Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Po tym spotkaniu już potrafią ulepić pierogi


Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie odwiedzili Koło Gospodyń Wiejskich „Kreatywny Szumsk”. Celem spotkania było kultywowanie tradycji regionu, a także okazja do międzypokoleniowego spotkania.  


Dzieci wraz z Paniami Marzeną Budną oraz Joanną Gąsiorowską zostały bardzo serdecznie przyjęte. Brały aktywny udział w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez członkinie KGW. Poznały tajniki lepienia pierogów. Starały się, aby każdy wyszedł im jak najpiękniej. Zwieńczeniem spotkania była degustacja własnoręcznie wykonanych smakołyków oraz słodka owocowo – czekoladowa niespodzianka przygotowana przez  panie z  KGW „Kreatywny Szumsk”.

Lekcja wiedzy o regionie na długo zapadnie uczestnikom w pamięci, gdyż dzięki takim zajęciom wzmacniamy więzi z naszą Małą Ojczyzną, wzbogacamy wiedzę historyczną, uczymy się gospodarowania czasem wolnym, a przede wszystkim dbamy, aby tradycje były wiecznie żywe i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Spotkanie z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich „ Kreatywny Szumsk” to zaproszenie na „ uczty nadzwyczajne, smaczne i niepowtarzalne”.

źródło i fot. SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x