Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mławie


Tradycyjnie już coroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczyna msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy. Stamtąd poczty sztandarowe, a za nimi uczestnicy uroczystości maszerują pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w miejskim parku.


W tym roku rangę miejskich uroczystości podniosła obecność kompanii honorowej 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa, której żołnierze wraz z dowódcą płk Andrzejem Wasielewskim uczestniczyli w uroczystościach.

W odczytanym Apelu Pamięci i okolicznościowych przemówieniach wspominani byli bohaterowie walk o niepodległość Polski, a także nasi lokalni patrioci. Ich pamięć uczciła salwa honorowa. Mławską tradycją od kilku lat stało się też składanie podczas tej uroczystości ślubowania przez uczniów pierwszoklasistów z klas mundurowych, którzy również w tym roku złożyli ślubowanie na sztandar miasta i szkoły.

Uroczystości zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x