Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wzorowa postawa sześciolatka nagrodzona


fot. UMM


Sześcioletni Ludwik Fryderyk Kuleta z Warszawy, odwiedzający w Mławie swoją rodzinę, złożył wizytę burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu, by opowiedzieć mu o zdarzeniu, którego był uczestnikiem latem tego roku. Niewykluczone, że uratował wówczas życie drugiemu człowiekowi.

Chłopiec, spacerując z mamą w rejonie ul. Bagno, natknął się na leżącego na chodniku mężczyznę, który był w stanie sugerującym, że może potrzebować pomocy. Reakcja Ludwika Fryderyka była natychmiastowa – wiedział, że trzeba niezwłocznie zadzwonić po karetkę i tak też z mamą uczynili. O całym zdarzeniu opowiedział burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu.

– Dla mnie było oczywiste, że trzeba mu pomóc. Ale najbardziej zaskoczyło mnie to, że inni przechodzący tamtędy ludzie w ogóle nie reagowali – mówił.

Burmistrz pogratulował mu wzorowej postawy i na pamiątkę wizyty w ratuszu wręczył zestaw upominków.

źródło: Urząd Miasta Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wilchelm
Wilchelm
2 lata temu

co za ludzie. Dzieciak znał numer i wiedział jak postąpić , a tu nic tylko jakieś podtekst tych niezadowolonych , podejrzliwych ? Ach co to za ludzie w tej Mławie żyją ?

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Wilchelm

Wilchelm==w Mławie, są normalni ludzie, którzy którzy w bajki ratuszowego wydziału propagandy, i takie informacje po prostu nie wierzą, a dla tego że jest to wyrazna reklama i ocieplenie wizerunku Burmistrza Kowalewskiego. Na przyszłość uwaga abyś takie informację czytał ze zrozumieniem, a całą główną postacią jest tu mama chłopca, a może odezwie się ten uratowany człowiek, któremu ten malec miał uratować życie, no ale cóż się dziwić takim informacjom, JAKI RZECZNIK, TAKA PROPAGANDA, MOŻNA NAPISAĆ TAKŻE CO TO ZA CZŁOWIEK KTÓRY DAJE WIARĘ TAKIM BAJKOM.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Wow, a czemu mama nie została uhonorowana? – gratulacje dla chłopca, a szczególnie dla jego mamy, za to że pielęgnuje w chłopcu wrażliwość na drugiego człowieka.
Miał chłopczyk szczęście, że nie dotykał leżącego, bo jak się kiedyś przejęłam takim jednym i chciałam go ratować, to usłyszałam stek wulgaryzmów wydobywający się mu z gardzieli.
Tak a’ propos:
Jest w naszym mieście wiele osób, które reagują na niepokojące objawy u przechodniów. Sama niejednokrotnie spotkałam się z życzliwością ludzi i z chęcią niesienia pomocy, za co jestem tym osobom niezmiernie wdzięczna. To takie miłe, ludzkie gesty, które w dzisiejszych czasach wydawałoby się, że zanikają, ale jednak są. Tak starsi jak i młodsi mieszkańcy naszego społeczeństwa są wrażliwi i potrafią reagować w przypadku czyjegoś zasłabnięcia.

czytelniczka
czytelniczka
2 lata temu

To mocno naciągana sprawa. To mama zadzwoniła po pogotowie, a z tekstu wynika, że mężczyznę znalazł nie Ludwik tylko Ludwik i mama. Ludwik uczył się, że trzeba pomóc- i dobrze. Mama chce zrobić z syna bohatera? Czy może UM? Jak można posunąć się do tego żeby napisać, że niewykluczone żedziecko, które obserwowało sytuację uratowało komuś życie. Nie porównujmy tej sytuacji do innych, w których dzieci rzeczywiście to zrobiły. SAME.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  czytelniczka

Moim zdaniem to nie jest promocja wrażliwości chłopca, tylko promocja burmistrza. Burmistrz chce ocieplić swój wizerunek. Artykuł powstał w wydziale propagandy UM.
Burmistrz powinien ocieplić swój wizerunek wrażliwością na mieszkańców miasta (bo tej mu ewidentnie brakuje), a nie udawaniem swojej wspaniałomyślności.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  czytelniczka

Szanowna Pani !!==czytelniczko== proszę się nie dziwić że powstał taki tekst, okraszony zdjęciem, ma Pani rację to naciągana sprawa, no ale chyba po to powstał w Ratuszu wydział ratuszowej propagandy z naczelnik GRZYWACZ na czele aby takie teksty mogły się ukazywać, ciekawe dlaczego na zdjęciu nie ma mamy tego małoletniego BOHATERA.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x