Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

BohaterON – włącz historię!


Historia nie musi być nudna, a minione wydarzenia bardzo ciekawią dzieci i młodzież. Przekonali się o tym  uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej, angażując się w kampanię „Wyślij kartkę do Powstańca”.


Nauczyciele historii na lekcjach „wprowadzili w temat” i dali możliwość nawiązania kontaktu z żyjącymi jeszcze uczestnikami tego ważnego wydarzenia z historii II wojny światowej. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem – aż 74 uczniów przygotowało kartki.

Wszystkie wykonali samodzielnie, wykazując się kreatywnością i pomysłami. Były to typowe kartki okolicznościowe, laurki a nawet listy. Uczniowie ozdabiali je rysunkami, uzupełniali twórczością własną – ułożonymi przez siebie wierszami. Prezentowali własne miasto, swoją szkołę. Zadawali pytania, a przede wszystkim dziękowali za trud podjęty w obronie Ojczyzny i za wolną Polskę. Mamy nadzieję, że listy staną się początkiem dialogu pokoleń i przynajmniej niektórzy otrzymają odpowiedzi.

źródło i fot. KSP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x