Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Porwania w Niedzborzu


fot. pixabay


Okolice Niedzborza (gm. Strzegowo) szczególnie upodobała sobie para orłów bielików. Właściwie można by się cieszyć, że te ciekawe ptaki znajdują się w tak nieodległej okolicy, ale bliskie sąsiedztwo tych drapieżników ma też pewne skutki. Od pewnego czasu ich ulubioną zdobyczą jest domowy drób. Bardzo upodobały sobie  jedno z gospodarstw, z którego porywają hodowane tam kaczki.

Bieliki najchętniej czatują gdzieś np. na skraju lasu, nawet kilkaset metrów od obejścia. Gdy nadchodzi sprzyjający moment błyskawicznie atakują, w locie chwytają upatrzoną ofiarę i unoszą w powietrze. Te w Niedzborzu bywa, że polują nawet parą i na pewno mają już „na sumieniu” co najmniej porwanie pięciu dorodnych kaczek.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

A ja wczoraj dnia 1.06.2021 widzialem w mławie lecacego orła

kot
kot
1 rok temu

A mnie przedwczoraj drogę przebiegł wielki łoś , w okolicach Strzegowa.Miałem dużo szczęścia,może dlatego, że nie jechałem szybko, tylko przepisowo.Ciekawe, czy budujący nowa siódemkę uwzględnili, że zwierzęta i tak będą chciały przejść, czy będą zapory dla dzikich zwierząt, przejścia bezpieczne itp.Nawet nie chcę myśleć, co by było gdybym jechał jak na trasie szybkiego ruchu 110 km/H…

Miejscowy
Miejscowy
1 rok temu

Bieliki występują nie tylko w okolicach Niedzborza, ale również znacznie bliżej bo w okolicach Mławki i Zimnochy. Tam też są bardzo często widywane.

dociekliwy
dociekliwy
1 rok temu

Na zdjęciu widoczny jest bielik amerykański, występujący w Polsce bielik ( łac. haliaeetus albicilla) wygląda inaczej

Pola
Pola
1 rok temu

Piękne chronione ptaki z naszego godła. Są naukowcy którzy bielika systematyzują w grupie ORŁANÓW. Bielik jest podobny do orła, przez długie lata uważany był za króla ptaków. Najprawdopodobniej też w godle polski widnieje właśnie bielik – ORŁAN .

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x