Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Po tym spotkaniu już potrafią ulepić pierogi


Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie odwiedzili Koło Gospodyń Wiejskich „Kreatywny Szumsk”. Celem spotkania było kultywowanie tradycji regionu, a także okazja do międzypokoleniowego spotkania.  Dzieci wraz z Paniami Marzeną Budną oraz Joanną Gąsiorowską zostały bardzo serdecznie przyjęte. Brały aktywny udział w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez członkinie KGW. Poznały tajniki lepienia pierogów. Starały się, aby każdy wyszedł im jak najpiękniej. Zwieńczeniem spotkania była degustacja własnoręcznie wykonanych smakołyków oraz słodka owocowo – czekoladowa niespodzianka przygotowana przez  panie z  KGW „Kreatywny Szumsk”.

Lekcja wiedzy o regionie na długo zapadnie uczestnikom w pamięci, gdyż dzięki takim zajęciom wzmacniamy więzi z naszą Małą Ojczyzną, wzbogacamy wiedzę historyczną, uczymy się gospodarowania czasem wolnym, a przede wszystkim dbamy, aby tradycje były wiecznie żywe i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Spotkanie z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich „ Kreatywny Szumsk” to zaproszenie na „ uczty nadzwyczajne, smaczne i niepowtarzalne”.

źródło i fot. SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500