Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

To szczególne dni. Tłok  na cmentarzach


Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to szczególne dni, kiedy pokonujemy nawet znaczne odległości, by stanąć w zadumie nad grobami osób bliskich, złożyć kwiaty czy zapalić znicz. Co prawda Dzień Zaduszny nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, ale w tym roku kalendarz również sprzyja przedłużonemu weekendowi.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


Spory tłok panował wokół mławskich cmentarzy. Ruchem pojazdów w godzinach głównych nabożeństw kierowała policja. Zupełnie inny nastrój był podczas pogodnego, choć chłodnego wieczoru. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że cmentarze do późnych godzin nocnych były licznie odwiedzane. Nic tak nie sprzyja zadumie i wspomnieniom, jak rozświetlony zniczami i lampkami cmentarz, charakterystyczna żółto – czerwona poświata i panująca wtedy cisza.

Zapraszamy na fotorelację z cmentarzy parafialnego, prawosławnego i komunalnego w Mławie.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

===Pięknie wygląda ta nasza mławska nekropolia==mnóstwo mieszkańców odwiedzających groby bliskich, rozświetlone znicze, a przy grobach bliscy w chwilach wspomnień i zadumy. Ale !!—jest jedna rzecz która powtarza się rok rocznie, === która zakłóca i psuje ten nastrój zadumy, nad mijającym czasem==i bardzo zle świadczy o gospodarzu, który opiekuje się naszymi cmentarzami===bo jak?? co roku można przechodzić obojętnie, obok tych gór śmieci w pojemnikach przy cmentarnych bramach, to jest świadectwo nieudolności, i obojętności na ten stan pełnych pojemników===co dobitnie widać na zdjęciach===powstaje pytanie a jednocześnie prośba, którą kieruje do WŁADZ MIASTA== Szanowni Włodarze zróbcie wreszcie z tym porządek===czy nie jest WAM… Czytaj więcej »

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Dzis bylem na cmentarzu, kongenery jak byly pelne sa, ale widze ze przybylo minusow, uwazam ze zawziecie stawiaja te minusy pracownicy firmy odpowiadajacej za ten stan , jak widac tym BRUDASOM nie przedzkadza, taki syw, a ci co je stawiaja winni sie wstydzic, widocznie lubia taki syf, odwiedzilem takze cmentarz na WOLCE, no tam to jest jeszcze gorzej, ogromna sterta tych smieci. Sam sie zastanawiam czy na prawde nikomu to nie przeszkadza????? Co na takie, porzadki powiedza DZIEKANI, tych parafi, widocznie malo to ich obchodzi, ze pozwalaja, aby przy cmentarzach bylo takie SMIETNISKO. Szanowni DZIEKANI ==moze wreszcie zainteresujecie sie tym,… Czytaj więcej »