Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławski szpital ponownie szuka zastępcy dyrektora ds. medycznych


Mławski szpital po raz drugi powtarza postępowanie konkursowe, szukając chętnego do objęcia stanowiska zastępcy dyrektora do spraw medycznych. W pierwszym postępowaniu zgłosił się tylko jeden kandydat. Aby można było konkurs rozstrzygnąć, potrzebny był wybór z co najmniej dwóch ofert. Do czasu rozstrzygnięcia drugiego postępowania jest powołany lekarz, który obowiązki zastępcy już pełni.


W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie drugiego konkursu, dr Tomasz Leyko – lekarz kardiolog został już powołany do pełnienia obowiązków zastępcy dyrektora ds. medycznych. To właśnie on przystąpił do pierwszego, ogłoszonego wcześniej konkursu i złożył swoją ofertę.

Kandydaci ubiegający się o stanowisko objęte konkursem muszą spełniać wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami a więc posiadać tytuł zawodowy lekarza, tytuł specjalisty lub specjalizacja II stopnia w dziedzinie medycyny oraz co najmniej ośmioletni staż pracy w zawodzie. W powtórnym postępowaniu konkursowym nie ma już wymogu, wystarczy że wpłynie tylko jedna oferta. Jest więc niemal pewne, że ponownie złoży swoją dr Leyko.

– To bardzo dobry lekarz i kardiolog. Spełnia również wszystkie kryteria formalne konkursu. Poprosiłem pana doktora, aby w tej chwili pracował na SOR i spojrzał na szpital „od strony pacjenta”. Efekty już są, zasadniczo w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nie ma już kolejek – mówi dyrektor SP ZOZ w Mławie Waldemar Rybak.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Niezalezny
Niezalezny
3 lata temu

W wydziale komunikacji maja gotowego kandydata. Chodziutko ma doswiadczenie w tym zakresie

Janusz
Janusz
3 lata temu

Nie ma już kolejek bo wszystkich odsyłają z kwitkiem. Dr Lejko się nie nadaję na dyrektora. Znów PiS ustawiło konkurs.

Grażyna
Grażyna
3 lata temu
Reply to  Janusz

Za to Ty się do tej funkcji nadajesz w zupełności.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x