypowiadać się odnośnie jakiegoś tematu CZEPIASZ SIĘ komentujących.

Limak
Limak
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie muszę się nigdzie przenosić. Nie wchodzę na co dzień na takie strony. To był zakład, który wygrał..m. Skoro nie można wyrazić swojego zdania w tym kółku wzajemnej adoracji, to nie jest to żadna dyskusja. Zapraszam do szkoły na WOS, zobaczysz jak my, młodzież dyskutujemy. A skoro nadal nie wiesz, co to jest empatia, to odsyłam do wujka Google, ha, ha…

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Limak

Limak, mi chodziło o to, ze Ty nie wiesz co to jest empatia i Tobie radzę zajrzeć do wujka Google i przypomnieć sobie.
Odczytywać sarkazmu też nie umiesz, ha, ha, ha…
Inna sprawa, że ta dyskusja nie ma sensu, bo jest całkowicie nie na temat, a więc bye bye.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo– daj już spokój temu dzieciakowi on dopiero się uczy, może i zrozumie słowo EMPATIA–JAK WIDAĆ PO JEGO POSTACH, sam jeszcze nie może się zdecydować kim jest może ,bo empatia to raczej cechy kobiece, rzadko występujące u mężczyzn. Masz rację że ta dyskusja z tym studentem nie ma sensu.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Limak

Na ten twoj post odpowiedzial Ci LIMAK, MIESZKANIEC O NICKU anonimowo, i to ci piwinno wystarczyć,Oto jest cala prawda o tobie, jednak pomyliłeś portale.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Do XAWERY

Może swoje nauki zacznij uskuteczniać od siebie – jeszcz bardziej anonimowy od „Xawerego” człowieczku, bo nawet nie potrafisz wymyślić sobie własnego nicka.
Czyżby bał się własnego cienia „Do XAWERY”, co???
Przyganiał kocioł garnkowi, że smoli, a sam czarny jak sadza. 😀

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

–mławianko!!!====pisz nie przejmuj się minusami, bo te minusy stawiają, pracownicy urzędu, a w szczególności, wychodzą one z wydziału propagandy NACZELNIK GRZYWACZ.=–

mławianka
mławianka
2 lata temu

No tak, szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie, a nasz burmistrz już tak obrósł w piórka, że czuje się całkowicie ponad prawem.
Bardzo dobrze, że Codziennik dochodzi swoich praw i nie odpuszcza, bo trzeba przytrzeć nosa władzy, która staje się coraz bardziej zarozumiała i arogancka zapominając o tym iż winna służyć mieszkańcom, wszystkim mieszkańcom, a nie tylko elitom, które nią umiejętnie sterują.
Ciekawe tylko z czyjej kasy bunio będzie płacił? bo jeśli z kasy UM, to my zapłacimy, a nie on.

Kamil
Kamil
2 lata temu

Na sesjach Rady Miasta nie można zadawać pytań, ponieważ są niewygodne dla władzy.
Po tych działaniach nie można mieć wątpliwości, jak władza traktuje mieszkańców.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Kamil

Twemu postowi KAMIL się nie dziwię , bo jeśli się ma takiego Przewodniczącego rady jak P. PREJS, TO SKUTEK WIADOMY, I ZGODNY Z TYM CO PISZESZ, ale nie powinieneś się w swych działaniach zniechęcać, bo przyjdzie czas że te działania odniosą skutek–wiem że trudne, ale cóż dzisiaj mamy łatwego, takie są efekty pracy społecznika—DBAJ O TĄ WÓLKĘ, połącz wysiłki z ludzmi którzy chcą ci pomóc, i jeśli coś mogę ci radzić to w dalszym Twoim działaniu MĄDRYCH LUDZI SZANUJ—A GARDZ GŁUPCAMI.!!!

Limak
Limak
2 lata temu
Reply to  Kamil

Można zadawać mądre pytania, a nie – przychodzić po to, żeby prać brudy i atakować innych. Jak ktoś chce się lansować w telewizji, to do TVP. Kurski przyjmie was z otwartymi rękami. Potrzebuję takich krzykaczy, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Limak

Limak. Winienes wiedzieć, zejesli tych brudow, sie nie wybierze, to powstaje BAGNO, w ktorym ty tak bardzo sie lubujesz. Jesli stawianie sprawy przez Kamila rozliczenia, po przegranym wyroku, na temat wody i ścieków, albo upominanie sie, o realizacje tezni i zagospodarowanie parku przy Dworcowej, uwazasz ze to pranie brudów, i lansowsniem sie w Tv przzez KAMILA.Z WOLKI, to jestes w błędzie, CIEBIE KURSKI PRZYJĄŁ BY Z OTWARTYMI RAMIONAMI potrafisz atakowac bogu ducha winnych ludzi i robic z nich karierowiczów, a nie uwazasz ze sam chcesz wspiac sie z tymi postami , i byc zauwazonym, tylko sam nie masz nic madrego do powiedzenia. I tak jak napisalem KAMILOWI JA TAKŻE MADRYCH LUDZI SZANUJĘ==NATOMIAST, GARDZĘ TAKIMI GLUPCAMI JAK LIMAK. Dla Ciebie zadawanie madrych pytań na Sesji Rady , to są brudy i atakoeanie innych==a dla mnie bacznego obserwatora, jest przykladem checi , zmian mlawskiej rzeczywistosci, i pozbyciu się takich klakierów WLADZY,ktorych reprezentujesz, bo przy takim stawianiu sprawy, bic a nic w naszym miescie sie nie poprawi na lepsze, a my ktorzy staramy się i krytykujemy ten brud, nie chcemy sie taplac w tym błocie, jesli sprawia ci to przyjemnosc OBROŃCO, to patrz dalej przez te swoje rozowe okulary, ale to nic dobrego nie wróży. My nie chcemy dalej czytac na portalu o wyrokach NSA, bo nastepny może byc o tym ze od wyborow tajemnicą jest ile kosztowala kampania Kowalewskiego, i kto ją finansowal, a z tego co wiafomo były problemy z jej rozliczeniem.

Limak
Limak
2 lata temu
Reply to  Xawery

Dlaczego wyzywasz mnie od głupców? Bo mam inne zdanie? Mądre pytania na sesji? A te ” my” to kto? Nie wiesz, kim jestem, więc nie szufladkuj mnie. Śmieszy mnie twoje zacietrzewienie i brak argumentów. Dyskusja to nie wyzywanie ludzi od głupich, „intelygencie”…

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Limak

Limak, jest takie przysłowie, UCZYL MARCIN MARCINA A SAM GLUPI JAK, @@@@@, powinienes znać to slowo studencie od siedmiu boleści,ja nie chce wiedzieć, kim ty jesteś, bo z takimi madrymi „inaczej” nie chcę miec do czynienia.

aśka
aśka
2 lata temu

A z czyjej kasy zostanie zapłacona wymierzona grzywna? Bo chyba nie z kasy Urzędu…..

Ryder
Ryder
2 lata temu
Reply to  aśka

z twojej podatniku. A kwota śmiesznie niska. Może następnym razem będzie wyższa za recydywę. Mnie dziwi, że nie wszczęto postępowania dyscyplinarnego wobec osoby winnej, są ku temu przesłanki i konkretne przepisy.

Wacek
Wacek
2 lata temu

Brawo !!! Na tym polega transparentność decyzji samorządowców. Piastowanie władzy to nie tylko same słodziutkie klepanie się po pupciach, lecz również odpowiadanie na niewygodne pytania… hmm, no właśnie „niewygodne” ?! To jest OBOWIĄZEK informacji. Decyzje dot. strategicznych inwestycji które mają bezpośrednio wpływ na mieszkańców ich portfele, powinny być dostępne na stronie internetowej ratusza. CO, KTO, KIEDY i ZA ILE. Nie odpowiadać to może żonie z rana jak jest foszek, że nie ma KAKAO, co nie Merlin ?! 🙂

Kamil
Kamil
2 lata temu

Burmistrz Mławy kolejny raz pokazał swoje prawdziwe oblicze.
Czy takiego burmistrza chcą jeszcze mieszkańcy miasta Mława?

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Kamil

KAMIL—Z PEWNOŚCIĄ TAKIEGO burmistrza nie chce większość tych nie głosujących Mławian– i jeszcze nie raz będziemy czytać i płacić za jego błędy, no ale cóż taka była wola wyborców, którzy te działania na pokaz popierają, bo dla Burmistrza ludzie którzy przejawiają swą dużo aktywność w interesie mieszkańców są po prostu nie wygodni.

NM kłamie
NM kłamie
2 lata temu

To kolejny dowod na to, że „inny portal” jest tubą propagandową burmistrza. Każdy może się o tym przekonać próbując dodać tam komentarz rzeczowo krytykujący burmistrza.

Kamil
Kamil
2 lata temu
Reply to  NM kłamie

A czego się pan spodziewał?

Kamil
Kamil
2 lata temu

Panie Kowalewski, kiedy odda pan mieszkańcom za ścieki i czemu ucieka pan jak…?
Podaj się do dymisji, bo to jest najlepsze rozwiązanie.

Marek
Marek
2 lata temu

Może dowiemy się w końcu ile osób obecnie zatrudnia Ratusz? Jak dobrze pamietam na to pytanie również nie można było uzyskać odpowiedzi.

asd
asd
2 lata temu
Reply to  Marek

Może Pan Marek iść i policzyć 🙂

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  asd

Policzyć, to można zapałki w pudełko, a z urzędnikami to się nie uda, bo jeden w wc, drugi w mieście na zakupach, a trzeci w delegacji albo na urlopie.
Marek ma rację.

olek
olek
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

dobre :))

62
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x