Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Międzypokoleniowe zabawy kulinarne z seniorami w Szkole Filialnej w Grzebsku


Mnóstwo frajdy i satysfakcji, radość ze spędzonego razem czasu oraz szerokie uśmiechy na twarzach Młodszych i Starszych wywołane wspólnym wykonaniem owocowego jeżyka i sałatki warzywnej – oto efekty międzypokoleniowych zabaw kulinarnych, zorganizowanych 25 października w Szkole Filialnej w Grzebsku.


Międzypokoleniowe gotowanie było dla obu stron źródłem wspaniałej zabawy i okazją do wymiany doświadczeń.

Ideą przyświecającą temu spotkaniu było włączenie Seniorów do wspólnej zabawy kulinarnej z dziećmi. To właśnie Babcie i Dziadkowie poświęcają nam zazwyczaj wiele uwagi, dzieląc się swoim bogatym życiowym doświadczeniem, rzadkimi i nie raz zaskakującymi umiejętnościami, ogromną pasją, cierpliwością, pokorą wobec życia i sporą dozą optymizmu, czego młodym tak często przecież brakuje!

Idea warsztatów zrodziła się z pragnienia podkreślenia wagi roli, jaką w naszym życiu odgrywają osoby starsze oraz pokazanie dzieciom, że mogą liczyć na ich pomoc i wsparcie, nawiązać z nimi kontakt i nauczyć się od nich czegoś ciekawego. Celem samych warsztatów było przełożenie tej idei na praktyczne umiejętności – wyposażenie dzieci w unikalną wiedzę, jaką Babcie i Dziadkowie zwykle przekazują swoim wnukom. Dlatego podczas warsztatów Seniorzy podzielili się przepisami na sałatkę warzywną i owocowego jeżyka, które wspólnie z dziećmi przygotowali w miłej i radosnej atmosferze.

źródło i fot. Szkoła Filialna w Grzebsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x