Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Wikariusz z parafii pw. ŚW. Stanisława BM w Mławie przechodzi do stanu świeckiego


Informacja o przejściu do stanu świeckiego jednego z księży wikariuszy w parafii pw. Św. Stanisława BM pojawiła się podczas dzisiejszych ogłoszeń parafialnych w kościele Św. Trójcy. Posługujący w tej parafii od ponad roku młody wikary zwrócił się do biskupa z prośbą o przeniesienie do stanu świeckiego z przyczyn osobistych.


Były wikary przyjął święcenia kapłańskie w czerwcu 2018 roku. Pracował najpierw w parafii w Drobinie, potem w Mławie. Był też katechetą w szkole średniej oraz tegorocznym przewodnikiem pielgrzymkowym grupy Miedzianej a także Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży na rok szkolny 2019/2020. Był też współpomysłodawcą wielu inicjatyw i działań w parafii, m.in. “Kalwarii Mławskiej”.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

36
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie „starszy”, „Hemi” co teraz powiecie na temat przejścia księdza Tymoteusza Szydło ze stanu kapłańskiego do stanu świeckiego? – ha? zdrada? grzech śmiertelny?
Moim zdaniem coraz więcej księży rezygnuje z kapłaństwa, bo ma dość tego zakłamania i fałszu. Chce żyć normalnie, a nie babrać się w błocie, które utworzyli ze stanu kapłańskiego ich starsi bracia.

starszy
Gość
starszy

Jeśli komuś się wydaje, że można bezkarnie oszukać Boga Samego – to mu się wydaje… Nie wiem, podobnie jak w przypadku znanego ks. Tymoteusza, jakie są powody. Jakie by nie były na naszych oczach dzieje się dramat człowieka, dokładnie ten sam co w Raju. Przypomina mi się historia sprzed kliku miesięcy, z którą należy się ku przestrodze zapoznać: „(…) przyrzekał służbę Jezusowi Chrystusowi w modlitwie, posłuszeństwie i bezżenności do końca swoich dni. Ten ksiądz nie zakończył jakiegoś etapu swojego życia, ale sprzeniewierzył się przyrzeczeniu, które złożył Panu Bogu i wiernym Kościoła”. Tyle. Zycie ludzkie trwa dni-lata, nie wiemy. Pewni możemy… Czytaj więcej »

Z bliska
Gość
Z bliska

Czyżby starszy w wierze=== mógłbyś przestać wciskac nam swe nauki i ta ciemnot==tobie za ten post naprawdę nalezy Ci sie LOMOT, MYŚLĘ ZE WIESZ SKĄD, TEN CYTAT Z TYM LOMOTEM, POCHODZI. Ten ksiadz który odszedl z kapłaństwa, dobrze wiedzial co robi, nie do nas należy ocena jego postępowań, którą w szczegolnosci nam przedstawiasz w swych postach, kazdy z nas ma swoj rozum, aby myśleć, a ty w postach komentujacych, szukasz, jakichś czerwonych braci, nie tedy droga!!!, chyba ze sam jesteś tym czerwonym nawroconym bratem.

czytelniczka
Gość
czytelniczka

Modlę się za tego księdza, myślę że bardzo tego potrzebuje. Myślę o tym ile razy ja zdradziłam Boga… i o tym ile razy mi wybaczył.

Z bliska
Gość
Z bliska

Sam juz nie wiem, co mówic, i pisać na temat, balaganu, na cmentarzach, zwlaszcza parafialnym, czy tez na Wolce. Moze bede sie PAŃSTWU naprzykszal, jesli tak to PRZEPRASZAM. Ale jak mozna pisac juz po raz nasty, i do kogo to pisać, skoro P.Nieznanskiemu, ktory ma opiekę nad cmentarzem parafialnym, ten syf, i balagan z pelnymi pojemnikami, w ogóle nie przeszkadza, zapomniał bidaczysko, ze były ZADUSZKI, i teraz po zaduszkach, mieszkancy dbają o groby mniejsca spoczynku swych bliskich, ale coz z tej dbosci kiedy nie mają gdzie wyrzucic, zwiednietych kwiatów i wypalonych zniczy, ktore walaja sie wokół pojemników, amoze jak nie… Czytaj więcej »

Róża
Gość
Róża

Brawo dla wikarego. Miał żyć w zakłamaniu? A nowy proboszcz to ideał? A taka super parafia była.

Marek Kownacki
Gość
Marek Kownacki

To pewnie była trudna decyzja. Trzeba człowiekowi współczuć i modlić się za niego.
Ale przede wszystkim porzucenie kapłaństwa to zdrada Chrystusa.
Poza tym: niedojrzałość i nieodpowiedzialność. Co robił przez 6 lat w seminarium? Odchodzi w rok po święceniach!. Po co w ogóle je przyjmował?

Z bliska
Gość
Z bliska

Panie Kownacki, chociarz nie znamy motywów tej decyzji kapłana, to owszem, mozemy się modlic za niego aby w dalszym zyciu nie miał zadnych problemów, przynjmnie z takimi ocenami swych decyzji jak Pańska, a wspolczucie nalezy wyrazic Panu za pisanie, takich postów, ze nie znajac powodu, pisze Pan takie oceny młodego, człowieka, w przeciwieństwie do Pana dobrze wiedzial co robi!!!!

Marek Kownacki
Gość
Marek Kownacki

Święcenia kapłańskie to nie jest umowa o pracę na czas określony lub nieokreślony. Księża a także osoby wierzące dobrze to rozumieją. Pisanie o „uczciwości”, „odwadze” itp. to czyste zakłamanie. Brrrrr

Z bliska
Gość
Z bliska

Zgadzam sie z Panem panie Kownacki, ze pisanie o” uczciwości” i „odwadze” w PAŃSKIM PRZYPADKU TO CZUSTE ZAKLAMANIE

Hcwr
Gość
Hcwr

Proszę proszę samozwańczy moderator się znalazł

Pace
Gość
Pace

Zakłamani to są ci księża, którzy oszukują wiernych, a grzmią z ambony o niemoralnym życiu. Obudź się Kownacki, ten wikary zrobił bardzo dobrze, że dalej nie brnął w tą ślepą uliczkę.

Pace
Gość
Pace

Pochwalam taką decyzję, to świadczy o tym, że ten ksiądz jest odpowiedzialnym mężczyzną. Lepsze takie rozwiązanie niż podwójne życie. Wielu jest takich pseudo „kapłanów”, którzy są ojcami dzieci, a sutanny nie zrzucili i żyją w ukrytych związkach, to jest dopiero ZDRADA! Najgorsze jest jeszcze to, że Biskupi o wszystkim wiedzą i nie wyciągają konsekwencji wobec takich kochasi, największa kara to zmiana parafii.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie M. Kownacki, Tymoteusz Szydło w takim razie to też zdrajca, człowiek nieodpowiedzialny i niedojrzały i też „brrr”???

starszy
Gość
starszy

Niech się opamięta póki jeszcze ma czas…
Zmarły niedawno ks. Sławek Grzela tak bardzo chciał żyć, jako kapłan, ksiądz, służyć Bogu i ludziom, pokornie przyjął swój los chorego na raka młodzieńca… Był młody, ale wierzył, że jest Bóg, Wieczność, Rzeczy Ostateczne, szanował Tradycję, odprawiał Msze św. Wszech Czasów, a jednocześnie wyglądał na nowoczesnego księdza z gitarą…
Nie wiemy, ile Bóg da nam jeszcze chwil do przeżycia. Nawet włosy na głowach naszych policzone…
Ludzie doświadczający kryzysu wiary potrzebują i naszego modlitewnego wsparcia.
I przypominania: „Któż jak Bóg”?
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie starszy, każdy ma swoje życie i przeżywa je tak jak chce. Pan możesz pouczać swoje dzieci, a innych się pan nie czepiaj.
Wikaremu widocznie Bóg wyznaczył inną drogę i nikomu nic do tego.
Jego życie i jego decyzje.
Marność nad marnościami, wszystko marność.

Spójrz w lustro
Gość
Spójrz w lustro

Rozumiem że minusy to samo ubecy i komuchy dają?

Mlawiak
Gość
Mlawiak

CZESYO LUDZIE ODCHODZĄ BO MAJĄ DUŻO NA SUMIENIU

Xawery
Gość
Xawery

Nie za bardzo masz Mlawiak, rację==bo jesli popatrzysz na pisowskich politykow, ktorzy maja wiele na sumieniu, to jakos nie chca odejść z zajmowanych stolkow, a takich ludzi w PIS jest wielu: KACZYNSKI, BANAS, PIOTROWICZ, BRUDZINSKI, TERLECKI, KAMINSKI, DUDA, WSZYSCY ONI MAJA SZCZĘŚCIE, ZE PRZYSZLO IM ZYC W KRAJU NAD WISŁĄ==rzadzonym przez „Naczelnika”KACZYNSKIEGO, PISOWSKIEGO WODZA.

He he
Gość
He he

Łoża szyderców już wydaje wyrok 😎

Ala
Gość
Ala

Szkoda że stary materialista z Wyszyn Koscielnych nie odchodzi a powinien na emeryturę odejść ale kasa najważniejsza uczciwi i rzetelni rezygnuja

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Słynny księżulo z Wyszyn… szkoda słów…
Ten to dopiero rzetelnie wykonuje posługę kapłańską i głosi zaprawdę samą prawdę.
Tylko współczuć parafianom.

Elwis
Gość
Elwis

Najgorszy ksiądz jakiego w życiu spotkałem ksiezulo z Wyszyn prawda współczucie dla parafian

mławianka
Gość
mławianka

„Starszy” – zrobił to, co uważał za stosowne. To Ty, człowieku, opamiętaj się z tego typu komentarzami.
Decyzja na pewno dobrze przemyślana i trudna. Szacun dla wikarego.

Z bliska
Gość
Z bliska

Czyżby HEMI, zrezygnował, panie starszy przecie juz sie dobrze zastanowił, spojrzal na swiat i życie inaczej, i dosc ma tego zakłamania kleru, przypomnę, ojciec Tadeusz, Głódź, Jedraszewski, którzy doprowadzają do tego że tych księży, przechodzacych do cywila bedzie coraz wiecej,

Hemi
Gość
Hemi

Żaden z tych księży, jakich wymieniłeś, nie zrezygnuje z pewnością ani z posługi kapłańskiej, ani z głoszenia prawdy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Głoszenie prawdy???????????? – dobre 😀
Hemi, czy Ty jesteś … czy takiego udajesz?
Słowa uznania dla wikarego.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

HEMII tych księży biskupów wymieniłem tylko dlatego że oni swym posługiwaniem, szkodzą kościołowi, i tylko dlatego księża młodzi którzy poznają tą obłudę rezygnują z kapłaństwa. Dobrze by było HEMII abyś popatrzył na ten majątek GŁÓDZIA, CO ZROBIŁ ZE SZKOŁY KTÓRĄ KUPIŁ ZA 40.000 TYS===zrobił pałac i nawet hoduje DANIELE, czy Ty Hemii, za takim kościołem się opowiadasz===jeśli tak to bardzo zle, posługa w wykonaniu GŁÓDZIA, TO POSŁUGA DLA KASY. Powinieneś wiedzieć że obecni Kapłani w większości, zaprzedali się jedynie słusznej partii PIS pod wodzą KACZYŃSKIEGO, i plotą bzdury, tak jak Kardynał DZIWISZ, ŻE KOSCIÓŁ NIE WSPIERA ŻADNYCH STOWARZYSZEŃ, Tak nie… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Następny, któremu cały czas w głowie kasa, a na ustach tylko słowa: ” daj, daj, daj” albo „mało, za mało” to Rydzyk. Ten to już o niczym nie potrafi mówić beż wtrącenia paru słów o datki, których ciągle mu mało.

starszy
Gość
starszy

Niech się opamięta póki jeszcze czas…

Parafianka
Gość
Parafianka

To był najlepszy ksiądz w tym kościele. Wielka wielka strata

Anna
Gość
Anna

Właśnie dlatego musiał odejść. Żaden uczciwy człowiek nie może firmować swoją osobą i wspierać swoją pracą takiej szkodliwej organizacji jak kościół katolicki. Brawo dla wikarego za uczciwość i odwagę!

Pati
Gość
Pati

Uczciwi księża rezygnuja z kłamstwa i obludnosci w kosciele

Hemi
Gość
Hemi

Kościół katolicki może zostać uznany za „szkodliwą organizację ” tylko przez przedstawicieli lewactwa, ewentualnie demo-liberalizmu.

Etyka chrześcijańska jest etyką uniwersalną.

Prześladowanie kościoła skończyło się ledwie 30 lat temu, w 1989 r., co niektórym zdaje się marzy się, by wróciły dawne czasy.

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Czytając Twój post Hemii–zastanawiam się czy ty nw ogóle wiesz co piszesz,,i czy dobrze przepisałeś ten tekst z kartki???? ===Tak ja napiszę ci wprost tak Kościół katolicki może zostać uznany za „szkodliwą organizację” i nie przez lewaków czy liberałow===ale przez zdrowo myślących ludzi takich jakim był ten ksiądz który zrezygnował z kapłaństwa, i myślę że takich księży będzie więcej, bo młodzi księża mają dość polityki w kościele, którą skutecznie prowadzą biskupi. Piszesz bzdury że kościół był prześladowany przed 1989 rokiem==mi osobiście marzy sie tamten czas, kiedy wspólnie z wiernymi, na mszy w KOŚCIELE św, TRÓJCY, ktorzy nie mogli się pomieścić… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Też jestem tego samego zdania..SUPER Ksiądz..