Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wikariusz z parafii pw. ŚW. Stanisława BM w Mławie przechodzi do stanu świeckiego


Informacja o przejściu do stanu świeckiego jednego z księży wikariuszy w parafii pw. Św. Stanisława BM pojawiła się podczas dzisiejszych ogłoszeń parafialnych w kościele Św. Trójcy. Posługujący w tej parafii od ponad roku młody wikary zwrócił się do biskupa z prośbą o przeniesienie do stanu świeckiego z przyczyn osobistych.


Były wikary przyjął święcenia kapłańskie w czerwcu 2018 roku. Pracował najpierw w parafii w Drobinie, potem w Mławie. Był też katechetą w szkole średniej oraz tegorocznym przewodnikiem pielgrzymkowym grupy Miedzianej a także Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży na rok szkolny 2019/2020. Był też współpomysłodawcą wielu inicjatyw i działań w parafii, m.in. “Kalwarii Mławskiej”.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
36 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Panie „starszy”, „Hemi” co teraz powiecie na temat przejścia księdza Tymoteusza Szydło ze stanu kapłańskiego do stanu świeckiego? – ha? zdrada? grzech śmiertelny?
Moim zdaniem coraz więcej księży rezygnuje z kapłaństwa, bo ma dość tego zakłamania i fałszu. Chce żyć normalnie, a nie babrać się w błocie, które utworzyli ze stanu kapłańskiego ich starsi bracia.

starszy
starszy
2 lata temu

Jeśli komuś się wydaje, że można bezkarnie oszukać Boga Samego – to mu się wydaje…
Nie wiem, podobnie jak w przypadku znanego ks. Tymoteusza, jakie są powody.
Jakie by nie były na naszych oczach dzieje się dramat człowieka, dokładnie ten sam co w Raju.
Przypomina mi się historia sprzed kliku miesięcy, z którą należy się ku przestrodze zapoznać:
„(…) przyrzekał służbę Jezusowi Chrystusowi w modlitwie, posłuszeństwie i bezżenności do końca swoich dni. Ten ksiądz nie zakończył jakiegoś etapu swojego życia, ale sprzeniewierzył się przyrzeczeniu, które złożył Panu Bogu i wiernym Kościoła”.
Tyle. Zycie ludzkie trwa dni-lata, nie wiemy. Pewni możemy być natomiast wyrzutów sumienia, depresji, zagubienia. I strasznej chwili śmierci ze świadomością złamanego przyrzeczenia.
Ludzie którzy w nic nie wierzą – jak komentujący tu czerwoni bracia – na razie nie zrozumieją tego.
https://www.pch24.pl/ks–kancelarczyk-o-porzucaniu-kaplanstwa–takie-cos-nazywa-sie-zdrada,69107,i.html

Za ks. Ave Maria+

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  starszy

Czyżby starszy w wierze=== mógłbyś przestać wciskac nam swe nauki i ta ciemnot==tobie za ten post naprawdę nalezy Ci sie LOMOT, MYŚLĘ ZE WIESZ SKĄD, TEN CYTAT Z TYM LOMOTEM, POCHODZI. Ten ksiadz który odszedl z kapłaństwa, dobrze wiedzial co robi, nie do nas należy ocena jego postępowań, którą w szczegolnosci nam przedstawiasz w swych postach, kazdy z nas ma swoj rozum, aby myśleć, a ty w postach komentujacych, szukasz, jakichś czerwonych braci, nie tedy droga!!!, chyba ze sam jesteś tym czerwonym nawroconym bratem.

czytelniczka
czytelniczka
2 lata temu
Reply to  starszy

Modlę się za tego księdza, myślę że bardzo tego potrzebuje. Myślę o tym ile razy ja zdradziłam Boga… i o tym ile razy mi wybaczył.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu

Sam juz nie wiem, co mówic, i pisać na temat, balaganu, na cmentarzach, zwlaszcza parafialnym, czy tez na Wolce. Moze bede sie PAŃSTWU naprzykszal, jesli tak to PRZEPRASZAM. Ale jak mozna pisac juz po raz nasty, i do kogo to pisać, skoro P.Nieznanskiemu, ktory ma opiekę nad cmentarzem parafialnym, ten syf, i balagan z pelnymi pojemnikami, w ogóle nie przeszkadza, zapomniał bidaczysko, ze były ZADUSZKI, i teraz po zaduszkach, mieszkancy dbają o groby mniejsca spoczynku swych bliskich, ale coz z tej dbosci kiedy nie mają gdzie wyrzucic, zwiednietych kwiatów i wypalonych zniczy, ktore walaja sie wokół pojemników, amoze jak nie ma juz miejsca w pomnikach, to moze złożymy, to co nie miesci sie w pojemnikach na placu Panskiej firmy, wszak tam jest tyle miejsca, i moze wreszcie zrozumie Pan że trzymanie porzadku, nalezy do Pana, i jesli trzeba to te smieci trzeba sorzatac nawet codziennie, bo taki balagan to zle swiadczy o firmie, ktora Pan prowadzi. I JESZCZE JEDNO CZY WLADZE MIASTA, NIE DOSTRZEGAJA TEGO BAŁAGANU===KIEDY WRESZCIE PRZESTANA GO TOLEROWAĆ.???

Róża
Róża
2 lata temu

Brawo dla wikarego. Miał żyć w zakłamaniu? A nowy proboszcz to ideał? A taka super parafia była.

Marek Kownacki
Marek Kownacki
2 lata temu

To pewnie była trudna decyzja. Trzeba człowiekowi współczuć i modlić się za niego.
Ale przede wszystkim porzucenie kapłaństwa to zdrada Chrystusa.
Poza tym: niedojrzałość i nieodpowiedzialność. Co robił przez 6 lat w seminarium? Odchodzi w rok po święceniach!. Po co w ogóle je przyjmował?

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Marek Kownacki

Panie Kownacki, chociarz nie znamy motywów tej decyzji kapłana, to owszem, mozemy się modlic za niego aby w dalszym zyciu nie miał zadnych problemów, przynjmnie z takimi ocenami swych decyzji jak Pańska, a wspolczucie nalezy wyrazic Panu za pisanie, takich postów, ze nie znajac powodu, pisze Pan takie oceny młodego, człowieka, w przeciwieństwie do Pana dobrze wiedzial co robi!!!!

Marek Kownacki
Marek Kownacki
2 lata temu
Reply to  Z bliska

Święcenia kapłańskie to nie jest umowa o pracę na czas określony lub nieokreślony. Księża a także osoby wierzące dobrze to rozumieją. Pisanie o „uczciwości”, „odwadze” itp. to czyste zakłamanie. Brrrrr

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Marek Kownacki

Zgadzam sie z Panem panie Kownacki, ze pisanie o” uczciwości” i „odwadze” w PAŃSKIM PRZYPADKU TO CZUSTE ZAKLAMANIE

Hcwr
Hcwr
1 rok temu
Reply to  Z bliska

Proszę proszę samozwańczy moderator się znalazł

Pace
Pace
2 lata temu
Reply to  Marek Kownacki

Zakłamani to są ci księża, którzy oszukują wiernych, a grzmią z ambony o niemoralnym życiu. Obudź się Kownacki, ten wikary zrobił bardzo dobrze, że dalej nie brnął w tą ślepą uliczkę.

Pace
Pace
2 lata temu
Reply to  Marek Kownacki

Pochwalam taką decyzję, to świadczy o tym, że ten ksiądz jest odpowiedzialnym mężczyzną. Lepsze takie rozwiązanie niż podwójne życie. Wielu jest takich pseudo „kapłanów”, którzy są ojcami dzieci, a sutanny nie zrzucili i żyją w ukrytych związkach, to jest dopiero ZDRADA! Najgorsze jest jeszcze to, że Biskupi o wszystkim wiedzą i nie wyciągają konsekwencji wobec takich kochasi, największa kara to zmiana parafii.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Marek Kownacki

Panie M. Kownacki, Tymoteusz Szydło w takim razie to też zdrajca, człowiek nieodpowiedzialny i niedojrzały i też „brrr”???

starszy
starszy
2 lata temu

Niech się opamięta póki jeszcze ma czas…
Zmarły niedawno ks. Sławek Grzela tak bardzo chciał żyć, jako kapłan, ksiądz, służyć Bogu i ludziom, pokornie przyjął swój los chorego na raka młodzieńca… Był młody, ale wierzył, że jest Bóg, Wieczność, Rzeczy Ostateczne, szanował Tradycję, odprawiał Msze św. Wszech Czasów, a jednocześnie wyglądał na nowoczesnego księdza z gitarą…
Nie wiemy, ile Bóg da nam jeszcze chwil do przeżycia. Nawet włosy na głowach naszych policzone…
Ludzie doświadczający kryzysu wiary potrzebują i naszego modlitewnego wsparcia.
I przypominania: „Któż jak Bóg”?
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  starszy

Panie starszy, każdy ma swoje życie i przeżywa je tak jak chce. Pan możesz pouczać swoje dzieci, a innych się pan nie czepiaj.
Wikaremu widocznie Bóg wyznaczył inną drogę i nikomu nic do tego.
Jego życie i jego decyzje.
Marność nad marnościami, wszystko marność.

Spójrz w lustro
Spójrz w lustro
1 rok temu
Reply to  starszy

Rozumiem że minusy to samo ubecy i komuchy dają?

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

CZESYO LUDZIE ODCHODZĄ BO MAJĄ DUŻO NA SUMIENIU

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Nie za bardzo masz Mlawiak, rację==bo jesli popatrzysz na pisowskich politykow, ktorzy maja wiele na sumieniu, to jakos nie chca odejść z zajmowanych stolkow, a takich ludzi w PIS jest wielu: KACZYNSKI, BANAS, PIOTROWICZ, BRUDZINSKI, TERLECKI, KAMINSKI, DUDA, WSZYSCY ONI MAJA SZCZĘŚCIE, ZE PRZYSZLO IM ZYC W KRAJU NAD WISŁĄ==rzadzonym przez „Naczelnika”KACZYNSKIEGO, PISOWSKIEGO WODZA.

He he
He he
2 lata temu

Łoża szyderców już wydaje wyrok 😎

Ala
Ala
2 lata temu

Szkoda że stary materialista z Wyszyn Koscielnych nie odchodzi a powinien na emeryturę odejść ale kasa najważniejsza uczciwi i rzetelni rezygnuja

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ala

Słynny księżulo z Wyszyn… szkoda słów…
Ten to dopiero rzetelnie wykonuje posługę kapłańską i głosi zaprawdę samą prawdę.
Tylko współczuć parafianom.

Elwis
Elwis
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Najgorszy ksiądz jakiego w życiu spotkałem ksiezulo z Wyszyn prawda współczucie dla parafian

mławianka
mławianka
2 lata temu

„Starszy” – zrobił to, co uważał za stosowne. To Ty, człowieku, opamiętaj się z tego typu komentarzami.
Decyzja na pewno dobrze przemyślana i trudna. Szacun dla wikarego.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu

Czyżby HEMI, zrezygnował, panie starszy przecie juz sie dobrze zastanowił, spojrzal na swiat i życie inaczej, i dosc ma tego zakłamania kleru, przypomnę, ojciec Tadeusz, Głódź, Jedraszewski, którzy doprowadzają do tego że tych księży, przechodzacych do cywila bedzie coraz wiecej,

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Z bliska

Żaden z tych księży, jakich wymieniłeś, nie zrezygnuje z pewnością ani z posługi kapłańskiej, ani z głoszenia prawdy.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Głoszenie prawdy???????????? – dobre 😀
Hemi, czy Ty jesteś … czy takiego udajesz?
Słowa uznania dla wikarego.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Hemi

HEMII tych księży biskupów wymieniłem tylko dlatego że oni swym posługiwaniem, szkodzą kościołowi, i tylko dlatego księża młodzi którzy poznają tą obłudę rezygnują z kapłaństwa. Dobrze by było HEMII abyś popatrzył na ten majątek GŁÓDZIA, CO ZROBIŁ ZE SZKOŁY KTÓRĄ KUPIŁ ZA 40.000 TYS===zrobił pałac i nawet hoduje DANIELE, czy Ty Hemii, za takim kościołem się opowiadasz===jeśli tak to bardzo zle, posługa w wykonaniu GŁÓDZIA, TO POSŁUGA DLA KASY. Powinieneś wiedzieć że obecni Kapłani w większości, zaprzedali się jedynie słusznej partii PIS pod wodzą KACZYŃSKIEGO, i plotą bzdury, tak jak Kardynał DZIWISZ, ŻE KOSCIÓŁ NIE WSPIERA ŻADNYCH STOWARZYSZEŃ, Tak nie powinni postępować kapłani, a zwłaszcza DZIWISZ, który był osobistym sekretarzem PAPIEŻA POLAKA JANA PAWŁA II, JA nie chcę słuchać polityki z kościelnych ambon, takich tuzów intelektu jak spaśniety CZARNECKI==w obecnych czasach POLSKI KOŚCIÓŁ ZAPRZEDAŁ SIĘ CAŁKOWICIE JEDYNEJ SŁUSZNEJ PARTII PIS— jestem wierzący, ale za taki kościół, który jest na usługach PIS i którym rządzą kapłani– biznesmeni i politycy=== DZIĘKUJĘ !!!!

mławianka
mławianka
2 lata temu

Następny, któremu cały czas w głowie kasa, a na ustach tylko słowa: ” daj, daj, daj” albo „mało, za mało” to Rydzyk. Ten to już o niczym nie potrafi mówić beż wtrącenia paru słów o datki, których ciągle mu mało.

starszy
starszy
2 lata temu

Niech się opamięta póki jeszcze czas…

Parafianka
Parafianka
2 lata temu

To był najlepszy ksiądz w tym kościele. Wielka wielka strata

Anna
Anna
2 lata temu
Reply to  Parafianka

Właśnie dlatego musiał odejść. Żaden uczciwy człowiek nie może firmować swoją osobą i wspierać swoją pracą takiej szkodliwej organizacji jak kościół katolicki. Brawo dla wikarego za uczciwość i odwagę!

Pati
Pati
2 lata temu
Reply to  Anna

Uczciwi księża rezygnuja z kłamstwa i obludnosci w kosciele

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anna

Kościół katolicki może zostać uznany za „szkodliwą organizację ” tylko przez przedstawicieli lewactwa, ewentualnie demo-liberalizmu.

Etyka chrześcijańska jest etyką uniwersalną.

Prześladowanie kościoła skończyło się ledwie 30 lat temu, w 1989 r., co niektórym zdaje się marzy się, by wróciły dawne czasy.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Hemi

Czytając Twój post Hemii–zastanawiam się czy ty nw ogóle wiesz co piszesz,,i czy dobrze przepisałeś ten tekst z kartki???? ===Tak ja napiszę ci wprost tak Kościół katolicki może zostać uznany za „szkodliwą organizację” i nie przez lewaków czy liberałow===ale przez zdrowo myślących ludzi takich jakim był ten ksiądz który zrezygnował z kapłaństwa, i myślę że takich księży będzie więcej, bo młodzi księża mają dość polityki w kościele, którą skutecznie prowadzą biskupi. Piszesz bzdury że kościół był prześladowany przed 1989 rokiem==mi osobiście marzy sie tamten czas, kiedy wspólnie z wiernymi, na mszy w KOŚCIELE św, TRÓJCY, ktorzy nie mogli się pomieścić w kościele śpiewaliśmy wspólnie z kapłanami tamtego czasu==OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ NAM ZWRÓCIĆ PANIE===i stało się mamy wolną ojczyznę!!!,Ale co wyprawia obecna władza której wtórują kapłani,że ta wolność jest zaprzeczeniem tamtych dni i czasów, osoboiście chciałbym aby wrócił tamten czas bo wtedy KSIĄDZ BYŁ KSIĘDZEM, A NIE POLITYKIEM, A POLITYCY W TAMTYCH CZASACH NIE WCHODZILI Z BUCIORAMI DO KOŚCIOŁA, tak jak to dzieje się obecnie,==gdzie się podziała ta nasza WOLNOŚĆ==PIS RAZEM ZE SWYM WODZEM NACZELNIKIEM, KUPIŁ I SKŁÓCIŁ POLAKÓW===i to ma być wolność, oby tylko ta wolność nie skończyła się tragedią???

Anna
Anna
2 lata temu
Reply to  Parafianka

Też jestem tego samego zdania..SUPER Ksiądz..

36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x