Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podziękowania, upominki i odznaki dla rekonstruktorów inscenizacji nalotu bombowego na Mławę


W poniedziałek, 21 października 2019 r. odbyły się oficjalne podziękowania dla rekonstruktorów biorących udział w tegorocznej inscenizacji nalotu bombowego na Mławę. Podczas  spotkania z ust burmistrza Sławomira Kowalewskiego i dyrektor MDK Edyty Suszek padło wiele znaczących słów, ale przede wszystkich podziękowań skierowanych do osób, które zaangażowały się w przygotowanie widowiska i swoją pracą przyczyniły się do jego sukcesu.


Doceniono wspaniałą grę aktorską występujących rekonstruktorów cywilnych i wojskowych, ale również wkład osób, które zajmowały się sprawami organizacyjnymi i wsparły to przedsięwzięcie finansowo. W ramach uznania rekonstruktorzy dostali pamiątkowe zestawy upominkowe oraz specjalne pisemne podziękowania od burmistrza. W tym dniu przyznane zostały również odznaki Bitwa pod Mławą wraz z certyfikatami, które są prestiżowym wyróżnieniem za wieloletni wkład w tworzenie Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą i inscenizacji nalotu bombowego.

Wyróżnieni rekonstruktorzy:

Wiesława Barbara Bartkowska, Bogusław Bartkowski, Zofia Bąk, Zuzanna Bąk, Kornelia Bucholska, Piotr Bukowski, Kamila Czugaj, Sebastian Dejewski, Natalia Dunajska, Barbara Florysiak, Weronika Fydrych, Kaja Gastołek, Kinga Godlewska, Dawid Jankowicz, Krystian, Jankowicz, Oskar Jankowicz, Gabriela Janowska, Nicola Jeziorska, Wioleta Jeziorska, Jan Jurczyński, Aleksandra Jurkiewicz, Oliwia Kaczerska, Kacper Kaczkowski, Dawid Kask, Aleksandra Kawczyńska, Julia Klonowska, Barbara Kosecka, Kazimierz Kruszewski,Karolina Kubich, Kornelia Kujawska, Bożena Kwiatek, Maja Kwiatkowska, Renata Ludwiczak, Małgorzata Łaszczych, Aleksandra Łucjanek, Aleksandra Machałowska, Gabriela, Miączyńska, Maria Miączyńska, Oliwia Miączyńska, Klaudia Molągowska, Mariusz Molągowski, Leszek Myślak, Monika Nowakowska, Filip Nowakowski, Filip Ogrodowczyk, Kamila Pazderska, Edyta Piechocka, Adam Piechocki, Marcin Piechocki, Aleksandra Piotrkowska, Wiktoria Pisarkiewicz, Magdalena Pryk, Filip Pszczółkowski, Janusz Pszczółkowski, Zofia Pydyn, Zuzanna Reks, Elżbieta Rzodkiewicz, , Ewa Rzodkiewicz, Natalia Samson, Oliwia Sawicka, Maria Strużewska, Paweł Strużewski, Stanisław Strużewski, Eliza Szczotka, Jakub Szóstek, Zuzanna Szpara, Jakub Śliwczyński, Dominik Świniarski, Maria Świtoń, Michalina Świtoń, Henryk Walasek, Lena Walczak, Łukasz Walczak, Marysia Walczak, Damian Wierzbicki, Wiktoria Więckowska, Robert Więckowski,, Kacper Wodzyński, Patrycja Wolańska, Andżelika Wrotna, Wiesława Zakrzewska, Mirosław Zbrzezny,Wiesława Zmysłowska, Edmund Zmysłowski, Julia Żakowska, Jacek Żywiec, Mateusz Żywiec.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława

Agnieszka Bieranowska, Mariola Głażewska, Kacper Grudziński, Henryka Grzybicki, Mirosława Gułajska, Adam Jaros, Magdalena Kunińska, Małgorzata Kunińska, Bartosz Kuniński, Grzegorz Kuniński, Halina Kurowska, Jacek Kwiatkowski, Katarzyna Lewandowska, Jerzy Lis, Teresa Lis, Oliwia Pisarkiewicz

Szadkowska Danut, Dorota Tadrzyńska, Dariusz Tadrzyński, Grażyna Tej,  Grzegorz Woliński, Jolanta Wysocka, Katarzyna Zakrzewska .

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy z Ciechanowa

Łukasz Piotrowski , Zbigniew Żerański, Zbigniew Ruszkowski, Maciej Ruszkowski, Gabriel Ruszkowski, Tomasz Kowalski, Adrian Niewiadomski, Dariusz Krawczyk, Piotr Krośnicki, Kamil Pieńkosz.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej z Radomia

 

Stowarzyszenie Tradycji 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty

 

Grupa Rekonstrukcji Historycznej 9. Pułku Strzelców Konnych z Grajewa

 

Stowarzyszenie Historyczne Na Posterunku z Warszawy

źródło i fot. MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
2 lata temu

Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą, to było znakomite wydarzenie, szkoda, że populistyczna, nieodpowiedzialna presją sprawiła, że nie odbywa się już w pełnej oprawie jak jeszcze przed kilku laty.

Dzięki rekonstrukcji Bitwy Mława stała się bardziej znana, nawet wśród osób niezwiązanych z Mazowszem.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Jaka presja, Hemi?
Na burmistrza żadna presja nie działa.
Preesja społeczeństwa to była na zwiększenie dopłat do wykupu działek i co?
Burmistrz nie liczy się z opinią mieszkańców.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu

Bardzo mizernie wyglądają te zdjęcia===co za fotograf, który bohaterom tego wydarzenia, strzela fotki od tyłu, no ale nie ma się co dziwić pewnie najważniejszą postacią dla niego jest PAN BURMISTRZ KOWALEWSKI, I DYR, SUSZEK, / jego pracodawcy/ Pani dyr. proszę wysłać tego amatora na jakieś przeszkolenie może tam mu pokażą, jak ma wyglądać i jak powinny wyglądać ujęcia z takiej uroczystości.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x