Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wyjątkowa kwesta. Udało się zebrać rekordową kwotę


Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej informuje, że przeprowadzona w dniach 1 i 2 listopada 2019 roku kwesta na cmentarzu parafialnym okazała się rekordowa. Zebrana została najwyższa jak dotychczas kwota – 6 222 złotych i 80 groszy.Warto nadmienić, że w ubiegłym roku też został pobity rekord. Zebrano wówczas 4 630 złotych.  W obecnym roku wzrost zebranej kwoty wyniósł  aż 34,4 procent.

Zarząd TPZM  składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom – ludziom dobrej woli – którym na sercu leży chęć ratowania zapomnianych i opuszczonych grobów na mławskim cmentarzu parafialnym. Gorące podziękowania należą się: kwestującemu od kilku lat Sławomirowi Kowalewskiemu – burmistrzowi miasta Mława i Jerzemu Rakowskiemu – staroście powiatu mławskiemu oraz członkom  towarzystwa biorącym udział w kweście.

Uzyskane w kweście pieniądze zostaną wydatkowane prawdopodobnie na wyremontowanie   wyjątkowej,  a jednocześnie zapomnianej  i niszczejącej kapliczki rodziny Rudowskich.

Zarząd TPZM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonim
Gość
Anonim

Ja jakoś nie widzę żebyś jakieś groby były odnawiane a jeżeli tak to dlaczego nie ma na to np żadnego zdjęcia

Z bliska
Gość
Z bliska

Słuszna uwaga, a może T.P.Z.Mlawskiej udzieli nam takiej, informacji, jak zostaly wydatkowane,pieniadze, zkwesty za rok 2018, i jakie pomniki odnowiono.