Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kawaleria w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie


25 października 2019 roku na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie zorganizowano żywą lekcję historii, podczas której odbyło się spotkanie z przedstawicielami kawalerii.


Rotmistrz Kawalerii Ochotniczej Adam Sujecki przybliżył młodzieży historię wojskowej konnicy. Opowiedział o postaciach dwóch najbardziej znanych na świecie kawalerzystów: Tadeuszu Kościuszce oraz Kazimierzu Pułaskim, którzy zaszczepili taktykę kawaleryjską w Ameryce. Rotmistrz odwołał się do młodzieży, jako do przyszłej elity, która może w przyszłości pełnić ważne moralnie funkcje, zachęcał do wstąpienia w szeregi Kawalerii Ochotniczej. Podkreślał także wartość mężczyzny w mundurze.

Podczas spotkania odbył się pokaz umiejętności jeździeckich oraz taktyki kawaleryjskiej, przygotowany pod kierunkiem ks. Bogdana Pawłowskiego kapelana I Pułku Ułanów Krechowieckich.

Organizatorem spotkania był pan Andrzej Goszczycki, nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie.

źródło i fot. ZS 1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x