Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Biało-czerwona Mława. W ratuszu dostaniesz flagę


W poniedziałek 11 listopada Mława może być biało-czerwona. Miasto zaprasza na oficjalne obchody Święta Odzyskania Niepodległości i zachęca, aby tego dnia dołączyć do swojego stroju element w barwach narodowych – kotylion lub opaskę, które będą rozdawane podczas uroczystości w parku miejskim, a także by wywiesić na naszych domach biało-czerwone flagi.


Podczas uroczystości w parku miejskim druhowie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej będą rozdawali biało-czerwone kotyliony, które obecnie przygotowują uczniowie miejscowych szkół, oraz opaski pozyskane przez miasto ze względu na przystąpienie do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”.

W kancelarii urzędu miasta można natomiast odebrać polską flagę (bez drzewca). Warunkiem jej otrzymania jest wypełnienie formularza ze zobowiązaniem do wywieszania jej podczas wszystkich świąt narodowych. Mamy jeszcze do rozdania kilkadziesiąt flag.

W poniedziałek 11 listopada miejskie uroczystości 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczną się o godz. 10:00 mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy. Następnie uczestnicy przejdą pod pomnik Józefa Piłsudskiego w parku miejskim, gdzie wysłuchają okolicznościowych przemówień. Tam też ślubowanie złożą uczniowie klas mundurowych Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie.

Następnie odegrany zostanie sygnał „Słuchajcie wszyscy” i odczytany Apel Pamięci. Po oddaniu salwy honorowej, przybyłe delegacje złożą pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego wiązanki kwiatów. Na koniec zabrzmi Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Uroczystości zakończą się ok. 12:30. Bezpośrednio po nich wystartuje Bieg Niepodległości, którego trasa będzie wiodła ulicami wokół parku. W tegorocznych obchodach wezmą udział żołnierze i pracownicy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa, którzy zapewnią asystę honorową: kompanię honorową, poczet flagowy, poczet sztandarowy i posterunek honorowy. Tym, którzy nie mogą uczestniczyć w oficjalnych uroczystościach, miasto wraz z Biurem Programu „Niepodległa” proponują, aby w samo południe zaśpiewać hymn państwowy – z rodziną, przyjaciółmi lub samemu.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x