Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

14 kolizji i 80 mandatów. Podsumowanie mławskiej akcji „Znicz 2019”


Mławscy policjanci podsumowali trwające od 31 października działania prewencyjno – kontrolne pn. „Znicz 2019”. W tych dniach, na drogach pow. mławskiego nie doszło do żadnego, poważnego wypadku drogowego, odnotowano natomiast 14 kolizji. Dzień Wszystkich Świętych na naszych drogach minął bezpiecznie. Policjanci, przez ponad 14 godzin, prowadzili ręczną regulację ruchem w okolicach mławskich cmentarzy.


Przyczynami zgłoszonych kolizji drogowych było najczęściej nieprawidłowe wykonywanie manewrów – w tym przede wszystkim cofania, omijania i wymijania. Pomimo apeli do kierujących i pieszych o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności, nie zabrakło osób popełniających wykroczenia. Policjanci ruchu drogowego ukarali mandatami ponad 80 osób, w tym 74 kierowców i 6 pieszych. Ujawnione wykroczenia, popełnione przez kierowców to najczęściej przekraczanie dozwolonej prędkości, niestosowanie pasów bezpieczeństwa lub fotelików ochronnych przy przewozie dzieci, nieprawidłowe wyprzedzanie. Przewinienia pieszych to nieużywanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.

Mławscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 547 kierowców. Jak się okazuje wielu kierowców jednak bagatelizuje zagrożenia i wsiadają za kierownicę po działaniu alkoholu. Mundurowi zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami. W dwóch przypadkach było to zgłoszenie obywatelskie. Kierowcy „na podwójnym gazie”za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

W czasie tegorocznej akcji „Znicz” na mazowieckich drogach doszło do 21 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 25 zostało rannych. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali 70 nietrzeźwych kierujących.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do nekropoli, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez inne służby kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo nawiedzającym groby Polakom. Oprócz umundurowanych patroli na cmentarzach służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x