Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dwaj radni w Chorzelach przeznaczają diety na wsparcie lokalnych działań


Już od poniedziałku, 18 listopada, w gminie Chorzele ruszy specjalny program grantowy DIETKA RADNEGO. To środki, które pochodzą z diet radnych Michała Wiśnickiego i Mateusza Piórkowskiego, którzy zasiadają w tej kadencji w radzie miejskiej. Do wzięcia jest kwota dwóch tysięcy złotych na działania mające aktywizować lokalną społeczność.


– Widzicie coś wokół siebie, co chcecie zmienić? Chcecie zrobić imprezę dla dzieci? Zorganizować akcję sprzątania waszej miejscowości? Pomóc bezdomnym zwierzakom? Brakuje Wam środków, ale nie zapału? Przedstawcie swój projekt, a kapituła funduszu DIETKA RADNEGO może docenić właśnie was – tak piszą o projekcie jego pomysłodawcy.

O wsparcie mogą ubiegać się nauczyciele, uczniowie, druhowie OSP, członkowie organizacji pozarządowych lub koła gospodyń wiejskich, harcerze i inni aktywiści społeczni.

Aby otrzymać grant należy opisać inicjatywę i wniosek złożyć do kapituły Funduszu. Rozstrzygnięcie pierwszego konkursu nastąpi do świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy zakładają, że wsparcie otrzyma jeden projekt, nie wykluczają jednak, że kwotę rozdzielą na kilka pomysłów, jeśli okażą się ciekawe i kuszące.

za infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu

A może tak rajcowie mławscy, stworzą taki fundusz??? DIETKA RADNEGO— co miesiąc odłożą ze swej dietki, na specjalne konto np. po 200,-zł, co da na miesiąc kwotę 4.200,- —i będzie czym dzielić incjatywy mieszkańców.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x