Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Leśne spacery. Dlaczego niektóre drzewa maluje się na biało?


fot. K. Ludwiczewska; Nadleśnictwo Dwukoły FB


Czy widziałeś kiedyś w lesie takie pomalowane na biało drzewka? W ten sposób leśnicy zabezpieczają uprawy przed zgryzaniem przez zwierzynę.

Takie młode drzewka to smakowity kąsek dla wszystkich jeleniowatych w okresie zimy, kiedy zalega pokrywa śnieżna i dostęp do pokarmu jest ograniczony. Do ochrony naszych upraw używamy repelentu w formie pasty, który jest nakładany ręcznie na pędy wierzchołkowe. Tak pomalowany wierzchołek nie jest już taki smakowity. Jest to skuteczna forma ochrony pędów wierzchołkowych, których uszkodzenie powoduje deformację wzrostu młodych drzewek. Z ciekawostek – w naszym nadleśnictwie zużyjemy w tym roku 3600 kg takiej pasty .

źródło: Nadleśnictwo Dwukoły FB

fot. K. Ludwiczewska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x