Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wyjątkowa kwesta. Udało się zebrać rekordową kwotę


Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej informuje, że przeprowadzona w dniach 1 i 2 listopada 2019 roku kwesta na cmentarzu parafialnym okazała się rekordowa. Zebrana została najwyższa jak dotychczas kwota – 6 222 złotych i 80 groszy.


Warto nadmienić, że w ubiegłym roku też został pobity rekord. Zebrano wówczas 4 630 złotych.  W obecnym roku wzrost zebranej kwoty wyniósł  aż 34,4 procent.

Zarząd TPZM  składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom – ludziom dobrej woli – którym na sercu leży chęć ratowania zapomnianych i opuszczonych grobów na mławskim cmentarzu parafialnym. Gorące podziękowania należą się: kwestującemu od kilku lat Sławomirowi Kowalewskiemu – burmistrzowi miasta Mława i Jerzemu Rakowskiemu – staroście powiatu mławskiemu oraz członkom  towarzystwa biorącym udział w kweście.

Uzyskane w kweście pieniądze zostaną wydatkowane prawdopodobnie na wyremontowanie   wyjątkowej,  a jednocześnie zapomnianej  i niszczejącej kapliczki rodziny Rudowskich.

Zarząd TPZM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
2 lata temu

Ja jakoś nie widzę żebyś jakieś groby były odnawiane a jeżeli tak to dlaczego nie ma na to np żadnego zdjęcia

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Anonim

Słuszna uwaga, a może T.P.Z.Mlawskiej udzieli nam takiej, informacji, jak zostaly wydatkowane,pieniadze, zkwesty za rok 2018, i jakie pomniki odnowiono.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x