Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

SP w Dębsku: ślubowanie – uroczystość z pierwszoklasistami w roli głównej


Uroczystość przyjęcia w szeregi szkolnej braci nowych uczniów już za nami. Długo jednak jeszcze będą rozbrzmiewać jej echa, bo stanowiła prawdziwy popis artystycznych umiejętności  i dziecięcego wdzięku pierwszoklasistów, a egzamin ze znajomości realiów  życia ucznia nie sprawił im żadnego problemu. Pięknie prezentowali się na szkolnej scenie recytując i śpiewając, udzielając się w dialogach, przedstawiając tematyczne scenki. To najmłodsi wychowankowie, co podkreśliła pani dyrektor Danuta Gumienna dokonując aktu ślubowania i składając życzenia, zasłużyli na miano bohaterów tego dnia.


A przyszło im występować przed obszernym jury, bowiem uroczystość zaszczyciło swą obecnością liczne grono rodziców i bliskich pierwszaków, wójt Gminy Szydłowo  pan Wiesław Boczkowski, sekretarz tejże pani Katarzyna Opasińska oraz pani Anna Smolińska, przedstawicielka WORD w Ciechanowie. Z ich rąk, oprócz gratulacji i wskazówek, dzieci otrzymały mnóstwo podarunków, z których jedne były smaczne, inne praktyczne, a jeszcze inne użyteczne.  Ze wszystkich cieszyły się jednakowo, co potwierdzają ich radosne słowa i szczęśliwe  miny.

 I choć  w trakcie uroczystości wiele było śmiechu i radości, przyznać trzeba, że była ona głównie utkana  ze wzruszeń, za co słowa uznania należą się organizatorom imprezy:  pani Agnieszce Pastuszce  i wspierającym ją na każdym etapie przygotowań rodzicom najmłodszych uczniów. To ich  przecież intencje obrazują słowa: „Dzieci ! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie”.

źródło i fot. SP Dębsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x