Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak mówić, aby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły?


Photo by Tomasz Kocot [www.kocot.net]


5 listopada w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mławie odbyła się interaktywna konferencja „Pozytywna dyscyplina”, którą poprowadziła Joanna Baranowska – psycholog i prekursorka metody Alfreda Adlera w Polsce. Metoda znana jest na świecie od 35 lat, a w Polsce wdrażana od lat 7. Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i nauczycieli szkół katolickich jak również innych placówek oświatowych.

Jak mówić, aby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły? Czy stosować uciążliwy system kar i nagród, a może budować relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Tylko jak to zrobić? Jak wspierać rozwój dziecka, ucząc go samodyscypliny i odpowiedzialności. Skąd biorą się trudne zachowania u naszych dzieci i uczniów, a co najważniejsze – gdzie znaleźć skuteczny sposób, aby je zmienić. Na te i podobne pytania odpowiadała prelegentka, podając praktyczne przykłady działań oraz narzędzi, które mogą pomóc w wychowaniu dzieci. Uczestnicy konferencji mieli również możliwość zakupienia fachowej literatury.

źródło: KSP w Mławie

fot. Tomasz Kocot

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
2 lata temu

Nauczyciele i dyrektorzy szkol katolickich zawsze i wszedzie byli i są naj.Wiec to spotkanie tez bylo naj… ….. Wedlug nich oczywiście a rodzicow niekoniecznie to interesowalo.

Rodzic
Rodzic
2 lata temu

Frekwencję zrobili pracownicy szkół katolickich. Rodzice nie byli tak bardzo zainteresowani.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x