Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwadzieścia osiem medali Płetwala na własnym basenieOtwarte zawody pływackie o puchar północnego Mazowsza pod patronatem Burmistrza Miasta  Mława przyciągnęły na start przedstawicieli trzydziestu trzech klubów. Przez dwa dni swoje umiejętności zaprezentowało blisko 450 młodych zawodników.

Wszystko zaczęło się od rywalizacji na 50 metrów  we wszystkich stylach – w sobotnie przedpołudnie rozegrano eliminacyjne wyścigi. Natomiast wieczorem przyszedł czas na finały. Przeprowadzone w niezwykle efektownej oprawie (specjalne światła i muzyka) przyniosły wiele emocji. Prym wiedli reprezentanci warszawskich klubów: Jagiellonka, G-8 Bielany oraz Polonii. W sumie podczas całej imprezy reprezentanci wyżej wymienionych klubów zdobyli ponad 120 krążków.

Gospodarze walczyli dzielnie w tym doborowym towarzystwie. Trenerzy wystawili do boju 57 zawodników – w sumie sięgnęli po dwadzieścia osiem medali. Pięć w sztafetach, pozostałe w solowych startach.

W szeregach Płetwala nie zabrakło multimedalistów (liczymy tylko indywidualne występy). Jakub Czupryn sięgnął po cztery brązowe krążki, także Adrian Kaliszewski sięgnął po cztery laury (złoto, srebro i dwa razy brąz). Wyczyn obu chłopców przebiła Sylwia Rząp. Najlepsza w grzbiecie począwszy od 50 metrów, poprzez 100, skończywszy na 200 – w stylu dowolnym sięgnęła po drugie i trzecie miejsce.

Ponadto powody do radości mieli także Jakub Hincmanowski (brąz na 100 metrów stylem dowolnym), Patryk Kaliszewski (brąz na 100 metrów stylem dowolnym), Jan Sowiński (brąz na 100 metrów stylem klasycznym), Amelia Butryn (brąz na 100 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem klasycznym), Zuzanna Deręgowska (złoto na 100 metrów stylem grzbietowym), Susanna Mendez-Gralewicz (brąz na 100 metrów klasycznym), Kalina Ossowska (złoto na 50 metrów stylem klasycznym i srebro na 100 metrów stylem klasycznym) oraz Gabriela Rachuba (srebro na 100 metrów stylem grzbietowym).  Nie można zapomnieć także o rekordach życiowych.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x