Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowi lokatorzy otrzymali klucze do mieszkań na Komunalnej


We wrześniu br. odebrany został trzeci z pięciu planowanych budynków socjalnych przy ul. Komunalnej. Ośmiu z dwunastu lokatorów nowego budynku we wtorek 12 listopada br. odebrało w ratuszu klucze do nowych mieszkań.Handemade with love Lucky&Berry

Burmistrz Sławomir Kowalewski podkreślił, że miasto użycza lokale najemcom, nie oddaje ich na własność. – Te mieszkania nie będą Państwa własnością, nie są też naszą. Są własnością 30 tysięcy mieszkańców Miasta Mława, którzy złożyliśmy się na Państwa nowe lokum. Proszę, dbajcie o nie bardziej niż o własne – apelował burmistrz.

Nowo powstały budynek ma całkowitą powierzchnię 499,28 m kw. (kubatura: 1 087,43 m sześc.) i mieści się w nim 12 mieszkań – sześć o powierzchni 28,41 m kw. i sześć czterdziestometrowych. Łączny koszt inwestycji wyniósł 1 268 000,69 zł. Miasto uzyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 434 310 zł.

Prace nad wzniesieniem czwartego budynku już się rozpoczęły. Docelowo przy ul. Komunalnej stanie pięć podobnych obiektów.

źródło: UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
Media
Gość
Media

Kiedyś mieszkania komunalne to było normo ludzie co wy tu wypisujecie.

z bliska
Gość
z bliska

TAK ALE TO BYŁO KIEDYŚ==dziś na miejscu tych mieszkań stoją bloki / torfa Załęskiego/ albo markiety handlowe /Sienkiewicza/, a ostały się jeszcze przy ul NAPOLEOŃSKIEJ, Media, nie zauważyłeś że BURMISTRZ, oddaj te mieszkania / za to też trzeba płacić/ wraca właśnie do dawnych czasów.

Gerard
Gość
Gerard

To jest sprawiedliwość. Jeden z kredytem mieszkaniowym na 30 lat. A drugi dostaje to samo za darmo.

Haga
Gość
Haga

Pamiętaj, lepiej nie potrzebować. Tych ludzi różne sytuacje życiowe spotkały a Ty potrafisz wystukac tylko zazdrosny komentarz. Żałosne, naprawdę. Cieszę, się widząc uśmiech tych ludzi, niech żyje im się jak najlepiej. Dla nich 30m2 to wielkie szczęście, mam nadzieję, że ty jesteś przeszczesliwy z siebie po napisaniu tego co napisałeś

Gerard
Gość
Gerard

Takich, którzy otrzymali mieszkanie komunalne a spotkały trudne sytuacje życiowe jest 10%. reszta to cwaniacy. Znam takich co otrzymali mieszkanie komunalne a w chwili przekazania byli np. dyrektorem jednej ze szkół. Komunalne powinno przysługiwać tylko na określony okres np. 3 lata a nie dożywotnio. Poza tym takie mieszkania to tylko dla chorych i niedołężnych lub pogorzelców albo z zawalonego budynku. Wielu ludzi potrzebujących a zdrowych wyjechało do Anglii i zapracowało na mieszkanie, kto tego typu leniuchom broni się dorabiać na Zachodzie.

Xawery
Gość
Xawery

Słusznie piszesz GERARD, mieszkania komunalne, powinny byc mieszkaniamy przejsciowymi, z okreslonym czasem uzytkowania.

Aka
Gość
Aka

Panie Gerard pomyliłeś chyba mieszkania komunalne z socjalnymi. A jeśli tak zazdrościsz tym ludziom to pisz wniosek do UM i czekaj w kolejce i się nie odzywaj bo każdy mądry i cwany jak ma.

mławianka
Gość
mławianka

Tak, po części masz rację, Haga, ale wśród tych co pretendują do mieszkań komunalnych są i naciągacze.
Tylko pewnie jak to mówią lepiej dać wszystkim żebrzącym datek niż pominąć tego naprawdę potrzebującego.
Cóż, czasami niektórzy ludzie wstydu nie mają

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie to samo, te mieszkania nigdy nie będą ich własnością i nigdy nie będą mogli podarować ich swoim dzieciom

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ale mają dach nad głową za darmo, tyle że czynsz będą musieli płacić, a co niektórych z tych lokatorów stać na zakup własnego mieszkania.

Pracodawca
Gość
Pracodawca

Szukam parkingowego do obsługi nowej strefy płatnego parkowania. Kogo polecacie, rzecz jasna z doświadczeniem w tej materii?

z bliska
Gość
z bliska

Myślę że najlepsze doświadczenie, ma Pan Wilamowski.!!!!— a jak nie to szukaj aż znajdziesz, zastanawia mnie fakt czy znajdzie się wreszcie ajent na parking, po byłej STOKROTCE, ??? Czyżby nikt nie chciał podnieść pieniędzy które tam leżą !!!

T ST
Gość
T ST

Panie Wilamowski,to kiedy głosowanie za obniżeniem olstawek za wywóz odpadów stałych?

JFK
Gość
JFK

2541 za metr przy iałce moast fiu fiu

z bliska
Gość
z bliska

JFK===po pijaku nie zasiadaj do kompa, bo ręce ci się trzęsą, i nie wiesz co piszesz. Jak wytrzezwiałeś to napisz o co ci chodzi.