Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Jak mówić, aby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły?


Photo by Tomasz Kocot [www.kocot.net]5 listopada w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mławie odbyła się interaktywna konferencja „Pozytywna dyscyplina”, którą poprowadziła Joanna Baranowska – psycholog i prekursorka metody Alfreda Adlera w Polsce. Metoda znana jest na świecie od 35 lat, a w Polsce wdrażana od lat 7. Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i nauczycieli szkół katolickich jak również innych placówek oświatowych.

Jak mówić, aby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły? Czy stosować uciążliwy system kar i nagród, a może budować relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Tylko jak to zrobić? Jak wspierać rozwój dziecka, ucząc go samodyscypliny i odpowiedzialności. Skąd biorą się trudne zachowania u naszych dzieci i uczniów, a co najważniejsze – gdzie znaleźć skuteczny sposób, aby je zmienić. Na te i podobne pytania odpowiadała prelegentka, podając praktyczne przykłady działań oraz narzędzi, które mogą pomóc w wychowaniu dzieci. Uczestnicy konferencji mieli również możliwość zakupienia fachowej literatury.

źródło: KSP w Mławie

fot. Tomasz Kocot

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Rodzic
Gość
Rodzic

Nauczyciele i dyrektorzy szkol katolickich zawsze i wszedzie byli i są naj.Wiec to spotkanie tez bylo naj… ….. Wedlug nich oczywiście a rodzicow niekoniecznie to interesowalo.

Rodzic
Gość
Rodzic

Frekwencję zrobili pracownicy szkół katolickich. Rodzice nie byli tak bardzo zainteresowani.