Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Jak w Dzierzgowie świętowano 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?


Uroczysta msza św., okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu młodzieży, a także kwiaty złożone pod obeliskiem wysiedlonych mieszkańców Dzierzgowa i pomnikiem Tadeusza Kościuszki upamiętniły 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.


Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęto w Dzierzgowie przemarszem sztandarów prowadzonym przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą pod kierunkiem pana Tomasza Pawlaka oraz mażoretki.

Następnie w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta celebrowana przez prałata ks. Piotra Joniaka, podczas której uczniowie Szkoły Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego  w Dzierzgowie zaprezentowali krótką, patriotyczną akademię nawiązującą do czasów walki Polaków o wolność kraju. Występ dzieci uświetniła orkiestra wiązanką pieśni wojennych.

Po mszy św. delegacje kombatantów, samorządu – z wójtem Rafałem Kucińskim,  przewodniczącym rady gminy Markiem Tkaczem i sekretarzem gminy  Zdzisławem Morawskim, a także druhów strażaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej złożyły wieńce przed obeliskiem wysiedlonych mieszkańców Dzierzgowa i pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Odśpiewano również hymn Polski i głos zabrał wójt Rafał Kuciński. W swoim przemówieniu podkreślił wartość kultywowania rocznic takich, jak 11 listopada dla rozbudzania patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.

źródło i fot. UG Dzierzgowo

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Obs
Gość
Obs

Tłumów nie widać panie wójcie, coś słaba ta frekwencja.