Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Żywa lekcja historii – Opowieść o Bitwie Warszawskiej


25 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „żywej lekcji historii” przygotowanej przez grupę rekonstrukcyjną Krechowiacy, Towarzystwo Krzewienia Edukacji Historycznej im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Program Edukacji Patriotycznej nosił tytuł: „Szlak Bitwy Warszawskiej.  Dziedzictwo Mazowsza. Ułańskie spotkanie z historią”.


ksp Mława
Reklama

Głównym celem widowiska było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz walk naszych przodków z czasów, kiedy Polska budziła się do niepodległości. Jednym z ważniejszych wydarzeń tego okresu była wojna polsko- bolszewicka, a szczególnie Bitwa Warszawska 1920 roku. 

Spotkanie to było okazją do bliższego zetknięcia się z historią. Uczniowie mieli możliwość poznać umundurowanie i wyposażenie polskiego kawalerzysty oraz formy wyszkolenia kawaleryjskiego.

Po takiej lekcji obraz historii Polski z tego okresu będzie zupełnie inaczej odbierany przez uczniów. Prowadzący w ciekawy sposób przedstawili wydarzenia związane z wojną polsko- bolszewicką. Zaprezentowane stroje, konie ułańskie i rodzaje broni stosowanej wówczas w walkach  na pewno przemówiły do wyobraźni uczniów, pozwalając im lepiej zrozumieć i zapamiętać wiedzę historyczną na temat bohaterskich dokonań żołnierzy i cywilów na szlaku Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

źródło i fot. SP w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x