Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Imprezka była super, ale kto to posprząta?


Bez przesady można napisać, że ulica Wyspiańskiego jest sztandarowym miejscem w Mławie, gdzie tętni – głównie młodzieżowe, nocne życie. Może dlatego, że w Mławie ogólnie mało jest miejsc, które mogą być lubianą przestrzenią dla młodzieży.

Tu jednak romantyczne sąsiedztwo parku i parkingi wzdłuż całej ulicy sprawiają, że chętnie podjeżdżają tu o różnych porach różne autka i kwitnie tu, nazwijmy to -bogate życie towarzyskie.Handemade with love Lucky&Berry

Nie wszyscy jednak z takiego stanu rzeczy są zadowoleni. Mieszkańcy osiedla, do którego należy ulica Wyspiańskiego wielokrotnie na zebraniach osiedlowych narzekali na nocne hałasy i pozostawiane na parkingu śmieci, co ilustrują nadesłane do redakcji zdjęcia. Bywało też, że ulicą Wyspiańskiego mknęły z dużą prędkością auta, najczęściej młodych kierowców, a to wszystko pod okiem monitoringu miejskiego.  

Czy wszyscy tam bywający śmiecą i hałasują? Trudno to przesądzić, być może nie wszyscy. Dla usprawiedliwienia, można też zauważyć, że po stronie parkingów na Wyspiańskiego nadmiaru ulicznych koszy na śmieci też nie uświadczysz. Czy jednak gdyby nawet były, komuś chciałoby się zrobić kilka kroków by wyrzucić śmieci do kosza, a nie prosto pod nogi?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

17
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Brak koszy na ul. Szpitalnej przy al. Marszałkowskiej. Stoi ławka A przy niej zaspa butelek po nocnej libacji. Małpki porozrzucane po rowach.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Urzędnicy chodzą co dzień z tylu za kinem i nikt nie zwróci uwagi na śmieci na schodach za kinem. A droga przecież miejska

mławianka
Gość
mławianka

Squazi pisze o pomarańczowych koszach na śmieci, a więc parę słó o tym bublu naszego wieloletniego burmistrza. Te pomarańczowe kosze na śmieci, którymi tak szczycił się swego czasu burmistrz Kowalewski (on był ich pomysłodawcą), to wielki niewypał i najgorszy bubel chyba za panowania tego burmistrza. Od razu było wiadomo jaki będzie ich los. Plastik płowieje na słońcu i z czasem robi się słabiutki i kruchy jak pergamin podgrzany w piekarniku do 200 stopni Celsjusza. Gorszej jakości koszy na śmieci nigdy nie widziałam w swoim życiu w żadnym mieście. Raz, że szybko zostały zniszczone przez miejskich wandali, którzy lubią używać koszy… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Te kosze to był interes życia…
Zalegały latami na magazynie.

Kapsel
Gość
Kapsel

Może to wina wychowania? Dobrze wychowani, kulturalni ludzie tak nie postępują i już. Dla mnie ktoś kto wyrzuca śmieci po sobie na ulicę, to bezrozumny flejtuch wysokiego gatunku. A koszy mogłoby być więcej.

mławianka
Gość
mławianka

dodam:
FLEJA I CHULIGAN.

Mlody czlowiek
Gość
Mlody czlowiek

Rozganiać tych szczyli !!
Na dyskoteke albo na domowke a nie lans pod ogólniaczkiem

Squazi
Gość
Squazi

A kto pamięta czasy jak na ul. Kościuszki od ul. Lelewela do dawnego przejazdu wisiały pomarańczowe kosze na śmieci. Co się znimi stało? Zostały zniszczone. Co niedziele leżał kosz. W Mławie to albo betonowe kosze trzeba stawiać albo kamery wszędzie. Bo to co się zrobi dobrego i pożytecznego w mieście zaraz to zniszczą. Kara za zniszczenie, gdyby ich ktoś złapał, powinno być przywrócenie do stanu pierwotnego.

Ramzes
Gość
Ramzes

A w czym pomogą kamery? Zniszczono skrzynkę pod kamerą i nikt nie wiedział kto to zrobił

Pan Marek
Gość
Pan Marek

zawsze pili i się bawili na Wyspiańskiego , na parkanie , na parkingu przy kinie i bawic sie będa bo tak naprawdę nie mają gdzie iść , burmistrz myśli tylko o seniorach jak im umilić życie . Fakt jest taki że koszy brakuje na każdym kroku

wstrętnagorzała
Gość
wstrętnagorzała

Może to nie jest wina braku koszu lecz nadmiaru pustych butelek.

Luboń
Gość
Luboń

Do wstrętnagorzała – przestańmy produkować samochody to nie będzie wypadków z ich udziałem

Wml19
Gość
Wml19

Bo seniorzy stawiają krzyżyki, a młodzież nie….

Gfd
Gość
Gfd

Na padlewskiego przy zabce też nie ma kosza
Butle puste stawiają wszędzie

Asghf
Gość
Asghf

To teren prywatny, a kosze są na przeciwko przy zusie oraz przy przejściu dla pieszych

haha
Gość
haha

Na parkingu policyjnym by pili a Nasza Policja by nie widziała, albo kamera nie w tą stronę patrzyła…..
hahaha

mławianka
Gość
mławianka

Podobnie na ul. Kościuszki koszy nie zobaczysz.
Szczególny brak kosza (koszy) można zauważyć na tej ul. przy szkole katolickiej, i przy przystanku MKM.
Wszystko to co powinno znaleźć się w koszu pojawia się w naszych ogródkach.