Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narodowe Święto Niepodległości w SP 1


8 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 podczas apelu dla uczniów z klas I- VIII i sześciolatków uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.


Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Janina Lampkowska, która powitała zaproszonych gości: p. Magdalenę Staszewską – naczelnika wydziału oświaty i polityki socjalnej, p. Antoniego Słabka – kombatanta w stopniu porucznika, p. Marcina Tadrzyńskiego – przewodniczącego Rady Rodziców oraz całą społeczność ZPO1. Następnie zabrzmiała pieśń „Niepodległa- niepokorna” brawurowo wykonana przez solistki i chór szkolny. Uczniowie klasy 2a wnieśli olbrzymią flagę biało – czerwoną w takt piosenki „Co to jest niepodległość?”. W dalszym ciągu uroczystości wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali dwie pieśni patriotyczne „Marsz Pierwszej Brygady” oraz „Szara piechota”.

Wysłuchaliśmy też kolejnych pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru i kwartetu dziewcząt z klasy VIIb. Dalszy ciąg apelu zdominowały nowoczesne układy choreograficzne do popularnych melodii wykonywane z biało – czerwonymi wstęgami i flagami przez uczennice klas VIb i VIIb. Dramatyczny układ tańca jazzowego zaprezentowany przez uczennice z klasy VIIIa wzbudził wiele emocji i był doskonałym przejściem do ostatniego punktu uroczystości, jakim było odśpiewanie czterech zwrotek hymnu polskiego. Z wielką mocą rozbrzmiały dźwięki i słowa „Mazurka Dąbrowskiego” śpiewanego przez wszystkich uczestników uroczystości.

Godny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.

Uroczystość patriotyczną przygotowały: pani Lidia Domańska, pani Renata Przybyłowska, pani Małgorzata Stefańska-Zera i pani Aneta Stanios.

Źródło i fot. SP 1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x