Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwszaki w Zawadach są już prawdziwymi uczniami


W Szkole Podstawowej w Zawadach odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Tego dnia od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej – wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I  wypadło jak najbardziej uroczyście.


Społeczność szkolna  oraz rodzice uczniów mogli  obserwować, jak grupa pierwszoklasistów śmiało i ciekawie prezentuje swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne i odważnie odpowiada na różne pytania.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed biało – czerwoną flagą pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Barbara Stańczak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając niezwykłym ołówkiem ramion dzieci – jak czarodziejską różdżką. Następnie każdy uczeń pieczętował odciskiem palca tekst ślubowania.           

Najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od starszych kolegów i koleżanek. Dobre rady przekazali uczniowie z klasy IV, którzy życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Następnie pierwszaki przekazały swoje prośby rodzicom w Liście Pierwszoklasisty do rodziców, prosząc m.in. o ciszę, spokój i pogodną atmosferę w domu, rozmowę, pochwałę i okazanie zainteresowania.

Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pani Ewa Sowińska wręczyła uczniom dyplomy oraz przybory szkolne ufundowane przez Radę Rodziców. Także rodzice obdarowali swoje pociechy prezentami.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor życzyła  uczniom z klasy I sukcesów w nauce oraz podziękowała im za wzorowe zaprezentowanie swoich umiejętności, które przygotowali pod okiem wychowawczyni.

Następnie pierwszoklasiści udali się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany  przez rodziców. W tym dniu uczniowie doznali wielu wrażeń i radości. Było to wielkie święto pierwszaków. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Uroczystość poprowadziły dwie uczennice z klasy VI: Magdalena Dudkiewicz  i Oliwia Sokołowska.

źródło i fot. SP w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x