Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Marsz Obrońcom Mławy z roku na rok coraz liczniejszy. Zobacz fotorelację!


Odbywający się w tym roku już po raz szósty Marsz Obrońcom Mławy cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. W tym roku szlakiem „żelbetowych żołnierzy” wyruszyło ponad 70 osób, w tym jak zawsze dzieci i młodzież.


Do Grupy Nieformalnej Mława Miasto Zabytkowe przy organizacji tegorocznego Marszu dołączyło też Nadleśnictwo Dwukoły, które już wcześniej uprzątnęło śmieci ze schronów i ich otoczenia. Z ust nadleśniczego Jaromira Skrzypeckiego padła również deklaracja zaangażowania leśników w inicjatywę utworzenia szlaku turystycznego linią schronów bojowych.  

– Widzimy konieczność tworzenia szlaku turystycznego czy spacerowego. Chcielibyśmy żeby powstała taka  inicjatywa i zaangażowały się podmioty działające na naszym terenie, które powinny mieć w opiece te miejsca. 18 z ponad 40 schronów znajduje się na terenie Lasów Państwowych, będziemy pomagać i uczestniczyć w takich inicjatywach – deklarował nadleśniczy Skrzypecki przed rozpoczęciem Marszu.

Uczestnicy marszu odśpiewali Hymn Narodowy, minutą ciszy uczcili zmarłego niedawno prof. Ryszarda Juszkiewicza, a delegacja złożyła kwiaty pod posadzonymi w mławskim lesie w tym roku dębami upamiętniającymi  80. rocznicę Bitwy pod Mławą. Kilkugodzinnemu marszowi leśnymi ścieżkami towarzyszyły patriotyczne i wojskowe pieśni śpiewane przez uczestników. Marsz zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x