Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akcja „Stop dla plastiku” na cmentarzu w Węgrzynowie


Proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Węgrzynowie (pow. makowski), Rafał Grzelczyk, przed tegorocznym Dniem Wszystkich Świętych postanowił zadbać o porządek na swojej nekropolii. Na płotach cmentarza w Węgrzynowie zawisły wymowne tablice z hasłem „Wyraź swoją miłość żywym kwiatem. Stop dla plastiku”. A wszystko to, by walczyć z tonami plastiku, który ląduje w przycmentarnych kontenerach.


Proboszcz znany jest ze swojego proekologicznego podejścia. Po objęciu parafii w Węgrzynowie sztuczne kwiaty w kościele zastąpił żywymi. Zachęca również wiernych do segregacji śmieci na cmentarzu. W tym roku pojawiły się tam oznakowane boksy z przeznaczeniem na różnego rodzaju odpady. Co sądzicie o takim pomyśle?

źródło: fb/infoprzasnysz.com

fot. R.Grzelczyk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
XAWERY
XAWERY
2 lata temu

==DOBRY POMYSŁ!!! —takie boksy na śmieci przydały by się w naszej MŁAWIE===TYLKO KTO TO ZROBI??? boksy boksami tylko kto będzie je oczyszczał z tych śmieci, skoro teraz nie wiadomo kto ma to robić????

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x