Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Energetycy modernizują linię wysokiego napięcia. Tereny pod lasem zyskają na atrakcyjności


Trwają planowane już od dłuższego czasu prace modernizacyjne linii wysokiego napięcia pod mławskim lasem, na które starosta mławski wydał pozwolenie stosowną decyzją. Inwestycja ma wyprowadzić linie energetyczne 110 kV od GPZ Mława do rejonu istniejącej drogi krajowej nr 7 na odcinku Olechinek – Mława oraz na odcinku linii Mława – Nidzica.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


Przesunięcie linii energetycznej w tym miejscu ma duże znaczenie dla atrakcyjności terenów przeznaczonych pod zabudowę w tej części miasta, z oczywistych względów – nie można stawiać budynków w bezpośrednim sąsiedztwie takich linii.  Przypomnijmy, że w marcu ubiegłego roku rada miasta uchwalając miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuściła w tych okolicach możliwość zabudowy rezydencjonalnej.  Taki zapis w planie zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budowę rezydencji zarówno w postaci pojedynczej budowli, pałacu wiejskiego, okazałej willi, jak i w postaci kompleksu zabudowy pałacu czy willi z pawilonami przy zachowaniu parametrów: minimalna powierzchnia działki musi wynosić 3000 metrów kwadratowych, minimalna szerokość frontu działki – 50 metrów, a wysokość zabudowy, nie może być większa niż 14m. Jak o tym doskonale wiedzą mieszkańcy Mławy spacerujący, czy jeżdżący w stronę lasu pierwsza taka rezydencja już powstaje. Czy po tej modernizacji linii pojawią się następne?

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

34
KOMENTARZE

avatar
1500
burek
Gość
burek

I znowu okazało się, że zagłosowaliśmy na klikę, układy, krewnych i znajomych królika. W sumie biedna ta Mława, tak jak i cała Polska.

mławianka
Gość
mławianka

Ano jak nie potraficie się zmobilizować i przeciwstawić klice, to cały czas od kilku kadencji wybieracie tę samą klikę, która trzyma z sztamę z szemranym biznesem, a potem jęczycie: „biedna ta Mława”. Do odważnych świat należy. Trzeba brać byka za rogi, a nie uciekać przed nim. Boicie się zmian jak diabeł święconej wody, to macie efekty. W Ciechanowie mieli odwagę dokonać zmian i miasto zmienia oblicze na lepsze. Ja jakoś dożyję do kresu swych dni i przy obecnej klice, którą od lat wynosicie na piedestał. Ja nigdy nie głosowałam na przedstawicieli Komitetu Wyborczego Sławomira czy też Henia. Ja tych państwa… Czytaj więcej »

Myszka
Gość
Myszka

Z mojego domu nie chce energetyk zdjąć skrzynki swojej

czytelnik
Gość
czytelnik

to prawda ze ludzi w mławie dzieli się na lepszych i gorszych sama doznałam tego walczyłam o odsunięcie słupa wysokiego napięcia od budynku położonego przy ul studzieniec budynek stoi od 1900 roku i nic z tego bo jestem biedną emerytką a nie bizmesmenem

z bliska
Gość
z bliska

I to jest cała prawda, jak wiele moze załatwić pieniądz, i jak wiele, to z postu anonima, mogą zrobic ludzie ktorzy doszli do czegoś kosztem innych!!! €, nie slow nie szkoda anonimie, powinnismy o takich dzialaniach pisac jak najwiecej, a moze kiedyś ktos się obudzi przyjrzy dokladnie, tym mlawskim dzialaniom, na styku WLADZY I BIZNESU,

Anonim
Gość
Anonim

Cóż… tak jest od dawien dawna. Prastare prawa rządzą do dziś w przyrodzie i w społeczeństwie też. Silniejszy (fizycznie czy te finansowo) wygrywa.
Przysłowiowy Kowalski musi się liczyć z władzą, a władza musi się liczyć z wielkim biznesmenem, a powodem wszystkiego jest pieniądz, którego ten pierwszy nie ma, a ten drugi sieje nim na prawo i lewo.

Z bliska
Gość
Z bliska

Że tak jest od dawna, to nie znaczy ze musi tak byc obecnie. CZAS ZMIENIAC MLAWSKA, RZYCZYWISTOSC.!!! Wladza powinna sie liczyc nie tylko z biznesem, ale także przedwszystkim, ze swoimi wyborcami, ttlko zeby Ci wyborcy przejrzeli na oczy, i zaczeli robic zmiany, a nie trzymają tą wladze po 20 lat na stołkach.

Zwykły człowiek
Gość
Zwykły człowiek

Dla pana „A” to i ratusz by przestawili gdyby zaszła taka potrzeba.

Xawery
Gość
Xawery

Nie bylo takiej potrzeby, aby przestawiać, ratusz, bo P.ARENT, w pewnych okresach, czul sie tak jak by był BURMISTRZEM MIASTA !!! A zwykly czlowiek nie bądź taki tajemniczy, ja znam dwóch Panow na A jeden to ARE+++, a drugi to ANT++++, reszte dopiszcie sobie sami, i tak jak pisal z bliska, wiele jest w tym prawdy, i az dziw, ze niektorym sie to nie podoba, no ale wyjatki musza byc.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

… nawet do Trzcińca by go wywieźli, gdyby tak była potrzeba i….

Mwa
Gość
Mwa

Cba powinno się tym zająć. Użytki zielone które w strategii rozwoju miasta były nietykalne raptem się przekształca i na prędkości opracowuje mpzp pod jednego gościa. Inne strategiczne tereny w mieście nie mają mpzp. Z daelka śmierdzi kryminałem.

Ramzes
Gość
Ramzes

A co robi nasz rządzący? Do 4 dzialek w lasku przy ul. Podbornej doprowadził wodociąg gdzie w innych rejonach miasta ludzie doprowadzają na wlasny koszt. Zlecił Radzie aby wyrazili zgodę na wykup gruntu na poszerzenie ulicy a teraz w planie przestrzennym zmienia przeznaczenie terenu na zabudowę jednorodzinną. Po zakończeniu procedury zobaczycie kto stanie się właścicielami tych dzialek.

Wyborca
Gość
Wyborca

Nawet nadano nazwę tej ulicy Leśny Zakątek

dziad z bliska
Gość
dziad z bliska

żebyś Ty jeszcze wymyślił swój nick tak jak jesteś taki mądry to by było super 🙂

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

A po co dziadowi myslec woly, ppslugiwac sie nickami innych, zmieni dwie litery, i juz jest okay.

dziad z bliska
Gość
dziad z bliska

No Ty podszywaczu opanowałeś to do perfekcji

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Ja nie muszę, się pod nikogo podszywać, a tym bardziej pod nick takiego dziada jak TY

dziad z bliska
Gość
dziad z bliska

Gdybyś się nie podszywał to byś nie wykorzystywał mojego nicku. No ale jak sam pokazałeś, masz już doświadczenie w przeróbkach cudzych nicków i widać opanowałeś temat perfekcyjnie.

Rodrigo
Gość
Rodrigo

Ale wałek, wszystkich kupił, co tu dużo gadać. A powieźli go kiedyś w kajdankach.

z bliska
Gość
z bliska

RODRIGO Jak widzisz, i czytasz te posty to sam dostrzegasz, że widocznie, te kajdanki zostały za wcześnie odpięte==no i mamy to co mamy, przy tym wszystkim winniśmy pamiętać o biznesach P. Arenta, o tym jak jak z rest. KURANT, zrobił sklep w który sprzedawał POLONEZY, to były początki, kariery biznesmena tego Pana, a działo się to podczas II kadencji RADY MIASTA W LATACH 1994=1998, a po tem największe osiągnięcie ŚMIECI I INTERESY Z CHIŃCZYKAMI i po tych pierwszych inwestycjach, wszystko już szło z górki, i tak do tej pory, i teraz mamy tego efekty, a ludzie którzy ułatwiali rozwój tej… Czytaj więcej »

z bliska
Gość
z bliska

Po tym artykule,widać na zdjęciu, także że jest to przekręt, aż oczy bolą na to patrzeć, BARDZO DZIWNE SĄ TE MEANDRY MŁAWSKIEJ WŁADZY NA STYKU Z BIZNESEM. No ale, któż władzy i bogatemu zabroni,, aby realizowali swe wizje===a czy zgodne z prawem to już temat do sprawdzenia odpowiednich służb. A tak przy okazji ciekawe czy sprawdzą się opowieści krążące co do tej budowli, że ma tam być siedziba dziennego pobytu dla Seniorów mławskich—poczekamy zobaczymy, bo trudno jakoś uwierzyć aby ARENT, budował li tylko dla samego budowania.

Karolina
Gość
Karolina

Jak zwykle ludzka zazdrość, gdybyś jeden z drugim miał dużo pieniędzy, czy byś zachowywał się tak jak do tej pory?, jeździł byś jakimś starym golfem? mieszkał byś w bloku? Raczej nie! Ludzie którzy mają ” łeb” na karku i rozum do interesu dążą do tego aby zarobić, w taki sposób stać ich na pałace! A ty zadawalasz się 3 tyś na miesiąc plus do tego 500 na dziecko i krytykujesz tych którym się poszczęściło. Nie wiem czemu służy ten wpis? Czy zmianie linii wysokiego napięcia? Czy okazałej posiadłości? Czy przy okazji pierwszego tematu nagonka na ludzi którzy do czegoś doszli!

Anonim
Gość
Anonim

Dodaj: ludzi, którzy do czegoś doszli kosztem innych.
Pieniądz to pieniądz, a że brudny? – nie szkodzi, przepuści się go przez kilka kont i staje się czysty.
Nie wszyscy biznesmeni są cwaniakami, ale u nas wygrywa cwaniactwo.
Szkoda słów…, komentatorzy poniżej mają 100% racji.
To czego nie sprzedadzą zwykłemu Kowalskiemu, to bogaty kupi bez problemów za grosze, żeby jeszcze bardziej się wzbogacić.

Bucek
Gość
Bucek

Pan A. też jeździł w piekarni roburem ha ha

xawery
Gość
xawery

Bucek==w piekarni to ne jezdził bo w piekarni to pieką chleb który owszem rozwoził ROBUREM ARENT W TAKICH METALOWYCH KOSZACH.No ale od czegoś musiał zacząć, ale za to dziś jezdzi furami za pól miliona. Jest takie powiedzonko ==jak masz łeb i ***** to kombinuj, chociaż nie każdy to potrafi, ARENT to potrafił i dziś, ludzi na mławskich ulicach nie poznaje, no ale takie są uroki takich działań w ramach biznesu i polityki.

Z bliska
Gość
Z bliska

Karolina, jak sama widzisz, z oceny swego postu, jesteś bardzo naiwną, komentujacym nie chodzi o robienie zadnej nagonki, na ludzi, mlawskiego biznesu i mlawskich milionerów, mysle ze nam wszystkim komentujacym chodzi o to by bylo wszystkie dzialania i wladzy i biznesu lega=artis, zgodnie z przepisami, i bez żadnych przekretow. Ten wpis na portaly służy do tego aby pokazać, ze nie wszystko w naszej Mławie, jest w porzadku.

Mławiak
Gość
Mławiak

Od początku wiadomo było dla kogo to robią, dla zwykłego człowieka by tego nie zrobili tylko dla pana biznesmenta

Assgub
Gość
Assgub

Sprecyzuje trochę, według planów zagospodarowania zabudowa rezydencjonalna jest dopuszczona na działce pomiędzy ul. Kopernika a ul. Szpitalną. Na działce pomiędzy Szpitalną a Górną zabudową jednorodzinna. Zresztą na Geoportal już są wydzielone na tym terenie mniejsze działki i przebieg drogi.

Hemi
Gość
Hemi

Nie wiem czy jest się z czego cieszyć, teren ten wyglądał na swój sposób dziko i „pozamiejsko” no ale skoro potrzebny jest teren pod nową zabudowę… Byle nie bloki, jak tam dalej k. Studzieńca..

Prawda
Gość
Prawda

Kto zyskał? Kto kupił dzialke za grosze – bo slup na dzialce stal? Tak to pan Arent. Co zwykly mieszkaniec by nie mogl tego kupic. Cwaniaki.

ktos
Gość
ktos

no nie bo zwykły czlowiek nie dostał by nawet pozwolenia na budowe pomimo ze biegna tam linie wysokiego napiecia a tyak dygnitarze dostali

Zdzisław
Gość
Zdzisław

Wiem o gustach się nie dyskutuje. Co z tego, że kupił atrakcyjną działkę jeśli stawia na niej stodołę. Mając taki potencjał w postaci miejsca i funduszów. Ulepić takie brzydkie coś. W sumie na Warszawskiej też takie brzydactwo postawili. Co aktualnie straszy a nie zachwyca. Życzę im więcej gustu.

ABC
Gość
ABC

Plan zagospodarowania, modernizacja zrobione pod konkretną osobę wymienioną wyżej w komentarzu. Nasi włodarze powinni udostępnić cennik każdemu mieszkańcowi co i ile kosztuje za pozytywne i szybkie załatwienie sprawy a z tzw. łapówek rozliczać się z fiskusem.

z bliska
Gość
z bliska

ABC===a z tkz. łapówek rozliczać się z fiskusem!!!—-chyba z oceną się pomyliłeś, raczej tą sprawą winien zając się prokurator—o ile znane są takie fakty. Dziwne jest fakt, że budynek stoi na mocnych już fundamentach, a dopiero teraz zaczyna się realizować przełożenie linii,wysokiego napięcia ze środków budżetu miasta, na zdrowy rozum powinno to chyba być odwrotnie, aby przez takie decyzje nie stwarzać takich podejrzeń===No ale któż władzy zabroni.