Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławska Policja i Prokuratura walczą z nielegalnym handlem. Dwie osoby zatrzymane


fot. ilustracyjne


Mławscy policjanci z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji we współpracy z Wydziałem Kryminalnym z KPP w Mławie, ujawnili kontrabandę ponad 185 tys. sztuk papierosów. Zatrzymali dwie osoby, które posiadały wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Grozi im wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

W czwartek, 07 listopada br., funkcjonariusze z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji we współpracy z Wydziałem Kryminalnym z KPP w Mławie, ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe. Zatrzymali dwie osoby, mieszkańców pow. mławskiego, którzy posiadali wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Policjanci ujawnili w dwóch samochodach oraz miejscu zamieszkania jednej z osób, ogółem ponad 185 tys. sztuk pojedynczych papierosów. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wyniosła z tytułu akcyzy ponad 159 tys. zł., natomiast z tytułu podatku VAT ponad 44 tys. zł. Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Sprawcom grozi wysoka grzywna i do trzech lat więzienia. Trwają czynności policji.

Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone, a sprawcy odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

źródło: st. tech. Klaudia Struzik/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Żabka
Żabka
2 lata temu

Rudy wielki W11 a sam dorabia na lewo niech za niego też się wezmą

Rudy
Rudy
2 lata temu
Reply to  Żabka

Nie mam nic do ukrycia 🙂 jestem czysty jak łza i to cię boli żabko. Puk puk uważaj bocian nadchodzi

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x