Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Wieczfni Kościelnej


Dnia 15  października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Wieczfni Kościelnej odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczniów.


Ceremonię ślubowania, a następnie akt pasowania poprzedziła akademia przygotowana specjalnie na tę uroczystość, w której czynny udział, oprócz głównych bohaterów wzięły również uczennice klas starszych. Pierwszoklasiści musieli zaliczyć 5 prób tj. próbę śpiewu, wiedzy, sprawności, uśmiechu oraz znajomości zasad ruchu drogowego. Wykonanie zadań oceniało jury. Uczniowie doskonale poradzili sobie z niełatwym sprawdzianem wiedzy i umiejętności.

Po części artystycznej pierwszoklasiści ślubowali: „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…) “, natomiast Dyrektor Szkoły Pani Grażyna Welenc uroczyście pasowała ich symbolicznym ołówkiem. Wychowawczynie wręczyły swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy.Za akt pasowania podziękowała przedstawicielka rodziców.

Po części oficjalnej wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia i udali się do stołówki szkolnej gdzie na wszystkich czekał tort oraz słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów klas pierwszych. Na koniec uroczystości każdy pierwszoklasista został obdarowany kuferkiem obfitości, który ufundowała Rada Rodziców.

źródło i fot. SP w Wieczfni Kościelnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x