Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Józef Piłsudski i Ułani Zaniemeńscy obok siebie


Od wczoraj 4. Pułk Ułanów Zaniemeńskich ma swoją tablicę pamiątkową przy Zespole Szkół nr 3, którego patronem jest marszałek Józef Piłsudski. Tablica umieszczona została przed budynkiem szkoły, na obelisku w pobliżu popiersia Józefa Piłsudskiego. To pamiątka tworzenia II szwadronu tegoż pułku w naszych stronach.

Uroczystość rozpoczęła msza św. polowa, a po przemówieniach oficjalnych uświetnił ją ułański pokaz musztry kawaleryjskiej, w wykonaniu  Oddziału Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4-go Ułanów Zaniemeńskich. Tablica została ufundowana wspólnym staraniem szkoły, Stowarzyszenia Ratujmy Ratowo oraz Kawalerii Ochotniczej 4.  Pułku Ułanów Zaniemeńskich. 

red.

art. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x