Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Obywatelskie zatrzymanie. Kierowca miał ponad 3 promile


fot. ilustracyjne


Mieszkańcy Ciechanowa są świadomi jakim zagrożeniem na drodze są nietrzeźwi kierowcy i nie boją się  reagować. Na terenie powiatu ciechanowskiego w ostatnich dniach mieszkańcy zatrzymali aż czterech kierowców na podwójnym gazie. W niedzielę rano inni kierowcy uniemożliwili dalszą jazdę 36-letniemu kierowcy forda, który miał w organizmie ponad 3 promile. Wykazali się przy tym dużym zaangażowaniem i obywatelską postawą.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w Ciechanowie na ulicy 3 Maja. Zarówno kierujący, który poruszał się przed fordem jak i kierująca poruszająca się za podejrzanym pojazdem zauważyli, że zachowanie kierowcy forda na drodze może wskazywać na to, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Gdy pojazdy zatrzymały się przed skrzyżowaniem z ul. Tatarską wtedy 29-letni mieszkaniec Ciechanowa wysiadł z pojazdu podszedł do forda i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając kierującemu dalszą jazdę w tym czasie inna kierująca powiadomiła policję. Szybkie i odważne działanie innych uczestników ruchu drogowego doprowadziło do zatrzymania i wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i musi liczyć się z odpowiedzialnością karną przed sądem.

Aktywność mieszkańców pokazuje, że wszyscy mamy większą świadomość zagrożenia jakim są nietrzeźwi kierowcy na drodze oraz że nie wahamy się działać.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x